X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Config 13.1

87 Posts
26 Users
7 Likes
7,932 Views
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@_petr_ souhlasim, na LG 67 manzelky to jede velmi pekne a uz i s monitorem energii. Povedlo se. 


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
 

Zdravím, dnes jsem si všiml, že po přechodu na 13.1 mi více cykluje topení. Používám bloky Inteligentní regulace pokojové teploty na který je naveden Ovládání klimatu a na něj mám napojený relé výstup s elektrickým podlahovým topením.

 Na jaře a na podzim mám na Inteligentní regulaci aktivní vstup E a v zimě a v létě řídím Inteligentní regulaci přes Mode (1 nebo 2). 

 Ideálně bych potřeboval nastavit, aby Inteligentní regulace pokojové teploty vyslala signál do Ovládání klimatu na minimální čas (10 minut). Nevíte jestli se to dá někde nastavit v bloku?

Variantou je na výstup HC1 Inteligentní regulace pokojové teploty dát blok Zpožděné vypnutí a výstup z něj napojit na vstup Mh Ovládání klimatu, ale nějak si myslím, že by to mělo jít lépe.

 Nevíte někdo.

 Díky


   
ReplyQuote
(@jereminius)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 48
 

Ja zas mam Tpwm nastavene na hodnotu 0, co by malo znamenat interval max 60 minut.

image

 A toto su casy zopnutia:

image

Funguje to niekomu podobne? Pacil sa mi napad, ze si to sam reguluje od 10 minut do 60 minut, preto som nenastavoval pevnu hodnotu.


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
 

Tak jsem ve třech místnostech zkušebně vyhodil Ovládání klimatu a nahradil "hloupými" bloky. Variantně na zkoušku kombinace Zpožděné vypnutí (vstup z Regulace pokojové teploty - teplota vzduchu) + OR (udržení teploty podlahy nebo přebytky z FVE) + AND (ruční vypnutí topení) nebo Zpožděné zapnutí a vypnutí (vstup z Regulace pokojové teploty - teplota vzduchu)+ OR (udržení teploty podlahy nebo přebytky z FVE) + AND (ruční vypnutí topení). 

 Uvidím, co bude lépe fungovat.

 po tom vychvalovaném přechodu na 13.1 nastavení, které jsem měl funkční celou minulou zimu začalo blbnou. Dnes pozoruji, že blbne i Regulace pokojové teploty. Mám nastavené Komfort 19C, Eco -2C (tedy 17C), ale topí i když mám aktivní vstup E a teplota v místnosti je 17,6C a takhle mi to žere zbytečně 750W/hod.

 Blíží se chvíle, kdy vyhodím i Regulaci pokojové teploty, kterou si držím kvůli pěkné grafice a nastavování teplot, ale když ty teploty nefungují, tak je to k ničemu. 


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Nemate nekdo problem s push notifikacemi? 

Uplne mi prestaly chodit na vetsinu zarizeni, resp. chodi pouze na jedno.


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 86
 

S notifikacemi problém nemám, chodí na všechna zařízení s app.

@kostalkarel - jak jsi dopadl se statistikami? Předělal jsi všechny bloky, nebo vstup R stačil?


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
 

@Ondy R stačil na čísla, ne na grafy. všechny jsem je musel zkopírovat, staré vymazat a kopie dát místo nich, znovu navést na Monitory toku.

A jak jsem psal ohledně topení, tak jsem vymazal všechny bloky Ovládání klimatu a dal místo nich kombinaci základních bloků a zatím to vypadá "čistěji". Topení běží sice déle na každé sepnutí, ale jednotlivých sepnutí o hodně ubylo, takže jsou méně zatěžována relátka i podlaha.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 
Posted by: @l-adamek

Nemate nekdo problem s push notifikacemi? 

Uplne mi prestaly chodit na vetsinu zarizeni, resp. chodi pouze na jedno.

Taky mi prestaly chodit. Dnes jsem zalozil ticket, tak jsem zvedavy co se dozvim.

https://www.facebook.com/groups/loxclient.business.blog/posts/1095135894413171/

This post was modified 1 year ago 2 times by blaf

   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 
Posted by: @l-adamek

Nemate nekdo problem s push notifikacemi? 

Uplne mi prestaly chodit na vetsinu zarizeni, resp. chodi pouze na jedno.

Odepsali mi z loxone, že mám zkusit novou verzi apky. Ale nejde mi nainstalovat, tak nevím. 

 

Loxone Support

 

Dobrý den,

 

pravděpodobně se jedná o chybu ve verzi aplikace, Můžete vyzkoušet updatovat na zatím neveřejnou verzi, kde by již toto mělo být opraveno.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Nova verze problem vyresila.

 


   
ReplyQuote
(@jereminius)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 48
 

Caute, mate niekto s tym nadalej problem?

MS1 FW: 13.1.11.17

Webové rozhranie: 13.0.3 (2022.10.14)

image

   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@jereminius musis vydrzat, s tejto strany vianoc to nebude fungovat....


   
ReplyQuote
(@jereminius)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 48
 

Písal som na support, napísali mi že okrem webu to ide všade.

 

ps: písal som na support po slovensky, z maďarského VPNka a preposlali moju správu maďarskému partnerovi 😀


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
 

Myslíte si že webové rozhraní: 13.0.3 (2022.10.14) bude ještě funkční.  Dneska byla opět vydaná další aktualizace a opět tam nebyla oprava. ☹  


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Este nic nenaznacuje tomu, ze by to mali dorobene.


   
ReplyQuote
Page 5 / 6
Share: