Forum

Forum

Notifications
Clear all

Chromecast

26 Posts
4 Users
1 Likes
6,394 Views
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
Topic starter  

Čau,

je tu ještě někdo, kdo doma používá Chromecast (Audio) a zajímala by ho integrace do Loxone? Vyvíjím plugin do Loxberry, asi se bude hodit beta tester

A.


   
Quote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Hlásím se 🙂

Ale nemám loxbery, což zase není takový problém malina se mi doma povaluje, tak můžu zprovoznit...


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
Topic starter  

Loxberry v poslední verzi (1.x) mně právě svojí vyspělostí a jednoduchostí nadchnulo, tak jsem se rozhodl, že plánovaný ovladač Chromecastu udělám formou pluginu (tj. jen klikačka, žadný terminál, instalování balíčku, konfigurování, firewally apod). Můžeš pomalu instalovat, já to myslím budu mít brzy. A zatím si můžeš rozjet počasí (emulace předplacené služby). Funguje to skvěle.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

OK, pokusím se to zprovoznit co nejdřív a dám vědět.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
Topic starter  

Začíná se to rýsovat

chromecast 4lox 0.2.0

Plugin homepage (LoxWiki)


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

A sakra, já jsem na tom zatím takto 🙂

2018 10 29 08.00.29

Ale dnes s tím pohnu a rozchodím to, tak budu připraven.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Tak jsem ready 🙂

Snímek obrazovky 2018 10 29 v 22.02.09

   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
Topic starter  

Super. Ještě zaktualizuj LoxBerry (na screenshotu vidím starou verzi, včera vyšla 1.2.5.1) a já Ti zatím pošlu alpha verzi. Instrukce co s tím v článku LoxWiki, co jsem linkoval o kousek výš.

Hodně zdaru a dej vědět jestli to běhá a časem, jak je to stabilní.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
Topic starter  

Aktualizace pro beta testery (už brzy to uvolním pro všechny) - bugfix veselýho převodu floatu na int v Pythonu

A vůbec, prémiově po Vodnicku, první release zde:

https://drive.google.com/file/d/1VB_pSGRjQUGelpsmzicjzF5LRnfn1Miy/view?usp=sharing

na loxwiki o něco později 🙂


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
Topic starter  

Nový link:

http://aleq.eu/chromecast4lox/


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

Ahoj, uvažuju jak přesně řešit audio v domě. Chromecast mi jako řešení vyhovuje a tenhle plugin vypadá super. Jestli bude podpora více chromecastů a skupin, bylo by to bezva. Trošku blbý je, že chromecast audio se už nevyrábí, takže jsem na vážkách kolik kusů bych měl pořídit, než se definitivně vyprodá. Předpokládám, že 100% kompatibilní klony (abych je mohl např. grupovat se stavajicimi chromecasty) neexistují, takže až se vyprodá chromecast audio, jedinou alternativou bude normální chromecast + HDMI audio extraktor. Je to tak?

 


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
Topic starter  

Vice zarizeni a skupin chystam, protoze uz mam doma sam 2ks (jeden Chromecast Audio a jedno reproduktor s integrovanym Cast API). Neslibuju ale kdy.

Sam nejvic postradam ale moznost aktualni stream pozastavit, pustit jiny a pak se vratit k puvodnimu. To proste vubec nepodporuje. Je to skoda, takhle by Loxone mohlo napriklad oznamit, ze kape kohoutek a pak pokracovat v hudbe... 


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

Ještě mě napadá, používáte s loxonem někdo nějaké text-to-speech řešení? Našel jsem jednak TTS / voice assistant pluginy na loxberry, nebo např. pro openHAB existuje chromecast binding i loxone binding. Nemáte s něčím z toho praktické zkušenosti?

Mně by se totiž líbilo přehrávat TTS a muziku vždy stejnými repoduktory, ale nepředpokládám, že jeden chromecast může paralelně přehrávat více streamů, takže asi  těžko půjde zároveň poslouchat muziku a současně přehrávat TTS hlášky. Takže by bylo potřeba mít na muziku a na TTS dvě nezávislé PA/repro soustavy, nebo mixovat TTS a audio do jednoho kanálu. To je tak složitý, že bych se do toho ani nepouštěl. Nejde to náhodou nějak jednodušeji?

 


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

takhle by Loxone mohlo napriklad oznamit, ze kape kohoutek a pak pokracovat v hudbe... 

Aaa vidím že jsi byl rychlejší než já. přesně tohle mám na mysli. Teoreticky (!), nejjednodušší workaround mě napadá, že bych opravdu udělal sólo TTS výstup, kterej bych přehrával nějakýma minirepráčkama ve stropě nebo passive buzzerem v krabici za vypínačema. Pak bych teda měl v domě několik skupin chromecastů na audio. A nezávisle na tom pak jeden TTS kanál a ten bych pouštěl do repráčků do všech místností, s možností např. ložnici a děcáky selektivně vypnout. A když by šel TTS message, tak ty audio chromecasty ještě ztlumit, aby to TTS bylo slyšet.


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

reproduktor s integrovanym Cast API

Ten speaker to je nejakej hotovej komercni produkt, nebo to jde nějak jednoduše a levně ubastlit? Něco jako chromecast bez chromecastu 🙂

This post was modified 5 years ago by Stingray

   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: