X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Ovladani digestore

15 Posts
4 Users
0 Likes
970 Views
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
Topic starter  

Ahoj, mel bych prosbu (mozna zakazku). V kuchyni mam stropni digestor, ktery ma ovladani tlacitkami (ve vysce 2m+ je to k nicemu a nebo pres dalkove ovladani). Chci se zeptat jestli by nekdo byl schopen postavit mi k nemu ovladani a nasledne ho dostanu do loxonu? Mam dotazene 230V a cat5. Digestor je faber. Arduino, nebo cokoliv jineho - chtel bych ovladat osvetleni a aspon zakladni odtah (tech je tam vic, ale staci zaklad).


   
Quote
(@cijoml)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 150
 

taky sem premyslel o podobnem ale nemam tam dotazeny cat kabel. porid loxone zasuvku ktera da do loxone info ze zacla spotreba u desky  a do digestore dej relatko co ji sepne a druhy vystup ktery zapne svetla


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
Topic starter  

To jsem původně chtěl tak nějak zapojit. Ale nemam (nebo neumim) na co ty relatka zapojit. Proto poptávam někoho kto mi to udělá - samozřejmě ze ne zadarmo. 


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
Topic starter  

Já ideálně asi hledám někoho kto by postavil míní dálkové ovládání které se dá k digestoři a to se napojí na loxone. Možná někdo přijde s daleko lepším řešením. 


   
ReplyQuote
Michael
(@miches)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 23
 

Kdysi jsem pro zákazníka řešil stejný problém. Digestoř na stropě, takže ovládání na ní nepřicházelo v úvahu a měl k tomu dálkový RF ovladač.

Jelikož se mi nechtělo zasahovat do digestoře, napojovat se napřímo a schovávat někam do podhledu jednotku, ke které by bez demontáže digestoře (práce pro 3 lidi na půl dne), tak jsem použil ten originální ovladač a napájel na kontaktní plošky drátky. Ovladač jsem schoval v rozvaděči a připojil jen na relé.


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
Topic starter  

Tak ja to mám stejné. U mne ale ještě není zadělán a jen si tak visí ze stropu - je k němu přístup. 

jestli bys byl schopen mi vyřešit, budu moc rad. 


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

a co tak si koupit IR Loxone krabku v Air provedení ? viz : https://shop.loxone.com/cscz/ir-control-air.html a nemusíš nic nikam pájet a ztrácet záruku 

Kolik stojí jeden výstup z relátka / cena za IR ? ( ..... tedy pokud máš v rozvaděči Air Ext samozřejmě  )


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
Topic starter  

Air extension nemam a problém je ze Ir extension netuším kam dat protože senzor na digestori je hodně zapustenej. 


   
ReplyQuote
Michael
(@miches)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 23
 

A jedná se o IR nebo o RF ovladač? 


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
Topic starter  

myslím ze ir, protože to funguje jen na přímou viditelnost


   
ReplyQuote
Michael
(@miches)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 23
 

Tak postup bude přesto stejný, jen se musí zajistit viditelnost. Za mě se to dá nejlépe vyřešit 3 způsoby. 

1. Umístit DO tak, aby směroval na digestoř, ale to se těžko provede.

2. Vysílací IR diodu z ovladače vypájet a napájet na drátky a pak už jen samotnou diodu vystrčit, aby směrovala na digestoř.

3. Vytáhnou z elektroniky digestoře IR diodu a namířit je na sebe s DO, možno kombinovat s krokem 2.

 

A když už budeš v rozebírání ovladače, tak si rovnou napájej na plošky drátky, které připojíš pomocí natáhnutého UTP na relé v rozvaděči.

 

Pokud by byla možnost dotáhnout z rozvaděče další kabel, tak ideálně se vykašlat na celé DO a prostře digestoř kuchnout a připojit se rovnou na osvětlení, ventilátor a přepínat rychlosti.


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
Topic starter  

@miches jsi to schopen pro mne udělat? Já tohle neumím. 


   
ReplyQuote
Michael
(@miches)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 23
 

@juras Schopen toho jsem. Odkud jsi? Nejlépe najít někoho z okolí.


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
Topic starter  

@miches hned u Prahy (Cakovicky)


   
ReplyQuote
Michael
(@miches)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 23
 

@juras Tak to mám z Olomouce hodně z ruky.


   
ReplyQuote
Share: