Forum

Forum

34V -> rele (stav b...
 
Notifications
Clear all

34V -> rele (stav brany)

5 Posts
2 Users
0 Likes
1,220 Views
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

Ahoj,

mam pojezd na branu NICE Robust600

Tento motor ma vystup stavu brany, ktery bohuzel neni rele, ale svorky dostanou 34V DC v pripade zavrene brany a 0V v jakem koli jinem pripade...

jak mam toto prevest na relatko? nasel jsem treba  https://arduino-shop.cz/arduino/2949-modul-rele-dc-24v-1-kanal-s-urovnovym-spinacem.html?gclid=CjwKCAiA99vhBRBnEiwAwpk-uB1N6hoT0vFRFmkihojV6MEHL_uxpMPySh4SZz4wGlYnu2a1KIWtDRoCLKkQAvD_BwE ale 24V je malo a asi bych to spalil. letovat odpory se mi nechce, protoze jsem levej...

poradite jak to hekzy, lehce vyresit...?

DIKY!


   
Quote
(@peter_alef)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 5
 

Pouzivam na tieto pohony od NICE na tento vystup klasicke 24V rele do patice od Finder.

Pri prvej brane som ho dal na skusku, kolko tam vydrzi a ako spolahlivo bude fungovat a uz je tam cca. 6 rokov + je to takto riesene asi na dalsich 6 domoch. Obcas sa stava na jednej z bran, ze sa uplne nedovrie a signalizuje, ze je otvorena (k uplnemu zatvoreniu jej chyba cca. 2cm), zatial som to vyriesil tak, ze ak je otvorena dlhsie, ako 10 min. tak sa ju system pokusi zatvorit  a po 3min. skontroluje ci je zatvorena, ak nie je tak sa o to pokusi znova + odosle e-mail a SMS, ze nieco nie je s branou v poriadku.  Vyhladovo tam planujem dat MG snimac, inac uplne bez problemov. Akurat napatia tam su opacne, ako pises ty pri otvorenej brane 35V, pri zatvorenej 0V, pri otvarani/zatvarani kratke impulzy.

This post was modified 5 years ago by peter_alef

   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  
Posted by: peter_alef

Pouzivam na tieto pohony od NICE na tento vystup klasicke 24V rele do patice od Finder.

Pri prvej brane som ho dal na skusku, kolko tam vydrzi a ako spolahlivo bude fungovat a uz je tam cca. 6 rokov + je to takto riesene asi na dalsich 6 domoch. Obcas sa stava na jednej z bran, ze sa uplne nedovrie a signalizuje, ze je otvorena (k uplnemu zatvoreniu jej chyba cca. 2cm), zatial som to vyriesil tak, ze ak je otvorena dlhsie, ako 10 min. tak sa ju system pokusi zatvorit  a po 3min. skontroluje ci je zatvorena, ak nie je tak sa o to pokusi znova + odosle e-mail a SMS, ze nieco nie je s branou v poriadku.  Vyhladovo tam planujem dat MG snimac, inac uplne bez problemov. Akurat napatia tam su opacne, ako pises ty pri otvorenej brane 35V, pri zatvorenej 0V, pri otvarani/zatvarani kratke impulzy.

hodis mi sem link? predpokladam, ze to bude asi hodne podobne jako to co jsem posilal?


   
ReplyQuote
(@peter_alef)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 5
 

https://www.gme.cz/rele-s-dc-civkou-24v-finder-40-52-9-024-0000 + patica na DIN listu

 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

okej, diky diky... ja bych to asi nechal u motoru abych si do rozvadece zbytecne netahl 34V 🙂


   
ReplyQuote
Share: