X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Audioserver

256 Posts
41 Users
10 Likes
30.5 K Views
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

včera mi audioserver nabídnul aktualizaci...  nenašel sem changelog..nevíte co opravili???


   
ReplyQuote
 Dav
(@dav)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 116
 
Posted by: @pavka28

včera mi audioserver nabídnul aktualizaci...  nenašel sem changelog..nevíte co opravili???

https://www.loxone.com/enen/support/changelog-audioserver/

 


   
ReplyQuote
 Dav
(@dav)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 116
 

Vsimli ste si niekto, ze Audioserver ma 2 MAC adresy? ...teda aspon moj s FW 2.4.10.15 ich ma dve, a aj si z DHCP realne pyta dve IP adresy.

Zatial som neskumal, aky traffic ide cez ktoru.


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

Toho jsem si nevšiml tedy mám pevnou IP, čeho jsem si všiml, že po té aktualizaci je to snad ještě horší.. 🙁

Včera večer to začalo samo od sebe hrát v koupelně - manželka mi vynadala že tady straší :))) Od té doby se mi všechno ztlumilo - mám nastavené výchozí hlasitosti, ale po vypnutí přehrávače a i ostatní nepoužité zóny se všechny ztlumily na 0 takže ráno budík nezačal hrát..

Jako restart to vyřeší, ale tohle je těžká beta ten audioserver... už chápu proč jsme dostali takovou slevu :))


   
ReplyQuote
czgaston
(@czgaston)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 59
 
Posted by: @pepahr

už chápu proč jsme dostali takovou slevu :))

Každá cena má svou daň 🤣 


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

Sleduji komunikaci o Audioserveru ( si připadám jak princ Drsoň ) a už mi to nedalo abych se nevložil s myšlenkou ( dotazem ) jestli “to” mám vůbec vytahovat z krabice ... 

takže otázka na ty z vás co už máte zapojeno zní :
“ Koupili byste audioserver kdyby jste věděli to co víte dnes po těch zkušenostech ?”

Dává to vůbec smysl ?


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

Jako základní myšlenka audioserveru je super - když to funguje tak ok, malá krabička překvapivě silný a solidní zvuk z toho leze, jednoduchá konfigurace a instalace.

Turbo tree je super - kde není zakáblováno stačí po 2lince připojit stereo extension a hraješ , jsem vyřešil takto ložnici kde jsem po nevyužité strukturce pustil stereo extension a hraju. Integrace s loxone je super ale má to prostě dětské bolesti a ty doufám vyřeší..

Za mě to chce zlepšit hlavně stabilitu a spotify - rozhodně jeden účet na více zónách a uvítal bych podporu síťových přehrávačů. Pamatuju doby kdy loxone razil squeezebox a sonos a s audioserverem to nekomunikuje a asi nebude😔.

5tis za mě ok a koupil bych znovu, za plnou cenu už bych byl nasranej víc 😀


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
Topic starter  

Má to cenu. Jsem nadšen. A těším se až bude čas na integraci TTS. Už teď je fajn, když to samo hlásí např. že není internet, tak internetové rádio nemůže hrát atd. 

Denně to používám od uvedení a dodání (zatím 6 různých repro ze sběrného dvora, vždy jedno v jedné místnosti) a je to super (každé repro má jiné Ohmy, a Config to umí ošetřit). Dům je sice stále stavba, ale je parádní, že ať jsem kde jsem, stále příjemné ozvučení. Jedu teda hlavně online rádia a občas když už se ty Covid zprávy nejdou poslouchat, pustím na plný kule Ortel. Teď ještě dorazily dlužné stereo Extension a tak hodím repro už i ven. 

Pouští se to samo pohybovým čidlem ráno a vypíná se to zaalarmováním večer. Denně to 11 hodin hraje. Neměřil jsem teplotu, ale Audioserver v tomto režimu je pěkné topítko.

Doufám, že brzo zprovozní Airplay. 


   
ReplyQuote
(@jdolezal)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 16
 

Za mě také spokojenost (5 stereo zón zatím), občas to jde do restartu (zejména když střídám Spotify v různých zónách relativně rychle za sebou - mám jen jeden účet na to). Hlášky z TTS jsou super. Ještě vychytávám aby to hlásilo podle toho kde je pohyb a další podmínky. Třeba: Začíná pršet a je otevřené okno, tak to pěkně nahlásí. Hudba aspoň v jedné zóně prakticky hraje v této době od rána do večera. Teplota CPU je cca mezi 60-65. 

Airplay by se taky hodilo.


   
ReplyQuote
(@keany)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 42
 

Ahoj,

 

nevíte jak to vypadá s airplayem? Viděl jsem, že vyšel beta update audioserveru, ale o airplay ani zmínka :/ O víkendu se chystám kuchat SDK a tahat kabely + montovat repro. 

 

Máte všichni repráky s ozvučnicí? Zkoušel někdo bez ní? Koupil jsem obyč repro od Dexonu. Nečekám od toho žádnou HIFI parádu, ale abych trochu basy slyšel 🙂 


   
ReplyQuote
 Dav
(@dav)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 116
 

@keany

airplay stale nejde, ale mal by byt neskor tak isto, ako prepojenie so Sonosom.

Ja mam repro bez ozvucnice - len prekryte v podhlade tlmiacou vatou a hra to ok. 
Beriem to ale ako “sum pozadia”. K hifi reprodukcii sa to neblizi ani vzdialene 😉


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@D Sonos bude podporován???

je k tomu nekde info??

 


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

@keany mám loxone speaker v koupelně v cca 12l boxu s tlumícím rounem hraje to, ale žádný zázrak... 20 let stará reprobedna z věže Aiwa hraje líp.. 😀ale samo akustika koupelny nic moc i když nemám ji celou obloženou a nemám orig ozvučnici.   Bez ní to ale hraje ( spíš nehraje) ještě hůř tozn ozvučnici rozhodně ano...

Sonos se obávám že nebude nebo kde jste to slyšeli??? Randl ve videu říkal že spíše ne, že to není spolehlivé a bla bla ...😀

Mě by se líbila podpora squeezeboxu, ale to je asi scifi... 😔

 


   
ReplyQuote
 Dav
(@dav)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 116
 

Sonos je samozrejme neoficialne info, ale verim, ze z dobreho zdroja 😉


   
ReplyQuote
hedyso
(@hedyso)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 29
 

Ahojte ,

potrebujem vediet ci sa vam tiez pravidelne odpaja audioserver od loxonu teda status svieti na cerveno a v aplikacii sa neda ani do neho dostat lebo pise offline.
Zacina ma to hnevat lebo stavalo sa to tak raz za týzden, ale teraz skoro kazde rano ho najdem offline 🙁 mam dve zony teda len audioserver bez extension. Siet mam gigabitovu ping na miniserver a audioserver su 0% packet loss.
Dufam ze to je firmware a bude oprava lebo takto sa audio server moc pouzivat neda, zakazdým cez webove rozhranie ho davat restartovat.

2020 11 07 10.28.44

 

Diki za kazdy postreh alebo radu.


   
ReplyQuote
Page 6 / 18
Share: