X
Forum

Forum

ConBee II - ZIGBEE ...
 
Notifications
Clear all

ConBee II - ZIGBEE gateway a Deconz

191 Posts
21 Users
7 Likes
26.3 K Views
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@kudykam

na alarm bych to asi nepouzil 🙂 na to mam cidla od paradoxu. ale jinak v tom mam baterky cca 2,5 roku, furt jede...

pouzivam na automaticke svetelne sceny hlavne v noci. uspesnost temer 100%. nezareaguje tak jednou za pul roku. mam jich po baraku cca 10 kusu

za me je to absolutne neuzitecnejsi cidlo, kdyz nepocita teplotu 🙂

ted testuju Lux Meter a funguje taky suprove... opet na svetelnou scenu spojenou se stavem domu podle Lux meteru a aktivace adekvatni svetlne sceny


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Vidím že pro loxberry je i plugin conbee II. Utáhne Rasp 3 loxberry s pluginem Conbee 2  a zároveň unify controller?


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@kudykam

tipnul bych ze ano, ale ja nejsem zastance kombinaci... za cenu dnesniho HW drzim vetsinu funcionalit striktne na ruznych zarizenich nebo ruznych virtualnich serverch


   
ReplyQuote
(@vencaol)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46
 

@kudykam

Utáhne, jednu dobu jsem to tak měl. Je zde problém s RAM, Unifi Controller je java, 512MB RAM mu stačí, takže jí moc nezbyde. Druhý problém je jeho logování - množství zápisů na SD kartu.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

takže mám se o to vubec pokoušet tam ten controller trvale provozovat? 


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 
Posted by: @kudykam

Vidím že pro loxberry je i plugin conbee II. Utáhne Rasp 3 loxberry s pluginem Conbee 2  a zároveň unify controller?

ConBee sa robi aj priamo na RPi, board sa na to nasadi

 

Ale jak pise kolega skor ci neskor sa nejakemu Unraid / Docker / VM rieseniu nevyhnes 😉


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Máte někdo poznatky jak často posílá xiaomi humidity sensor data?

Potřeboval bych hlídat vlhkost u digestoře takže potřebuji frekvenci min 5 min.

případně dá se to na bráně nějak nastavit?


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 
Posted by: @kudykam

Máte někdo poznatky jak často posílá xiaomi humidity sensor data?

Potřeboval bych hlídat vlhkost u digestoře takže potřebuji frekvenci min 5 min.

případně dá se to na bráně nějak nastavit?

na to zabudni u zigbee zariadeni...vsetky tie senzory su 20-30min interval a ked to das dalej od zigbee brany tak baterka je KO za 1-2 mesiace.

 

Tie senzory su len na monitoring, ale nie na riadenie...kde chces robit presne podmienky ked >60% tak ....


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@killeriq

COZE? :O

me hlasi temp/humi senzory (prijde mi) kazdou zmenu a baterka jede 3 roky...


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

temp/hum senzorov na zigbee mas kopec a zalezi jak mas daleko Hub, ci mas poschodia, jake steny, ci mas nejake extendery.... Precitaj si nieco o tom ako ta technologia funguje 😉

Ak by reportovala kazdu zmenu tak ti baterka nevydrzi 3 roky 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  
Posted by: @killeriq

temp/hum senzorov na zigbee mas kopec a zalezi jak mas daleko Hub, ci mas poschodia, jake steny, ci mas nejake extendery.... Precitaj si nieco o tom ako ta technologia funguje 😉

Ak by reportovala kazdu zmenu tak ti baterka nevydrzi 3 roky 

premyslim, jeslti se mam pustit do zkoumani low level 802.15.x a nebo vychazet z toho, jak casto mi chodi data/zmeny do loxonu skrz UDP z conbee 🙂

nicmene necham si od tebe urcite vysvetlit jaky maj repeatery vliv na komunikaci v ramci zigbee senzoru, protoze ja mel za to, ze je to jednosmernej broadcast bez regulace vykonu, takze steny, repeatery, huby jsou zcela irelevantni -> pokud se pletu, rad se poucim...

do te doby si stoji za tim, ze vsechny senzory co mam jedou 2-3 roky vcetne tech co jsou venku pres zimu v mrazu a aktualizce je (dle loxon UDP monitoru) v ramci jednotek minut 😉

jedinej, kterej ma problem s vydrzi (cca 1 rok) je vibration/temp_senzor v kovove postovni schrance, protoze je tam mizernej signal a asi dela casto re-associaci


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

Ja mam pocit, ze mi chodi zmeny svizne, lepe, nez jsem u zigbee cekal. Na digestor bych se to asi nebal pouzit. Co se tyka zivotnosti baterek, nemohu soudit, zatim cidla provozuju jen 3 mesice a protoze stavu baterie pres komunikaci se pry neda uplne verit, musim pockat, az nektere zdechne.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  
Posted by: @jakub

Ja mam pocit, ze mi chodi zmeny svizne, lepe, nez jsem u zigbee cekal. Na digestor bych se to asi nebal pouzit. Co se tyka zivotnosti baterek, nemohu soudit, zatim cidla provozuju jen 3 mesice a protoze stavu baterie pres komunikaci se pry neda uplne verit, musim pockat, az nektere zdechne.

jak pisu, provozuju cca 20 cidel vse od xiaom (temp, humi, lux, PIR, door, vibration) a 15 tlacicek (xiaomi standard, aqara oppel, ikea, hue) a funkcnot teeeeemer 100%.... navic skrz ConBee a UDP. nepamatuju, ze by nekdy neco neproslo nebo nezareagovalo. fakt to jede skvele

neni nad to si dat tlacitko presne tam kam potrebuju (pod stul, pod linku, zboku na vanu...)

dal mam cca 20 loxone svetelnych okruhu a cca 20 zarovek zigbee (hue, ikea, gledopto RGBW, gledopto ON/ONN) vse bez nejmensiho problemu - lampicky, venkovni osvetleni, ambi osvetleni po celem dome, terasa, parkovaci stani auta atd atd...


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

@elpaso Jasne, muj komentar byl souhlasny s tebou (s tim, ze detailum protokolu nerozumim, jsem jen cvicena opicka, ktera implementuje to, co uz jini vyzkouseli).

Od Xiaomi mi vse funguje na jednicku, problem je jen s Philip Hue Go, ktere funguje jen naprimo s Raspbee (ignoruje zigbee zasuvku, alespon mi to tak prijde) a je na hrane prijmu signalu, takze obcas funguje a obcas ne. Kvuli tomuto svetlu jsem nove prehodil Raspbee na RPi4 a nahral Raspbian s GUI, abych v deconz poradne prohledl, co se deje. Zbytek zarizeni ale nikdy neselhal, coz je prijemne. Asi zacnu testovat nejake zarovky.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

https://www.aliexpress.com/item/4001201737778.html mam aj taketo cidla a u tychto to vybijanie poznat lepsie na tom ako daleko su od Hubu, ked som dal zigbee zasuvky (su zaroven aj extender) tak sa zivotnost min 2x zlepsila.

Mam aj radiatorove hlavice a tie co su dalej...baterky daju tak 2-3m ostatne blizsie 5-6m.

 

Myslim ze tie intervali riesili aj niekde na Discorde od ConBee.

 

Ozaj je nejaky navod jako funguje ten Conbee soft a co co znamena? mam to uz asi polroka na stole ale vzdy ked sa chcem do toho pustit skoncim na tom ze to neviem asi ovladat 😀


   
ReplyQuote
Page 11 / 13
Share: