Forum

Forum

ConBee II - ZIGBEE ...
 
Notifications
Clear all

ConBee II - ZIGBEE gateway a Deconz

191 Posts
21 Users
7 Likes
26.1 K Views
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

@killeriq používám to přesně tak jak píšeš. Všimni se zaškrtávátka "Ukázat pouze stav"


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

@_petr_ : tak medzi tym som sa tiez k tomu doklikal 😀 

Cakal som ze bude v loxone typ objektu priamo nato aby bralo hodnoty, ale asi to vyriesili tym  "Ukázat pouze stav".

Podstatne je ze sme vynechali to UDP 

Skusal som posielat aj priamo do "Virtual Status" ale to neukazuje nic

 

image

Este mierna uprava funkcie aby posielalo iba cislo "value", bez toho sa nezobrazuje nic

image

na toto

image

 


   
Jakub reacted
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

Já mám taky Conbee II na R Pi 3. Ale Node Red jsem úplně eliminoval.
Na R Pi jsem dal loxberry jako OS. Dále dva pluginy: mqtt gateway a zigbee to mqtt. 
tim pádem se všechny “transformace” odehrávají jen v R PI a pak už to jde rovnou do lox serveru jako virtuální in nebo out. 
od instalace (cca 2-3mesice) jsem na to nesahl a to tam už je 18 zařízení. 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@juras 

tak to je samozrejme validni pristup. ja ale delam cast logiky primo v nodered, veci jako osvetleni zahrady napojene na kuchynskou linku s casovou podminkou. to by bylo v loxonu slozity. a v nodered je to strasne easy. mam hromady zigbee based ambi svetel a pasku ktere mam vsechny napojene na single loxone svetelnou AQx output a nodered mi zajisti ze jednoduse pridam svetlo a vubec nemusim sahat do loxonu


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

Ja node red fakt neumím a tu logiku co jsem tam bastlil jsem s velkou radosti opustil. 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@juras 

ja se tomu STRASNE branil 🙂 a ted po roce pouzivani jsem strasne rad, ze jsem to prekonal... fakt je to snadny, chce to par hodin, ale pak jsou ty benefity opravdu vyrazny


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Ahoj,

je možné nějakým způsobem reportovat čidla, která se nějakou dobu nehlásí? Mám conbee+loxberry a občas se stane že některé čidlo nereaguje a nevím proč a nijak to nezjistím (baterka a signál zůstává totiž na poslední známé hodnotě).

 

Mám pocit jako by měl conbee problém s více jak 20 ZB čidly... Když jedno odstraním další začne fungovat.


   
ReplyQuote
(@kimot)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 80
 

ConBee I/II can only have 20 “direct children” (Zigbee devices connected directly to the Zigbee Coordinator without going through a Zigbee router and thus instead of being indirectly connected).

If you only have Zigbee routers connected to the Zigbee coordinator then you will be able to add many more devices that will, in turn, be able to connect through them and by doing so offload the coordinator.


   
Jakub reacted
ReplyQuote
vita_k
(@vita_k)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 59
 

@kudykam ahoj, našel jsi nejake rozumné ZB světla? Sháním i zigbee panely (vestavné) do SDK 230V, zigbee. 

Trochu tady hledam, zatím nic 

This post was modified 1 year ago by vita_k

   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

ne nenašel. To spíš použít led adaptér s regulací 0-10V (např od MeanWell) a pomocí zigbee stmívače to regulovat.


   
ReplyQuote
vita_k
(@vita_k)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 59

   
ReplyQuote
Page 13 / 13
Share: