X
Forum

Forum

Led pásky z číny/EU
 
Notifications
Clear all

Led pásky z číny/EU

60 Posts
15 Users
0 Likes
14.4 K Views
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

Já mám TDK Lambda DPP480-24-1


   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Ještě další dotaz, jaké ty relé jste nakonec vybrali? 

https://shop.loxone.com/cscz/spojovaci-rele.html

Loxone relé je již klasicky předražené, když jsem si zkusil stejnou konfiguraci naklikat, tak vyjde cca na 200,- kč. Zdroje budu nakonec vypínat při zajištění domu, takže relé bude za zdrojem -> z Loxone 230 výstup. Díky


   
ReplyQuote
scrollik
(@scrollik)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

Ahojte,

chcem sa opytat, kupil som si tento DMX stmievac  http://www.sunricher.com/din-rail-mounted-dmx512-decoder-sr-2102din.html pre 12V kupelnove LED (nakolko 24V LED ziarovky je problem zohnat), chcel by som to mat vsetko v rozvadzaci. Ma to 4x 5A kanaly a hladam pre to zdroj 12V 20A na DIN listu a je to docela dost problem. Maximalne som nasiel 10A. Mozno by mi aj ten stacil, take prudy tam nebudu tiect, ale chcel som, aby to malo rezervu radsej. Ako to riesite vy? Nejakym paralelnym zapojenim zdrojov? Diky.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504

   
ReplyQuote
scrollik
(@scrollik)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

Diky za link. Ten zdroj vyzera ako Mean Well ale znacka na nom  nieje. Dokonca Mean Weel ani taky nema  v ponuke a ani som ho podla toho oznacenia nenasiel nikde len na hotair.cz. Co to ani vyrabaju? 🙂


   
ReplyQuote
(@ivusosk)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 23
 

Ahojte, neviem do ktorej casti fora to napisat ale po upgrade na Loxone ver. 9. Mam problem s tym ze neviem ako nastavit aby som vedel ovladat RGB a W zlozku zaroven. Bud ovladam RGB a White je vypnuta alebo naopak. Naco? napr. ked si potrebujem viac prisvetlit tak v obyvacke zapnem aj RGB + W naraz co takto nemozem. V kuchyni mam klasiky led pasik na teplu bielu avsak podsvietenie cez svetlik mam aj farebne. Takto to nemozem vobec zmiesat :/ Viete mi prosim poradit ako na to?

Dakujem moc


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 
Posted by: Bery

Já mám připravené Weidmuller, protože prostě byli. V datašitu maj uvedenou spotřebu v idle 1-3W, záleží na velikosti zdroje (5-20A) Takže jsem od odepínání zdrojů nakonec upustil.

@Bery

Už ho provozuješ? Jsi s ním spokojený? Máš 3F nebo 1F verzi?


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

Ahoj, ještě ne, nějak se mi to táhne. Mám půlku rozvaděče osazenou 🙂


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

A máš 3 fázový nebo 1 fázový?


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

Mám všechny jednofázové.


   
ReplyQuote
(@doonio)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 8
 

Zdravím pánové,

Pročetl jsem celé téma a jak jsem byl natěšenej na nákup pásků z AliExpressu, tak jste to tady pěkně pohanili - právem. Tak teď váhám jestli koupit raději do kuchyně led pásky z CZ a nebo se situace nějak změnila a lze koupit i z číny něco solidního. V kuchyni večer mám docela málo světla a hlavní světlo na stropě je za mnou, tzn. si stíním, chtěl jsem to vyřešit LED páskama, na mě i těch 12W svítí jako dálkový od auta, na druhou stranu, obrázek asi zkresluje.

Pro člověka neznalého z branže, pro délku cca 2m je lepší 12V nebo 24V?

A opravdu je velký problém kdybych to nalepil rovonu na skříňku v kuchyni - chápu význam chlazení někde v showroomu, nebo ve firmě, kde to svítí nonstop třeba 8h každý den, ale v bytě, kde to pustím třeba na 30min. při vaření? I to by byl problém...?

 

Díky za osvětu.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Já když neměl pásky nalepené na hliníkové liště, tak se mi stále z nábytku odlepovaly. Co jsou na hliníku, tak ok.

Zatím mám jen zkušenost s pásky na 24V od T-Led a jsem spokojen. Teď chci objednat na zkoušku z Číny 12V do zavazadlového prostoru dodávky, tak jsem zvědav.


   
ReplyQuote
(@alladdin)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 48
 

Jen bych jeste krom odlepovani samotnych pasku jak naznacil kobra rekl, ze na hlinikovy liste byva nejaky difuser (folie na rozptyl svetla) a to je taky docela dobra vec, protoze jinak jsou ty jednotlivy ledky docela ostry. Takze bych listu urcite nezavrhoval, je to sice drazsi, ale dava to smysl.


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

Mohu se zeptat tech, co uz pasky v podhledu maji (nebo obecne kdo s nimi ma zkusenost), jestli je lepsi kupovat 14W nebo 19W na metr? Budu mit jak v obyvaku, tak v jidelne cca 20m (Loxone dimmer + 3 zesilovace s napajenim), rikam si ze 14W musi stacit, cenovy rozdil je u t-led 100Kc/m, ale pri koupi 40m bych nerad riskoval, ze usetrim a pak si budu rvat vlasy 🙂


   
ReplyQuote
(@kully)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 80
 

Z ciny jsem LED pasky nekupoval, ale podle me neni samotny udaj o vykonu (W) rozhodujici udaj. Zalezi na pouzitych cipech. Nektere 14W muzou mit svitivost (lm) stejnou jako levnejsi 19W chipy. A podle me, cim vic wattu, tim vic se led pasek zahriva a tim padem min vydrzi


   
ReplyQuote
Page 4 / 4
Share: