X
Forum

Forum

ConBee II - ZIGBEE ...
 
Notifications
Clear all

ConBee II - ZIGBEE gateway a Deconz

191 Posts
21 Users
7 Likes
26.3 K Views
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

@L asi uplne nechapu jak to myslis. Ja jsme koupil RaspBee, coz je modul na patici Raspberry (ne do USB jako ConBee), takze z maliny se nevyvazu.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Ja to myslel na ten Loxberry a Nodered. Ty si psal:

"NodeRed mi bezi na Loxberry v Dockeru. Na testovani je to dostacujici, pro ostre nasazeni planuji 2 separatni maliny."

Osobne bych ten Loxberry a vse ostatni co jde nechal v dockeru. a jen to minimum co nejde nechal treba na maline.

On i ten USB stick jde provozovat na dockeru, kdyz mas rozumny NAS, kde jdou do dockeru napojit USB porty. Mne bohuzel jede docker v ESXI a ten je citlivej na jakykoli HW, takze ho tam nedostanu.

 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@l

ESX je zrovna jedna z virtualizaci ktera s USB nema moc problemy... mam spoustu HW USB klicu na sifrovani VoIP po celem svete a vsechno to jede na ESXku.

ja jedu hyper-v a tam je to trosku pruser 🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@elpaso aha, tak v tom pripade je ten usb stick proste problemovej ;-). protoze ten kdyz se do esxi zapichne, tak se celej esxi stroj uplne zblazni. disky jsou najednou pomalejsi, VM ruzne tuhnou (i ty co nemaji to usb napamovany), atd. 

Zkousel sem to nekolikrat a vsechno mozne, protoze sem nechtel dalsi kus beziciho HW, kdyz mi tu bezi 2x xeon ;-). ale proste sem to nerozchodil

 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@l

zeptam se pro zajimavost kolegu v praci co delaj esx jakou stim maj obecne zkusenost a jestli neni neco specifickyho co pomuze kompatibilite


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

jeste jedna vec k zigbee, mate pocit, ze vam spravne funguje mesh? ze jeden senzor muze jet skrz middle-man? ja mam pocit, ze na Xiaomi GW to vubec nefungovalo, na ConBee to jede lepe, ale furt mam pocit, ze vibration cidlo ve venkovni schrance by se melo pripojit pres jine v okne, ale nedela to


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@elpaso nieje okenne na bateriu? To nerobi repeater.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 
Posted by: @smotek7

@elpaso nieje okenne na bateriu? To nerobi repeater.

Přesně, jako repeater fungují jen věci co jsou trvale pod 230V, typicky zásuvky...


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@pa-v-el

aha, me to bylo divne jak to funguje... da se na to spolehnout, ze to tak bude vzdy? holt bych si dal zasuvku nekam kde ji uplne nepotrebuju, ale potrebuju jen repeater


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Popr. muzes koupit v Ikei zigbee repeater (tusim za 150,-).

Mam doma a funguje. 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@radek

ah! no to by bylo vubec nejlepsi. a musi se tedy zapojit do zigbee site, tedy to musi conbee podporovat... jdu mrknout jestli o tom neco najdu


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

a co zarovky? protoze to tim padem vypada, ze HUE extender/repeater nedela

tak conbee uz repeater podporuje. u xiaomi je navic nejakej zadrhel, ze samy nehledaj repeatery a je snad nutne senzor znovu pridat v dosahu repeateru


   
ReplyQuote
 Maja
(@maja19)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 26
 

Ahoj všem. trápím se se už druhy den s Conbee II. V čem je můj problém , teda kromě toho že v tom plavu jak v moři. V tuto chvíli mám nainstalované conbee II na win 10, (jen na zkoušku) párování čidel super a tak jsem nainstaloval na RPi3, kde mám Rasbian Buster Lite.

1. Po úspěšné instalaci conBee on Raspbian  jsem skončil na tomto. Menu > Programming > deCONZ, jak toto spustím, když ve verzi lite není spuštěná obrazovka?

2. to @elpaso. Mohl bych poprosit o  tvůj flow ohledne ConBee II jak uvádíš na první stránce?


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@maja19

1. ja pouzivam jen Phoscon web app, nic vic...

2. vsechny flow jsou na wiki, nebo?


   
ReplyQuote
 Maja
(@maja19)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 26
 

 @elpaso Omlouvám se, už jsem to našel a mám skoro hotovo. V Loxone už data vidím, bohužel je nezpracuji. a nevidím proč.

loznicetemp
digital
data

 

This post was modified 4 years ago by Maja

   
ReplyQuote
Page 3 / 13
Share: