X
Forum

Forum

Arduino moduly na s...
 
Notifications
Clear all

Arduino moduly na spinanie rele

64 Posts
11 Users
3 Likes
12.2 K Views
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Nemam najmensie tusenie. 1wire ide normalne pripojit priamo do arduina, takze by (teoreticky *1) mohlo ist pripojit aj do i2c gpio expanderu.

*1 - teoreticky by mohlo byt problemom casovanie, predsa len ten pin nie je priamo na procaku, ale za seriovou linkou.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

takze ty to pouzivas cisto na spinanie RELE?

Pripadne aj nejake Vstupy - ako stlacenie tlacitka, senzor magneticky na okna napr ?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Ano


   
ReplyQuote
Boris
(@benefic)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 36
 

Ahojte, z mojej strany by bol urcite o tie plosaky zaujem. Neviem teda ako to je casovo narocne, ale nemam problem toho poletovat aj viac, ak by niekto chcel.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

ozvi sa mi na dusanmsk na gmail com


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

skusim sa spytat tu, ak by to malo ist inam prehodim...

Zapojil som Arduino + 8 rele board spinane  cez PINy napajane z arduino 5v/GND

Ked mam na tom ventily na 24AC spina/vypina ok , jak dam na nejake RELE 220v ci uz na priamo alebo cez stikac (ziarovka 60w), alebo len stikac naprazdno - tak to zopne ale ked vypnem nieco niekde preskoci a resetne mi arduino, skusal som aj ext. napajanie na Rele Board ale nepomohlo, takze netusim kde by mohol byt problem.

Ked arduino resetne - tak ho musim natvrdo resetnut lebo nie vzdy nabehne.

Dik

https://vimeo.com/272167731

IMG 20180528 215553
IMG 20180528 205001 HHT
IMG 20180527 200512

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

indukcia? kickback?


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

co to znamena? a ako to vyriesit plz? 🙂

 

Skusit vymenit rele board?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Je otazka ci je to boardom ako kusom alebo navrhom. Mam doma podobny/rovnaky a na vstupoch su optoizolatory. A pokial nepomohlo ani externe napajanie (ak bolo zapojene spravne, neviem, daj schemu, boli pouzite 2 rozne zdroje?), tak uz netusim. Z toho videa co som videl mi to ale nepride na kickback ale na zakmit napajania.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

skusal som aj 2 zdroje zvlast napajanie na dosku a zvlast ardunio, aj tak to spravilo.

Skusal som :

1.Arduino na VCC a GND - resetuje

2. Ext zdroj som skusal na JD-VCC a GND - nezopne (necvakne) len to rozsvieti LED diodu na RELE doske , 

3. Ext zdroj na JD-VCC a GND

Arduino na VCC a GND

Tiez resetne

 

Myslim ze som skusil vsetky moznosti a aj som prehodil zdroj cim som napajal Arduino a dosku medzi sebou.

Skusim este nejake ine rele dosky (mam viac typov doma)

Schemu nemam je random doska z aliexpress

doska


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

2 znamena, ze si mal 2 zdroje, oba spojene zeme, z jedneho napajal arduino, z druheho rele board?


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

jj 2 zdroje ale nemaju zem 

Jeden zdroj je ten 24V TDK -> redukcneho zdroja na 5V

druhy zdroj adapter kde nastavis 1.5-12V


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Cize si nemal 2 zdroje. Ten dc-dc stepdown napajal arduino, alebo rele board? Osobne by som ocakaval kickback smerom k zdroju, ktory na to moze zareagovat ochranami (pripadne to moze sundat ten dc-dc stepdown).

EDIT - nepochopil som, sry.

1. spoj zeme zdrojov a skus znovu

2. skus dat na napajanie rele boardu nejaku usmernovaciu diodu v zavernom smere (rozumej das ju tak aby bola v skrate ked das napajanie naopak) a pouzi len 1 zdroj.


   
ReplyQuote
Sedtronic
(@sedtronic)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 61
 

Nehledal bych v tom žádnou vědu .. při rozpojení relé vzniklé jiskření nebo napěť. skok, který bez problémů ovlivní po kabelech části s malým napětím - z videa je patrné, že máte vedeny silovinu hned vedle slabouproudu - viz. video a černý silový vodič těsně u barevných ovládacích kablíků, což je špatně ... 


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 
Posted by: Sedtronic

Nehledal bych v tom žádnou vědu .. při rozpojení relé vzniklé jiskření nebo napěť. skok, který bez problémů ovlivní po kabelech části s malým napětím - z videa je patrné, že máte vedeny silovinu hned vedle slabouproudu - viz. video a černý silový vodič těsně u barevných ovládacích kablíků, což je špatně ... 

Neviem ktory cierny myslis - ale ak ten hruby z ktoreho ide dalsich 6 kablikov to je na 24v AC.

Co vedie 220V do rele je hnedy.

Este som sa k tomu nedostal skusit ine rele alebo to skusit vybrat a zapojit mimo rozvadzac, asi az cez vikend.

Ale ak hovoris ze to robi iskrenie pri rozpojeni, tak mas tip na nejake Rele boardy ktore to nerobia? napr toto? SSRele Board

 


   
ReplyQuote
Page 3 / 5
Share: