Forum

Forum

ConBee II - ZIGBEE ...
 
Notifications
Clear all

ConBee II - ZIGBEE gateway a Deconz

191 Posts
21 Users
7 Likes
25.8 K Views
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Jde nějak zjistit přes conbee jake jednotlivé čidla mají signál/ dosah? nebo prostě dokud reagují tak je to ok a neřešíte?


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Nemáte tip na nějaký zigbee dimmer, jednak na LED pásek, tedy 12/24V a druhak na LED světla 220V.

Případně ještě zigbee 0-10V

 

Našel sme třeba tohle:

https://www.aliexpress.com/item/1005002364452287.html?spm=a2g0o.cart.0.0.4f8c3c00pdxfe4&mp=1

nebo tohle:

https://www.aliexpress.com/item/1005002426595149.html?spm=a2g0o.cart.0.0.4f8c3c00pdxfe4&mp=1

Ale nevím co to umí tlumit nebo jakým způsobem to dělá...


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
Topic starter  
Posted by: @kudykam

Nemáte tip na nějaký zigbee dimmer, jednak na LED pásek, tedy 12/24V a druhak na LED světla 220V.

Případně ještě zigbee 0-10V

 

Našel sme třeba tohle:

https://www.aliexpress.com/item/1005002364452287.html?spm=a2g0o.cart.0.0.4f8c3c00pdxfe4&mp=1

nebo tohle:

https://www.aliexpress.com/item/1005002426595149.html?spm=a2g0o.cart.0.0.4f8c3c00pdxfe4&mp=1

Ale nevím co to umí tlumit nebo jakým způsobem to dělá...

mam v provozu asi 5 kusu tohodle a 100 spokojenost

https://www.aliexpress.com/item/4000372237389.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.203b3b00hd1RRk&algo_pvid=b3b15a09-53b2-4b42-bb0a-8d85880a55e0&algo_expid=b3b15a09-53b2-4b42-bb0a-8d85880a55e0-2&btsid=2100bdf016194655544183815e78e7&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

na svetla 220V si kup jake koli zigbee zarovky -> hue, ikea, lidl...


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 810
 

alebo si kup "magichome" led controller a opat mozes cez LoxBerry plugin integrovat...

 

ale v reale to ovladanie LEDiek v loxone je tak na picu ze som radsej ostal pri magichome apke 😉


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Ahoj

potřeboval bych poradit s nastavením výstupu z loxone pro zigbee2mqtt. (vstupy mi fungují ok)

Vytvořím virtuální výstup s adresou /dev/udp/192.168.40.20/11884 (port sedí)

Vytvořím virt příkaz pro zapnutí: publish zigbee2mqtt/Svetlo obyvak/set on

(kdy Svetlo obyvak je friendly name zařízení)

Do MQTT subscription pluginu loxberry sem přidal k shellies: zigbee2mqtt/#

Ale stále mi xiaomi tlačítko (ST0001) nereaguje..

Co dělám špatně?

 


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Odpovím si sám.

Správný příkaz má být tento:

image

a v názvu friendly name nesmí být mezera.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Ahoj,

mám raspbee II připojené k loxone s 21 zařízeními. PO nějaké době sem zjistil že pouze 15 zařízení je aktivních a odesílají data, ostatní ne. Našel sem že je nějaký limit na 15 zařízení, ale zařízení co jsou připojeny do zásuvky by měli fungovat jako router a ten limit tedy navýšit na vyšší počet. 

V mém případě se to ale asi neděje, a to mám 2 zásuvky SA-003-Zigbee.

Nevíte co s tím?


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 810
 

Zasuvky funguju ako Signal Extender, nie device # extender 😉

Kolko zariadeni atd...si potvrd s vyrocom , ale u ConBee 2 je to myslim cez 100+


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Ano u conbee II je uvedeno 200 zařízení. Ale v přehledu mi to ukazuje signál  pouze do zařízení číslo 15, dál už ne. Tak nevím jestli je třeba někdo něco nastavit, nebo kde je problém...

image

   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 483
 

Nesouvisí to jen s tím, že zbytek zařízení je připojený přes ty zásuvky? Vyzkoušel bych některé z nich přinést ke kontroleru, jestli se počet změní. Pokud to nejde, tak bych naopak některé z aktivních dočasně vypnul, abych si potvrdil limit tím, že se jedno nové připojí.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 810
 
Posted by: @_petr_
Posted by: @killeriq

o senzoroch cez websocket tam nevidim nic

Vždyť je úplně jedno, jestli je to ovládání nebo senzor. Jen do správného prvku musíš poslat správná data,. U senzorů klidně do virtuálního vstupu číslo.

Screen Shot 10 22 20 at 11.31 AM

Tady je taky něco k příkazům.

Opat som sa dostal cez "sviatky" k ZigBee + ConBee2 🙂

Mate to niekto rozbehane Senzory zigbee -> Loxone (cez node Contrib) ?

 

Skusal som to poslat cez "control Out"

image

Do Loxone:

Virtualny vstup 1 (bez-pouzit Digi vstup) - spravi to len tlacitko

Virtualny vstup 2 (pouzit Digi vstup) - spravi to len tlacitko + v Live vidim hodnoty

Virtial Text Vstup 3 - tu to ukazuje ale nejde nastavit Stats

Do coho to viem este poslat aby som mohol mat Stats/funkciu klasika senzor?

image

dik


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
Topic starter  

@killeriq 

todle mi taky nejede... ale mam pocit, ze to @L nekde popisoval. ja jedu vse krom svetel pres UDP a jsem spokojenej, neni to idealni, ale 100% funkcni


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 483
 

Řekl bych, že v Node Red nějak špatně zpracováváte hodnoty.

V Lox mám toto a funguje

obrazek

   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 810
 

cez UDP mam nejake senzory na Arduino, ale je to dalsia vrstva ktoru treba nastravit. Ano nie je to nic komplikovane, ale chcel som to posielat na priamo.

Predpokladal som ze by som mohol priamo posielat jednotky zo senzorov v nodered do nejakeho "objektu" v Loxone a ten by mi to zobrazoval ako ten rovnako UDP objekt

--

@_petr_ : s nodered problem nebude, ako vidis v loggery sa tie hodnoty ukazuju a vidiet ich aj v LIVE loxone (zatial som posielal textXX, takze to ignoruj, to sa upravi len na cislo)
 
Co ti tam funguje? to co si poslal je "posuvnik" takze predpokladam ze nieco uberas / pridavas. 
Ja chcem len ukazat hodnoty a mat z toho stats ako pri "normal" senzore.
Problem je ze tie "Virtual vstupy" su vlastne rozne typy tlacitok/posuvnikov...teda asi nebudu priamo urcene na ukazovanie cislelnych hodnot.
 
Budem sa s tym este hrat ci nieco neobjavim
 
ZigBee senzor -> nodered -> Loxone Out -> Loxone Objekt
 
 

   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
Topic starter  

@killeriq 

jojo souhlasim... mam na to hotove funkce v nodered a jen modifikuju identiikator v udp packetu...

budu cekat jestli to poresite 🙂 a kdyz se najde reseni, tak aspon u teplot/vlhkosti to z UDP odstranim. je fakt, ze zigbee svetla fungujou s loxone nodered addinem skvele a super jednoduse


   
ReplyQuote
Page 12 / 13
Share: