X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Audioserver

256 Posts
41 Users
10 Likes
30.3 K Views
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
Topic starter  

Jsem jim příjemně překvapen.

Má to ještě nedostatky, ale je vidět, že to je čistokrevný Loxone produkt. 

Integrace do systému úplně v pohodě. Zvuk parádní - nejsem ale audiofil. Zatím přehrávám jen internetové rádia a  hudbu z flashky.

Zatím mě jen nas*alo, že Spotify musí mít člověk Premium účet. 

Další nedostatky co jsem objevil:

- nelze přesouvat oblíbené internetové rádia 

- app v telefonu se tluče s horní lištou iOS, 

- v app není vše přeloženo 

 


   
Quote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

Ohledně Spotify myslím, že aby hrálo do čehokoliv jiného než do zařízení ve kterém je spuštěné, tak musí být Premium účet.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
Topic starter  

Hmm. Zatím jsem se bez Premium obešel, zkusím to nastudovat a uvidím. 

Teď jdu shánět venkovní reproduktory. Konečně se nebudu muset tahat s rádiem kolem baráku. Kabely z fasády trčí a s Audioserverem to dává smysl pokud mezi reprodukcí jednotlivých reproduktorů nebude prodleva.

Doporučí někdo nějaké?


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@pa-v-el pustim si neco na telefonu a mam tam nabidku to poslat do TV a do Squeezeboxu. A funguje to. Pak si ridim Squeezebox pres appku v TV, nebo pres appku Spotify v TV. 


   
ReplyQuote
(@uda74)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 7
 

@kobra23

Ahoj, mám doma B&W AM1 bílé https://www.eurostar-ostrava.cz/1450-am1 , ale sehnal jsem je za jiné peníze. Vzhledově se mě líbí a hrají super.

Kdyby představili AS dřív, tak by tam byl. Teď je krmí klasický stereo reciver.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Mam na terase 2ks tieto hracky 
https://www.realshop.sk/product/bose-model-251-biele?utm_source=dgt&a_aid=5efb075d494b4&a_bid=1808dabf&data1=gclid_CjwKCAjw74b7BRA_EiwAF8yHFIJXmqFSpG0bHA3xtbM0jOeUWfeFb1DFuAFWBhM0tt2Nl21gEEAK5BoCbPYQAvD_BwE&gclid=CjwKCAjw74b7BRA_EiwAF8yHFIJXmqFSpG0bHA3xtbM0jOeUWfeFb1DFuAFWBhM0tt2Nl21gEEAK5BoCbPYQAvD_BwE

napojene na Sonos connect amp v technickej.
Bezne hlasitost na 40 percet. Nad 70 som koli susedom este neskusal.
Plan je vyskusat tam prehodit  AS , dnes vraj dorazil.


   
Richard reacted
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Tak se podělím o první zkušenosti s audioserverem. Z něčeho jsem nadšel a z něčeho jsem na rozpacích. Dnes jsem chtěl zapojit audio zónu v jídelně. Mám ji zapojenou trošku krkolomně ale dříve to fungovalo. Takže na stěně v jídelně je TV, která má linkový (sluchátkový) audio výstup. Tento výstup přivádím na linkový vstup audioserveru. Vyzkoušel jsem a vše je v pořádku a funguje. V loxone app si přepnu když chci TV do reproduktorů ve stropu. Až potud je vše OK. Nyní ale když máme SMART home jsem chtěl přidat i nějakou logiku, Takže pokud někdo zapne TV v jídlně, chtěl bych přepnout audio přehrávač v loxone app na linkový vstup. Jenže jsem to nikde nenašel a bohužel to vypadá, že to ani nijak nepůjde - Škoda. Stejně bych to chtěl udělat i v případě jiné TV.  Jde to tak, že se linkový vstup vloží do složky oblíbených po určitým ID a aktivuje se pomocí vstupu "Fav".

Možnosti detekce zapnuté TV je několik, pokud neberu ovládání LG TV přes NodeRed, tak lze detekovat pomocí pingu na IP adresu TV nebo satelitu. 


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

@koldavideo  ještě jsem se tím nezabýval neb jsem na seznamu čekatelů, ale prosím jakou NodeRed pro LG používáš ? Já mám 60UF778V ... (bohužel bych potřeboval ještě ovládat satelit Xternd ET10000 a na to nic není 🙁 )

Díky 🙂 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Já NodeRed momentálně nepoužívám. Jen jsem to vyzkoušel a fungovalo to. Jde o to, že LG vyžaduje př připojení klíč, který se při každém připojení mění. Satelitní přijímače používám Arivy, tuším Ariva 103 mini, které ale už bohužel nejdou koupit ale funguje na nich sdílení a http commads. Náhradu za Arivu mimi jsem zatím nenašel.


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Včera dorazi, tak jsem to začal hned testovat. Narazil jsem na pár věcí. Řešil někdo neustálé výpadky internetového rádia? Jako by byl malý buffer. Přes net sleduji IP TV, netflix a jiné a výpadky nepozoruji a to je datově mnohem náročnější. Nevím jestli hledat chybu u mého netu nebo audioserveru. Dále jsem testoval připojení knihovny (síťová složka) k mém NASU. Sice se to připojí, ale žádné audio v knihovně není vidět. Jednou se mi zobrazila adresářová struktura, ale po restartu audioserveru zase zmizela.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
Topic starter  

Zkontrolovat síť. Viděl bych problém tam.


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Mam podezření na cisco switch, který mi moc nespolupracuje s mikrotikem. Přepojím to jinam a uvidím jestli to bude lepší.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

@pigom

mikrotik ma sem tam problem s automatickou detekci rychlosti interface, u nekterych zarizeni jsem musel natvrdo nastavit rychlost popr snizit z 1gbit na 100mbit,aby zarizeni vubec jelo.


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Dal jsem to přímo do mikrotiku mimo cisco switch a jede to OK. Díky za reakci aspoň jsem měl vodítko, že chyba by mohla být na mé síti. Radio nevypadává a už se mi i načetla muzika z NASU. Jen přemýšlím jak udělat, aby ve více zónách hrála stejná hudba v jeden okamžik. Asi by to šlo udělat přes fixní skupinu audio přehrávačů. Ale tam je zase problém, že pak hraje všude stejná muzika a pokud bych zase naopak chtěl hrát v každé zóně něco jiného tak to nejde.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
Topic starter  

Tak jak jsem byl rád, že MS2 udělali do 30VDC, tak u Audioserveru nechápu těch 26VDC.

Diletantství?


   
ReplyQuote
Page 1 / 18
Share: