X
Forum

Forum

ConBee II - ZIGBEE ...
 
Notifications
Clear all

ConBee II - ZIGBEE gateway a Deconz

191 Posts
21 Users
7 Likes
26.3 K Views
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@radek

ja cenu u stokorunovych veci neresim, ikdybych to zkusil a zustalo by to lezet v bedne s dalsima 1000 vecma tak mi to proste nevadi 🙂

popravde jsem se chtel vzdy mqtt vyhnout, ani nevim proc.

libi se mi PhosCon appka na spravu zigbee zarizeni, jeji jednoduchost a simple instalace na RPI.

je jasne, ze cesta do loxonu skrz NR uz je vlastne vzdy stejna na zdroji dat uplne nezalezi...

jeste jsem si v NR hral s celou msg. a zjistil jsem ze uvnitr flow jde nazev zigbee zarizeni z conbee, takze by celi flow sel zjednodusit na single function, ktera by detekovala co prichazi za data a nasledne s nima pracovala v IF/ELSEIF dle tipu cidla, vyrazne by to zjednodusilo pridavani zigbee zarizeni


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

tak uz funguje i HUE zarovka primo z loxone pres websockets, funkce jen predelava 0-100% na hodnoty 0-255 ocekavane na strane ConBee HUE konektoru.

image

s barvou to bude asi trosku vyzivnejsi


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

@elpaso

A ktera zarovka to je? Opet ma zkusenost je pouze s Raspbee (coz je to same jako Conbee) a Deconz/Phoscon a napr Philips Hue White Ambiance 6W E14 mi nefunguje (je to stary model Hue, asi 3 minuty se da vypnout a zapnout, pak zacne sama blikat a nic uz neudelam), ale vsechny novejsi, vcetne napr. Hue Go jdou bezvadne. Zdrzuji me podlahy, jinak uz bych byl v Loxone zaboreny dnem i noci, errrr! 🙂


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@jakub

VendorPhilips
ModelLWB010
Version 1.29.0_r21169

   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@l tak prosim ucet na tu wiki

prave jsem udelal sub-flow do NR na phillips zarovky a uz mi to funguje naprimo z bloku osvetleni skrz conbee do zarovky 🙂 alespon jsem se naucil co je HSV lol...

musim rict, ze oproti silenemu programu v loxonu na HUE je todle fakt easy peasy!

image

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3068
 

@elpaso Super, ucet vytvoren. prihlasis se na https://www.vodnici.net/wp-admin/ svym uzivatelem/heslem zde z fora. A tam pak das vytvorit wiki clanek. az bude hotov, dej publish. napoprve ho musim potvridt, pak uz lze editovat a pridavat dle libosti. Diky!

 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@jakub barevna je:

VendorPhilips
ModelLCT015
Version 1.46.13_r26312

 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@l

ok, doufam, ze nevadi, ze to napisu anglicky... jednak se mi pise lepe anglicky nez cesky co se tyka technickych textu a druhak to hodim na loxwiki. mohl bych i v nemcine, ale to uz mi prijde priliz moc pro-nemeckorakousky 🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3068
 

@elpaso

Rozhodne nevadi. Verim, ze vetsina z nas si anglicky poradi a pokud by to pro nekoho byl problem, muze to prohnat translatorem (pripadne tam pridame na zacatek link, ktery to automaticky prelozi).


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  
Posted by: @l

@elpaso

Rozhodne nevadi. Verim, ze vetsina z nas si anglicky poradi a pokud by to pro nekoho byl problem, muze to prohnat translatorem (pripadne tam pridame na zacatek link, ktery to automaticky prelozi).

done. uff 🙂 no ono to podle te rychlosti vypada. tak checkni a muj prvni non-work-related-wiki-clanek je nasvete


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3068
 

@elpaso Super navod. Upravil sem vsechny linky aby byli klikatelne a poupravil anglictinu pres Gramarly (on pekne umi doplnit vsechny cleny, opravit preklepy atd.).

Je to publishnuto. Diky

Edit: Pridan link na auto-translate


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Precital som navod a mam dotaz aky je principialny rozdiel medzi riesenim Conbee II a riesenim od @L. Jednu vyhodu vidim v tom Webe ze sa to tadial paruje. 

@elpaso mas to nainstalovane na Loxberry ked ho tam spominas?

Inak ja stale dufam ze chlapci od Loxberry spravia plugin Zigbee2UDP.
V ziadostiach je zaujem o neho.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@smotek7 - ne. je to cistej rasbian lite s ConBee a NodeRed. Jak jsem tam psal s externil NodeRed mi nejelo websocket spojeni s Phoscon sluzbou. navic jsem chtel mit zigbee oddelene od vseho ostatniho - loxberry mi jeden a VMku

 


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

RaspBee jsem se na Loxberry snazil rozbehat ja. Ale je tam problem, protoze Loxberry bezi na Raspbianu Lite, takze instalace Deconz mi padala na chybejicich knihovnach. Jejich doplneni jsem zase rozjebal Loxberry, takze nakonec to mam resene tak, ze Deconz a NodeRed mi bezi na Loxberry v Dockeru. Na testovani je to dostacujici, pro ostre nasazeni planuji 2 separatni maliny.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3068
 

@l-adamek neni lepsi pro produkci pouzivat prave ten docker, nez malinu? ;-). Protoze docker se da zalohovat a je 100% bezpecny, narozdil od maliny 😉

 

 


   
ReplyQuote
Page 2 / 13
Share: