Forum

Forum

Napájení tabletu / ...
 
Notifications
Clear all

Napájení tabletu / mobilu ze zdroje 5VDC

4 Posts
3 Users
2 Likes
1,214 Views
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

Ahoj mám na stěně osazen tablet, nemám ale možnost připojení na 230VAC. Natáhl jsem k němu z nejbližšího vypínače kabel, a přes něj mám zapojeny 2 vodiče na 5VDC/2A zdroj v rozvaděči. Ty jsem přes toto připojil do tabletu (zapojil sem na piny VBUS a GND). Na tabletu svítí signálka že je připojen k nabíječce, v nastavení tablet píše že se nabíjí, ale v reálu se nenabíjí (resp. se mi vybíjí). Zkoušel jsem i měřit proud, ale skoro žádný tam neteče.

Napadá vás, kde by mohl být problém že to nejede? Datové piny D+ a D- nemám zapojeny, ale to by snad nemělo vadit. Stejně tak zdroj 2A se mi zdá dostatečný.


   
Quote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Ahoj, podle mě mu bude vadit délka vedení.

Nejspíš budeš muset přivést větší napětí (12/24V) a měničem u tabletu zkonvertovat na 5V.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

Může záležet na tom, jaký tablet připojíš. Jen 5V nemusí stačit.

Třeba tady je čtení.


   
orlik80 reacted
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

Tak už jsem odhalil problém. Je potřeba spojit piny D+ a D-, aby se to tvářilo jako obecné (tzv. DCP) nabíjecí zařízení, se kterým už nabíjené zařízení nemá potřebu dále komunikovat a pouze se nabíjí.

Dobře je popsáno tady - https://www.maximintegrated.com/en/design/technical-documents/tutorials/4/4803.html


   
KaZaN reacted
ReplyQuote
Share: