X
Forum

Forum

Chyby v datech ze S...
 
Notifications
Clear all

Chyby v datech ze SedTronic cidel

30 Posts
12 Users
1 Likes
3,639 Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3071
Topic starter  

Cau,

nez budu otravovat primo p. Sedlacka, mam dotaz na Vas, co pouziate jeho Unica cidla.

Zacal jsem dneska stelovat zase topeni a chtel se podivat do historie. A zjisil jsem, ze na vsech cidlech, co jsou povesenne na 1-wire jsou naprosto nesmyslny data. Je to jednou za cas, ale totalne to rozbilo grafy ;-(

chrome 2018 10 03 17 28 57
devenv 2018 10 03 17 28 17

 

Puvodne jsem myslel, jestli to neni nejakej sum na 1-wire sbernici, jenze data se rozbijeji na kazdem cidle v uplne jiny cas/datum.

Vsechny ty chyby zacaly kolem Brezna 2018 a posledni byla 18.zari. Od te doby zatim nic.

chrome 2018 10 03 17 30 55

 

Mate nekdo nejaky napad, co by to mohlo byt? Nesetkal jste se s tim nekdy?

A pak druhy dotaz, povedlo se Vam nekomu nejak vyhladit data v Loxonu, abych mel ty grafy zase pekny? Nebo je to v haji a uz to z toho nedostanu?

Jeste dodam, ze jedu posledni rok a neco stale na stejny 8.xx verzi Loxonu, takze verzi by to byt nemelo. Stejne tak si nejsem vedom, ze bych v Breznu neco menil v rozvadeci (nebyl na to ani cas).


   
Quote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Projel jsem teď statistiky za rok 2018 a žádné anomálie tam nemám.  Verze 8.3.3.21


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3071
Topic starter  

Jak dlouho ti senzory jedou prosimte?

Mne zacli snimat 10.8.2016 a az do 27.3.2018 naprosto bez problemu. Tam neni zadnej sum na zadnym z nich. A pak ty chyby trvaji az do ted, vetsinou jednou za den az dav. A 18.9.2018 najednou konec a nic.

A fakt mne nenapada, co se mohlo stat, ze to zaclo a skoncilo ;-(


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3071
Topic starter  

No ale prosel sem teda weby a hledal co je na editaci LoxStats. A je to bida. Defakto vsichni to resi a nikdo to poradne nedela. Nasel jsem jeden, co to umel nacist, a pak jeden, co spadne pri spusteni.

Ale nasel jsem nekoho, kdo hacknul format a dal ho k dispozici, takze by se ten parser dal napsat.

Takze premyslim, ze zrejme udelam dalsi Loxone tool ;-). Neco, cemu se zada seznam senzoru/uuidu, on si to sam postahuje, upravi hodnoty a zase vrati.

A to samo-upraveni ve smyslu, ze kdyz se hodnota zmenila o vice nez X, tak pouzij predchozi hodnotu. V pripade teplty se za hodinu nejspis o vic nez 3-4C nezmeni a kdyz jo, je to anomalie.

Takze ted jen na to najit cas ;-(


   
Aleq reacted
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Čidla mi jedou od 9.2017 pak v 2018 v létě asi dva měsíce přestávka a jedou do teď.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Mas len Sedtronic cidla alebo aj ine 1W?

Trosku iny problem som mal. MS 8.3.3.21 statistiky sa zapisovali, ale iP na V9 nevedel zobrazit. iP sa sam updatol na V10 a statistiky uz idu.

Tie 3-4 stupne su malo, napr. bojler sa meni ovela viac.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3071
Topic starter  

jsou tam jeste 1-wire teplotni cidla v pozdrech (ten cernej kabel se stribnym teplomerem). Jinak mam pocit ze nic jinyho.

ja jsem na 8.1.11.11, ale podle me to verzi neni, protoze to dlouho jelo bez chyb.

Cemu rikas iP? iPhone? Tzn v mobilu mas nejnovejsi sw a konektujes se na 8.x verzi?

Ja mam na telefonu porad tu stejnou 8.x verzi, na androidu to slo locknout, takze mam porad hezky prehledny zeleny UX ;-).

Ad ten boiler, ono by to nebylo uplne automaticky. Ale reklo by se ktera cidla o kolik C, kolik je treba strop, atd.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Na tom poslední grafu to vapada nejhur - to mas fakt nejaky divny.

Ja jsem ted kontroloval svoji historii 1-w cidel a me to teda nic takovyho nedela (mam v. 9.3.3.26).

Driv jsem mel problem s tim, ze treba vlhkost mi to ukazovalo 50.000% ale to bylo zpusobeny problemama na 1W sbernici (ktere jsem jeste poradne nevyresil). Tehdy jsme to (aby mi to nemrvilo grafy) trochu poresil tak, ze jsem v configu nastavil pro kazdy cidlo validaci dat. Kdyz uz ta hodnota ujede nekam mimo, tak jen na ty min/max hodnoty, kter mam v validaci nastaveny.

 

Co se taky historickych dat, tak jsem to kdysi taky hledal co s tim a jedine reseni, ktere jsem nasel je vymazat dany mesic statistik daneho cidla (kazdy mesic uklada do solo souboru) - coz je reseni dost naprd, ale aspon mi to uz tak nenicilo grafy.

 

Pokud bys na to udelal nejaky editor, bylo by to suupr.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3071
Topic starter  

@radek: No ono je tam takovych potvor vic ;-( Ja to jen vzal screenshotem z blizka, aby to bylo poradne videt. Ale jinak je to fakt co den/dva neco takovyho na kazdym grafu za posledni rok.

Pritom je zvlastni, ze teplotni cidla 1-wire v tom pouzdru proste zadne chyby nevykazuji. Takze to musi byt neco v tech cidlech od Sedtronicu. Ale zaroven je divny, ze se to objevilo z niceho nic.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Ano Iphone. Mam vo MS 8.3.3.21 a v tel bola V9 vsetko fungovalo len nie statistiky.

Teraz mam stame MS 8.3.3.21 tel V10 a vsetko funguje.

Asi vyschli kondenzatori na tych moduloch 😀  😀  😀  😀  😀 

Nieje to ina nejaka vetva, ked blbnu len Sedtronic ? Mal som taky problem ze jedna "vetva" 1W mi blbla, ale to bolo tym ze mam rozne odbocky.

Zaujimave je ze ked to blbne tak sa vracaju rozne hodnoty, ze to nieje len vypadok cidla.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3071
Topic starter  

Vsechno mam svedeno do hvezdy do rozvadece. Takze jsou vsechny 1-wire na jedne vetvy, vsechny maji stejne podminky. A delaji to jen SedTronic.

Co jsem ted mluvil s p. Hrubanem (ten co mi montoval a dodaval zaklad Loxone), tak pry jsou SedTronic cidla vic nachylna na statickou elektriku.

Jedine na co jsem prisel, ze pravdepodobne presne ve stejny den, kdy jsem vymenil Triac protoze chcipl, se prestaly objevovat i ty chyby ( https://www.vodnici.net/community/loxone-a-arduino/dmx-triac/paged/8/#post-11693)

Takze se nabizi, ze bud to delal ten triac a rusil vse okolo sebe, nebo ze jsem necim pohl v rozvadeci, cimz jsem to opravil. Co mne napadlo, tak mam v rozvadeci uzemnene vsechny CAT kabely do svazku a ty pak jen opreny o kostru rozvadece. Tak jestli tohle uzemneni se predtim nejak nepohlo (je mozne, ze sem tam v breznu neco resil a nepamatuju si to) a tim to zacalo.

Kazdopadne to budu sledovat. Ale budu muset udelat ten fix na statistiky, protze ty rozbity data mne fakt tocej


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

mam to uplne stejne... cca pul roku zpet mi jedno cidlo odeslo a uplne to posralo celou 1W sbernici... par mesicu na to se mi uvolnil dratek v "hvezde" a opet to zacalo zlobit skrz celou sbernici...

cele je to tezce naprd a nebavi me to, plus co vic... cidlo ve vypinaci je ovlivneno a neukazuje to realnou teplotu v mistnosti jako takove.

moje reseni - komplet jsem presel na Xiaomi cidla, ktera si muzu dat skutecne nekam v mistnosti kde sledovana teplota dava smysl


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

A při použití xiaomi už se ti nestává to co na 1w.ze jednou za čas to hodi hodnotu mimo rozsah, nebo že se ti nějaké čidlo (nebo celá gtw) odmlci?

Z toho mám právě trochu strach, aby to ve finále nebylo podobný. 


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Take postupne prechazim na Xiaomi cidla. Tam jsem problem s hodnotou mimo rozsah jeste nezaznamenal. Vedet to driv tak se na slavnou 1wire sbernici vykaslu uplne a jeste usetrim.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 444
 

Ahoj

od 07/2018 dodnes žádný problém:

sedtronic 2
sedtronic 1

Naopak ale některá Loxone 1-wire teplotní čidla spadnou krátce na nulu, zřejmě chybou na sběrnici. Bývalo toho víc, pak jsme sběrnici rozdělili na 2 1-w extensiony a výrazně toho ubylo. Jedna místnost mi ale stále (s Loxoňáckým 1-w teplotním čidlem, ne SedTronicem) semtam zazlobí.

 

P.S: Každopádně na editor statistik se opravdu těším  😉 


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: