Forum

Forum

Notifications
Clear all

Config 13.1

87 Posts
26 Users
7 Likes
7,658 Views
(@radimp)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 15
 

@koty007 V 13.3 beta 4 je konverze na převod z Měření spotřeby, na nový Měřič, přenese i všechny statistiky.

image

Vypadá to pak takto, nevím tedy, proč to nepřevadí rovnou na Pulzní měřič, asi aby to bylo pro všechny varianty zapojení původního Měření spotřeby, které bylo univerzální a nově jsou dva Měřiče. No mohlo by se to zeptat, třeba to ještě doladí do ostré verze 🙂

Já betu nasadil kvůli problému s restartama MS1 po upgradu na 13.1.11.17, kdy se mi několikrát denně sám zrebootuje.. Beta zatím vypadá dobře, ale mám jí pár hodin teprve.


   
ReplyQuote
(@maros2s)
Active Member
Joined: 1 year ago
Posts: 6
 

hm

Mám 13.11 a fakt tam chyba blok elektromeru pripojiteľnému k impulznému výstupu elektro hodín. 


   
ReplyQuote
milanc
(@milanc)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 60
 

Ahoj, využiji s dovolením tématu. Začal jsem si hrát s 13.1, kam se snažím částečně zmigrovat jeden starší projekt, který mi běží na verzi 12. Zajímalo by mě...

- kam zmizelo spodní okno log, které jsem využíval jako debug např. z vlastních kódů v blocích Program / klasické printf. V horní liště se již zapnout nedá (je disabled "zobrazit okno logu"). Případně nějaký jiný způsob ladění? Díval jsem se do def.log, ale své hlášky jsem tam neviděl.

- další věc je, že v jednom programu otevírám dev s RS232 extensions pro přímé vyčítání znaků, které si dál zpracovávám.

STREAM* pRs232Stream = stream_create("/dev/tty/Rozvaděč R01 P02", 1, 0);

Nyní mám gen2 té extension a v configu to prostě vypadá jinak - je vnořena pod Link a prostě se mi asi nedaří (bohužel jsem zatím nenašel možnost debugu do konzole). Nemáte někdo zkušenost? Resp. by mi stačilo nějak zjistit/vylistovat příslušné dostupné /dev/*, jestli se tam třeba v té cestě něco nezměnilo.

Děkuji.


   
ReplyQuote
milanc
(@milanc)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 60
 

Ještě doplním, že stejný projekt jsem kdysi v té původní lokalitě zmigroval na v13 a ten RS232 program mi fungoval. Z jiných důvodů jsem pak revertoval zpět. Ale tam mám miniserver gen1 a ještě původní extensiony. Tedy program jako takový by měl fungovat a jde asi spíš jen o tu cestu na dev nebo něco takového.


   
ReplyQuote
milanc
(@milanc)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 60
 

Tak program na RS232 i už chodí, problém byl jinde, a to že mi chyběla propojená zem mezi extension (přímo na svorce RS232) a klávesnicí. Tedy nestačila společná GND mezi extension RS232 a klávesnicí na úrovni napájení.

Nicméně to Log okno mi celkem dost chybí, pokud by někdo věděl... Zítra se na to zeptám podpory.


   
ReplyQuote
(@jereminius)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 48
 

@blaf funguju ti push notifikacie? Neviem to rozbehat. V appke mi pise: Push notifikacia mozno povolit iba na Miniserveru, na ktorom je nastavena Gateway!

 

V configu v registered devices nemam nic, a neviem ani ako tam pridat zariadenie.


   
ReplyQuote
milanc
(@milanc)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 60
 

Už bohužel nevím. Zmigroval jsem pak na poslední v14 a tam mi fungují.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Posted by: @jereminius

@blaf funguju ti push notifikacie? Neviem to rozbehat. V appke mi pise: Push notifikacia mozno povolit iba na Miniserveru, na ktorom je nastavena Gateway!

 

V configu v registered devices nemam nic, a neviem ani ako tam pridat zariadenie.

 

Funguje mi to. Mam ale config 14

 


   
ReplyQuote
(@jereminius)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 48
 

@blaf mal som nastaveny miniserver ako client, nie gateway, preto to nefungovalo ☹


   
ReplyQuote
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 

Ahoj. Dneska jsem začal řešit spotřebu elektřiny a díval se na historii, měl jsem do dnes klasický blok měřič, který mi ukazoval jen aktuální spotřebu a celkovou spotřebu za celou dobu zapojení. Dnes jsem ale převedl všechny bloky na novou verzi. Jenže jsem narazil. U některých mám historii jen rok 23 a u některých třeba i 22 a 21. Všechny elektroměry jsem montoval souběžně. Je možné, že se historie nepřevede? Z čeho bere denní historii, jen ze zapnuté statistiky u starého bloku? Nebo si blok i bez zapnuté statistiky zaznamenává každodenní spotřebu?

Další dotaz. Nové bloky mají zaplou statistiku a u toho nastavené, že se má statistika starší 1 měsíc, smazat. Nepostrádá takový měřič trochu smysl? To se teda nepodívám 2 měsíce zpět?

 

Děkuji za vysvětlení od někoho, kdo nové bloky používá 🙂


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

Staistiky su v suboroch kde su ulozene ako aktuana hodnota, cize ked sa rata za nejake obdobie tak sa spravi rozdiel cisel od do. Nove bloky maju po dva subori.
Hodoty den , mesiac, cekovo su ulozene v suboroch "rem". 
To vymazavanie ma zmysel ked si to ukladas na Cloud.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2192
 

@kynio 

Máš možnost tsm nastavit, že se statistika nemá nikdy smazat.


   
ReplyQuote
Page 6 / 6
Share: