Forum

Forum

Notifications
Clear all

Spínání HDO

4 Posts
2 Users
0 Likes
1,197 Views
 Robb
(@robb)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 43
Topic starter  

Ahojte,

nemohl by mi někdo vysvětlit jak je to se spínáním HDO? Co jsem vysledoval, tak distributor poskytuje časy T0 a T1 sazeb. Tyto časy se vůbec neshodují se spínáním o které se stará přijímač HDO v rozvaděči (bojler, podlahovka ...). Jde mi o podružné wattmetry v bytových jednotkách - dříve jsem spínal sazby přijímačem, ale naprosto to nesedělo s vyúčtováním. Mají hlavní hodiny taky možnost přijímat signál a lze z nich nějak tento signál dostat? Díky, Robb.


   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Ten HDO přijímač má na sobě nálepku s kódem a tímto kódem je aktivován a deaktivován.

Stejný kód by měl být na faktuře. Nebo si ho ověř na telefonní podpoře a musí to sedět. Pokud ne, požádej o opravu/výměnu HDO přijímače.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Pokud nemáš někde přitažený HDO vodič a potřebuješ ty spotřebiče pomocí HDO spínat, lze použít i toto:

https://www.abctech.cz/?cls=stoitem&stiid=37004&gclid=EAIaIQobChMI5ZOeqt7a_AIVTwGLCh2yDgEFEAQYCSABEgKLiPD_BwE

Používám to už cca 10-15 let a funguje to.


   
ReplyQuote
 Robb
(@robb)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 43
Topic starter  

Díky,

mě jde jen o to, jestli se hlavní hodiny přepínají stejným kódem, jako spotřebiče. Podružné elektroměry nyní spínám stejným signálem jako spotřebiče. Když si kód zadám na webu ČEZu tak vidím časy T1 a T0, ale nesedí to s reálným stavem. Tj T1 se zapíná jindy než jejich časy na webu. Severní morava - sazba D45D, kód 181.

Ale díky! Asi zavolám rolákům, popř požádám o výměnu přijímače.


   
ReplyQuote
Share: