X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Chromecast

26 Posts
4 Users
1 Likes
6,451 Views
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 445
Topic starter  

Ten speaker je Harman Kardon 🙂 Je jich ale tuna místy v cenách, že možná ani nemá cenu moc bastlit, spíš to nějak hezky zabudovat.

https://www.google.com/search?q=chromecast+enabled+speakers&oq=chromecast+enabled+speakers&aqs=chrome..69i57j0l3.4251j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Jinak k předchozím zprávám - ano, mít víc Chromecast cílů, některé na hudbu a některé na hlášky, přičemž jim pak ovládat hlasitost během hlášení není problém. TTS jsem ještě nezkoušel - byť bych někdy ve vzdálené budoucnosti chtěl.


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

Ahoj, rád bych se zeptal @Aleq jestli je nějaký posun ohledně toho chromecast pluginu a jestli je o něj ze strany uživatelů zájem. Platí stále roadmapa "Support multiple Chromecast devices (high priority)"? Mám teď momentálně dva chromecasty audio, používám je se spotify. Dnes jsem otestoval mp3 i netový rádia přes synology a taky ethernet adapter z alíka. Přijde mi to dobrý, i kdyby integrace do loxone vůbec neexistovala. Dají se ještě sehnat poslední kusy chromecastu audio, takže si asi udělám doma několik sekcí audia (terasa, obývák, garáž, atd.). Nepotřebuju sice různý casty najednou, ale kvůli ovládání hlasitostí mi přijde jednodušší do každý sekce extra chromecast+pevně nastavenej zesilovač. Používá to takhle prosím někdo, nebo existují lepší multiroom řešení v DIY kategorii?


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 445
Topic starter  

Čau @stingray,

nemám dost času, pláný s tím ale stále mám a priority platí. Priority ale určují pouze co bude další na řadě AŽ se k tomu dostanu. Budiž mi motivací ten 2. reprák, kterej zatím do loxone integrovanej nemám, takže z toho stále nemám budík nebo usínání se sleep timerem. Souhlasím, taky mi to příjde dobrý i bez integrace do Loxone. Není to samospásný všeobjímající řešení, ale jako nástroj na puštění hudby z Internetu pomocí telefonu je to prostě dobrý, jednoduchý, funkční.


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

OK díky za update ... znám to taky mám spoustu plánů, ale krutě nestíhám. Pro odlehčení - manželka mi v srpnu oznámila, že podruhý už stědrovečerní večeři při stavebním halogenu prostě nepřekousne. Je konec října a já se začínám bát :-/


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Lustr dáš, to není zas taková křeč. Já jsem podlehl a po dvou letech konečně koupil stříšku na vchod. O víkendu jí musím namontovat 😏 

PS: není to kvůli nám aby na nás nepršelo když hledáš klíče, protože ten elektrozámek zatím nikdo nezprovoznil, ale aby nemokli chudáci psi, když jsou venku a selže předpověď.


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

@pa-v-el já tuším že řada lidí zde na fóru má podobné problémy. mimochodem, elektrozámek vchodovejch dveří a čtečka prstů (dahua) je jedna z mála věcí která je u nás hotová a funguje bezvadně - a na tomto malém úspěchu stavím svoji rétoriku a fabulaci, že jednou to tahle super bude fungovat všechno. Uvnitř ale začínám mít silnou trému, už totiž bydlíme skoro dva roky a moc jsem se v implementaci řízení domu neposunul, viz ty nešťastný světla ... až to bude hotový tak sem o tom napíšu článek 


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 445
Topic starter  

Zatím jen bugfix release 0.2.31

http://aleq.eu/chromecast4lox/chromecast-4lox-plugin-0.2.31.zip

Plány jsou ale stále velké, např. i seekování, zjistění jména skladby, text-to-speech, ...


   
Stingray reacted
ReplyQuote
(@falda)
Eminent Member
Joined: 3 years ago
Posts: 22
 

Diky za plugin do Loxberry, ktery jsem dnes nainstaloval. Nicmene resim problem jak chromecastovat mp3 z nejakeho lokalniho uloziste napr. z USB disku. Zkousel jsem mp3 dat do cloudu v loxberry i do google drive, ale vzdy to napise do logu jen

*** OUTPUT: | Connecting to 192.168.2.34:8009... | Connected | Load media failed |

 

Predem diky za radu.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 445
Topic starter  

Ahoj @falda,

domnívám se, že chceš-li pouštět lokální média, potřebuješ nějakej web server, kterej je nasdílí. Vyzkoušej pak to URL v prohlížeči ze stejné sítě, kde je i chromecast. Jakmile to pojede, zkus to castnout - mělo by to jít.

A.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 445
Topic starter  

Co jsi mu dával jako cíl castování teď, na co hlásil Load media failed?


   
ReplyQuote
(@falda)
Eminent Member
Joined: 3 years ago
Posts: 22
 

Zkoušel jsem např. toto

 

PLAY http://loxberry.local/plugins/nextcloud/index.php/s/LeGAjrndBeoHiAJ

nebo

PLAY https://drive.google.com/file/d/1bbAbtFNoG1pUnsX6m8IH8_9__9Nzsahd/view?usp=sharing

 

A další věc, myslíš, že by bylo možné castovat podle názvu Chromecastu a ne podle IP adresy? Protože když mám v Google Home vytvořenou skupinu, tak to běží na stejné IP jako Chromecast akorát na jiném portu. A když jsem v konfiguraci kromě zadal IP:port, tak to nefunguje.

 

Takto vypadá moje discovery (IP 192.168.2.9 je tam 2x):

Running discovery for 15s...
Found: 192.168.2.9:8009 'Play Room speaker' (Chromecast Audio)
Found: 192.168.2.19:8009 'Bathroom speaker' (Chromecast Audio)
Found: 192.168.2.28:8009 'WC speaker' (Chromecast Audio)
Found: 192.168.2.9:32166 'Home' (Google Cast Group)
Found: 192.168.2.34:8009 'Living Room AVR' (Chromecast) YouTube
Done

 


   
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share: