Forum

Forum

Notifications
Clear all

Finder stmívače

12 Posts
4 Users
0 Likes
1,848 Views
 Kuba
(@kuba)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 109
Topic starter  

Přátelé,

mám dotaz na ty co mají někde v instalaci Finder (15.11.8.230.0400) 0-10V stmívače.

image

Mám jich asi 10 doma (Loxone) a nějaké další v druhém objektu (non-Loxone) zcela nezávislém.

V obou objektech čas od času jeden stmívač odejde (pravděpodobně se prorazí jedna větev triaku).

Za posledních cca 4 roky to udělaly cca 4 z 15.

Většinou se to stane v noci , přijdu a ráno původně zhasnuté světlo svítí a nejde zhasnout. Stmívač je v pr...

Stalo se mi to v obou objektech. Některé jsem vyreklamoval. Ale přijde mi to zvláštní.

Visí na nich  LED stmívatelné žárovky. (Jsou zatěžované běžným provozem)

Mám za to, že by ty stmívače měly vydržet víc než několik měsíců (což zatím některé drží :))

Má otázka zní setkal se někdo, kdo tyto stmívače používá s něčím podobným ? 

Dík

Kuba


   
Quote
jimyjims
(@jimyjims)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 97
 

Já tyhle stmívače teď instaloval a podle návodu by měla být instalována pojistka, nemůže to v tom hrát roli?


   
ReplyQuote
 Kuba
(@kuba)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 109
Topic starter  

@jimyjims jakou pojistku myslis? Ty svetelne okruhy jsou samozrejme standardne  jistene. Zadna dalsi me nenapada. 


   
ReplyQuote
jimyjims
(@jimyjims)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 97
 

V návodu je úplně dole: "Nezbytné je chránit stmívač trubičkovou pomalou pojistkou 5x 20 mm, 2,5 A/250 V." 

Nevím, zda to nemá nějakou spojitost, každopádně já to zatím mám bez pojistky. Zdá se mi někdy, že vidím jak LEDky problikávají, máš taky takový pocit?

 

 


   
ReplyQuote
 Kuba
(@kuba)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 109
Topic starter  

@jimyjims díky, moc si nedovedu představit kde by ta pojistka měla být ..... našel jsem pouze tohle a tam žádná není ...

image

 Měl bys někde návod o, kterém mluvíš.

Používám LED stropní panely se stmívatelnými zdrojem a LED žárovky E27 (myslím že Philips) a nezaznamenal jsem žádné zřetelné blikání.

 

Dík


   
ReplyQuote
jimyjims
(@jimyjims)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 97
 

tady jsem vyfotil návod - když to tak ještě víc zkoumám, tak ta pojistka je myšlena zřejmě k tomu příslušenství! Sorry za mystifikaci!

B053C7E3 790D 475C A302 3B9684AF461E

 


   
ReplyQuote
 Kuba
(@kuba)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 109
Topic starter  

@jimyjims díky. Těžko říct co tím autor myslel ...


   
ReplyQuote
jimyjims
(@jimyjims)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 97
 

@kuba Když zmáčkneš na tlačítko, pociťuješ tam prodlevu mezi rozsvícením? Já jestli je to normální, nebo mám hledat jak to urychlit. 

 


   
ReplyQuote
 Kuba
(@kuba)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 109
Topic starter  

@jimyjims

myslím že úplně hned se to nerozsvítí, tipuju na něco mezi 0-1s (možná též záleží na kolik máš nastaven minimální jas (možná kombinace minimalních jasů v loxone a na stmívači fyzicky, myslím si že se dá nastavit i rampa v Loxone jak rychle se to má rozsvítit možná to nějak interaguje s rampou ve stmívači) - ale nijak jsem to neprozkoumával  🙂


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Uz mi odesly asi 3ks stmivacu. Tak koukam ze nejsem sam 🙂 Pojistka je v navodu doplnena nove, predtim tam urcite nebyla. Pro sichr jsem ji tam tedy prihodil, tak uvidime.


   
ReplyQuote
(@anderm)
New Member
Joined: 3 years ago
Posts: 3
 

@nksh Pomohlo přidání pojistky ? Nebo odešly další stmívače ?


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

@anderm 

Zrovna minuly mesic mi zase jeden odesel. Mam podezreni ze si to hlavne nerozumi s MeanWell LED zdroji 2x25W 🙁

Uz me to kazdopadne nebavilo reklamovat, tak jsem na zkousku poridil polovodicove rele, abych vyuzil ten 0-10V vystup:

 

ASR-M06DA-H-1 ANLY ELECTRONICS - Relay: solid state | Ucntrl: 5÷32VDC; 6A; 24÷480VAC; DIN; 87x14x51mm | TME Czech Republic s.r.o. - Elektronické součástky


   
ReplyQuote
Share: