Forum

Forum

ConBee II - ZIGBEE ...
 
Notifications
Clear all

ConBee II - ZIGBEE gateway a Deconz

191 Posts
21 Users
7 Likes
26.1 K Views
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

a koukals na ten muj clanek do wiki, tam jsou ty super simple funkce na transformaci... 

verzi tlacitka mam stjenou... zpozdeni single clicku a pod vubec nemam, jen te double


   
ReplyQuote
 Kid
(@kid)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 18
 

@elpaso: Koukl jsem se i na to tvé flow a mám to více-méně stejné jako ty. Problém s double clickem se dá vyřešit tím, že si nastavíš Output na Always (ty máš nastaveno On change).

Já mám pořád problém s tím long clickem. V příloze je ukázka toho, co mi přijde do NodeRed, když udělám long click na Xiaomi tlačítku. To mi chodí ať mám nastaven Output jak chci.

image

   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@kid HA! ajooo, sakra... ja si stim hral 🙁 a pak jsem to asi udelal blbe a zkopiroval na vsechna tlacitka... diky za tip!

no id 1001 je long-press a funguje mi to ok


   
ReplyQuote
 Kid
(@kid)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 18
 

@elpaso: Tak alespoň něco jsme pořešili 🙂 . 1001 je sice long-press, ale mě před ním vždycky přijde ten 1000 (single-press). Já z NodeRed posílám všechno hned do Loxone. Takže samozřejmě do Loxone před long-press pošlu ten single-press.

Tobě se v NodeRed před long-press neobjeví ten single-press?


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@kid no tobe taky ne, single je totiz 1002

 

var value = msg.payload;

if ( value == "1002" )
{
msg.payload = name+"-single";
return msg;
}

else if (value == "1004")
{
msg.payload = name+"-double";
return msg;
}

else if (value == "1001")
{
msg.payload = name+"-LP";
return msg;
}

else if (value == "1003")
{
msg.payload = name+"-LR";
return msg;
}


   
ReplyQuote
 Kid
(@kid)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 18
 

@elpaso: Nee. Single press je opravdu 1000. Ten 1002 je single-press release ( https://github.com/dresden-elektronik/deconz-rest-plugin/wiki/Xiaomi-WXKG01LM ). Ale na druhou stranu, proč nereagovat na uvolnění tlačítka místo stisknutí (pořád to bude o hodně rychlejší než čekat po stisku, jestli nepřijde dlouhý stisk). Taková jednoduchá věc a mě nenapadla. Zkusím to. Díky. 😀 

This post was modified 4 years ago by Kid

   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@kid fpohode, me taky ne 🙂 dobral jsem se k tomu na gitu toho manika co napsal ten deconz plugin. jde o to co je pro tebe single press, jeslti to ze to zmacknes nebo pustis :))

todle mi funguje fakt uplne ok


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 
Posted by: @l

@elpaso aha, tak v tom pripade je ten usb stick proste problemovej ;-). protoze ten kdyz se do esxi zapichne, tak se celej esxi stroj uplne zblazni. disky jsou najednou pomalejsi, VM ruzne tuhnou (i ty co nemaji to usb napamovany), atd. 

Zkousel sem to nekolikrat a vsechno mozne, protoze sem nechtel dalsi kus beziciho HW, kdyz mi tu bezi 2x xeon ;-). ale proste sem to nerozchodil

 

Preco pouzivas ESXi na doma? Skus pozriet https://www.unraid.net/ na 30d test free a potom nejako 50usd celozivotna licencia, moznosti nekonecne

@elpaso : na to tvoje riesenia treba vobec Rpi alebo by to slo v nejakom VM / Dockery rozbehat ked nazdielat to ConBee II usb?

Predtym nez za to dam 40e tak si chcem len potvrdit ci musim kupit aj Rpi.

LoxBerry mam na VM v Unraid rozbehany.

 

Dik 😉


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

https://www.loxwiki.eu/display/LOXBERRY/Zigbee2MQTT+Plugin

Toto uz niekto skusal?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@killeriq ano, vcera som to skusal ale neislo mi to, nevenoval som tomu moc casu.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

ja nejak nerozumim tomu proc pouzivat MQTT, kdyz nodered s loxonem pluginem prida rovnou i obousmernou komunikaci skrz websockets


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  
Posted by: @killeriq
Posted by: @l

@elpaso aha, tak v tom pripade je ten usb stick proste problemovej ;-). protoze ten kdyz se do esxi zapichne, tak se celej esxi stroj uplne zblazni. disky jsou najednou pomalejsi, VM ruzne tuhnou (i ty co nemaji to usb napamovany), atd. 

Zkousel sem to nekolikrat a vsechno mozne, protoze sem nechtel dalsi kus beziciho HW, kdyz mi tu bezi 2x xeon ;-). ale proste sem to nerozchodil

 

Preco pouzivas ESXi na doma? Skus pozriet https://www.unraid.net/ na 30d test free a potom nejako 50usd celozivotna licencia, moznosti nekonecne

@elpaso : na to tvoje riesenia treba vobec Rpi alebo by to slo v nejakom VM / Dockery rozbehat ked nazdielat to ConBee II usb?

Predtym nez za to dam 40e tak si chcem len potvrdit ci musim kupit aj Rpi.

LoxBerry mam na VM v Unraid rozbehany.

 

Dik 😉

no, ja stim mam male zkusenosti... na hyperv urcine nejde USB funkcne namapovat... jak uz jsem psal na ESXi pouzivame v praci po svete USB sifratory na VoIP pichnute do esx hostu a to funguje 100%


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

v Unraid viem aj cely radic / port nazdielat, takze by to nemal byt problem, teda vyriesene netreba mi RPi

 

dik


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

@killeriq Unraid neznam, ale ESXI mam z vice duvodu vcetne pracovnich.

Na ESXI mi bezi cca 15 ruznych VM, jednak Win/Lin/OSX na kompilaci/deploy/testing pracovnich veci, pak docker pracovni, docker na barak, pak jeden win server ktery dela samba share a zalohovani, pak obcas ruzne dalsi testovaci image kdyz potrebuju neco testovat a tak.

Navic to bezi na dual xeon serveru, takze ani nevim, jestli by na to unraid krom toho ostatniho byl vhodny 😉

Jedina limitace je opravdu ten USB zigbee modul, ktery se ESXI nelibi. Jinak normalni USB zarizeni mi na tom funguji.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

@L Skus unraid, kazdemu to odporucam, bootuje to z usb (nezavisle na HW mozes menit upgradovat, len disky kde ti bezia VM,Dockery, pluginy treba potom tiez pripnut)

Virtualizacia je na QEMU, vies si nazdielat HW (cely radic) priamo ktory chces. Robia na tom napr herne compy ze z jedneho PC s 2 a viac grafikami spravia viac hernych compov 😉

Ma to velku komunitu a dobre spracovane navody na utube na rozne ucely https://www.youtube.com/channel/UCZDfnUn74N0WeAPvMqTOrtA/videos

 

Je to taky univerzalny OS vylepsene QNAP co pustis vsade.


   
ReplyQuote
Page 6 / 13
Share: