Forum

Forum

Notifications
Clear all

Audioserver

256 Posts
41 Users
10 Likes
30 K Views
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
Topic starter  
Posted by: @keany

ad3) Online Beta je u mě problém. Pokud platí že adresa/beta by mělo betu online nainstalovat tak se zasekávám na nějakém loginu. Myslel jsem, že mám zadat username a heslo admina (stejný co používám po config), ale to nefunguje, po zadání se dostanu znova k zadání jména a hesla. Takže je otázka čím se tam mám autorizovat...

To jsem měl stejně. Bylo potřeba zadat 2x

Náběhne skript, který se bide tvářit, že se nic neděje.

Pak se přihlásíš na Audioserver a dáš aktualizaci software. Pak se rozjede online instalace Bety na Audioserver. 


   
ReplyQuote
(@keany)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 42
 

@kobra23 aha, u mě to nikdy neprojde, zkusil jsem 6x po sobě jméno a heslo a ani ťuk.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
Topic starter  

Tak bych odparoval od Miniserveru, dal tovární reset a nově spároval s Miniserverem. Někde bude chybička a proto to zlobí.


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

V rámci ušetrenia výstupov na audioserver by som chcel napojiť na jeden mono výstup dva 40W / 8Ohm repráky paralerne. Získam tak impedanciu 4 Ohm. Skúšal som na stole a hraje to v pohode, je potrebné síce pustiť dvojnásobnú hlasitosť ako pri jednom reproduktore, ale ide to.

Vidíte v tom nejaký problém z dlhodobého hľadiska? Ak nebudem ten kanál preťažovať nejakými extrémnymi hlasitosťami.


   
ReplyQuote
Froggg
(@froggg)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 54
 

@tomas_iw V zásadně by to mělo být v pohodě a případné riziko zvyšuje právě vyšší hlasitost. Jde o to, že udávaná impedance u reproduktorů je vždy nominální, obvykle měřená na 1kHz. Ale impedanční křivka ve slyšitelném pásmu frekvencí je poněkud víc rozlítaná. Reproduktor na některých frekvencích může klesat podstatně níž a v takovém případě může i přetížit výstup. Ale jsem toho názoru, že audiserver by měl v takovém případě přetížení detekovat a prostě jen odpojí výstup (neotestováno).


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

@tomas_iw

není už pak lepší použít nějaký obyčejný levný zesilovač?


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Tak ak to utiahne AS tak sa mi moc zosilovač riešiť nechce, naviac neviem ako by fungovalo zosílenie už vybudeného výstupu. Line out sa dá prepnúť len pre stereo out čiže to neviem použiť ako 2x mono out.


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 
Posted by: @koldavideo

Poslední public beta pro audioserver by snad měla podporovat airplay

Funguje mi to i na Androidu, s aplikaci AirMusic, je to dost sikovne


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

@jakub ale ta appka Airmusic aby fungovala musíš mít rootnutý telefon aby to fungovalo. TO je docela zásadní problém - ne vše dneska jednoduše jde a nebo se mi už asi ani nechce nic takovýho dělat 🙂 S ipadem to funguje super, ale mám i android a tam jsem neuspěl a ten microphone mod je k ničemu.. 🙁


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

@pepahr Ja nemam rootnuty telefon (ani nevim, jak se to dela) a funguje mi to bezvadne, jen jsem musel vyzkouset jednotlive reproduktory a prejmenovat si je, abych je mohl identifikovat...

Jedina takova nepohodlna vec je, ze kdyz to hraje, nesmim na telefonu mackat volume +/-, jinak to zacne hrat jak v repraku, tak v telefonu. Hlasitost v repraku ovladam tlacitky appky, pak to slape dobre.


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

@jakub a kterou teda konkrétně appku máš? Bavíme se o tomto: https://www.airmusic.app/ ?

Pokud ano, chce to root jinak to běží v tzv microphone modu - tozn. přeposílá to přes mikrofon  a  to je masakr :)) Dokonce jsem koupil i placenou verzi a ta dělá to samé, hned jsem dal vrátit platbu, rootovat novej tlf kvůli tomu nebudu 🙂 Repráky mi jinak zobrazí podle názvu v loxone to je OK stejně jak na ipadu. Jaký máš tlf?


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

Jo, mam presne tuhle. Jsou tam 3 moznosti:

  1. Microphone (nikdy jsem nezkusil)
  2. Via Root (to mi nedovoli, nemam root)
  3. Native recording (experimental)

Pouzivam tu 3. a jde mi to, ale funguje jen na Android 10+. Mam Honor View 10. Vyzkousej tu 3. moznost, snad ti to take pujde. Je to asi nejaky interni recorder, reprak ma cca 3s zpozdeni.


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

Aha vidíš tu 3tí možnost jsem nějak minul.. při placené verzí bych skoro přísahal, že mi cpal jen root.... jenže (min u trialverze) stále jede i reproduktor telefonu a když jsem si přečel jaké oprávnění  té appce (platby, hesla a stále jede mikrofon...??) musím dát tak mě přešla chuť 🙂 Smazáno a raději si dojdu pro ipad nebo použiju spotify které to umí nativně.


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

Jedine povoleni, ktere ma moje aplikace (asi je to fakt nejaka jina...) je mikrofon, coz neznamena, ze stale jede. Zadna hesla ani platby nema.


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

Po mě to chtělo spoustu oprávnění... ale to už se bavím o trial - asi máš už placenou verzi bez limitu.


   
ReplyQuote
Page 10 / 18
Share: