X
Forum

Forum

Led pásky z číny/EU
 
Notifications
Clear all

Led pásky z číny/EU

60 Posts
15 Users
0 Likes
14.5 K Views
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

Zdravím, tak mi postupně časem dorazily další pásky z Aliexpressu. Nicméně všechny pásky (i dražší cca 5 babek/metr) mají účinnost obyčejné žárovky. Pokud to někdo s osvětlením místnosti pomocí pásků myslí vážně, tak se to hrubě nevyplatí a je to k ničemu. Jediná možnost je koupit kvalitní pásky u nás.

Pro náladové osvětlení je to asi fajn, stejně tak jako RGB. Nicméně nízká účinnost mě osobně odradila i od toho.

Kdyby někdo měl zájem o cca 40 metrů pásků, kterých bych se chtěl zbavit, tak se domluvíme za nějaký cigára 🙂


   
ReplyQuote
(@zdenda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 77
 

Taky jsem zjstil, že ty čínské pásky se dají použít také spíše na podlahové topení:) prosím od jakého výrobce, nebo jaký typ kvalitnějšího LED pásku kupujete v ČR, nebo máte někdo odkaz na netu, kde se u nás dají koupit kvalitní pásky za rozumnou cenu?


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

Pokud to s osvětlením myslím vážně tak kupuji ze stránky t-led.cz pásky 12W/m, lepí naprosto suprově a mají 1100lm/m. Cena je ale 170kč/m. Mají ještě pásky 20W/m, které svítí naprosto maximálně 😀 Ale s cenou tuším 299kč/m je to docela drahé světlo 🙂


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

ty 20W/m z t-led jsem bral do kuchyne pod linku, tak jsem zvedavej jestli budou treba slunecni brejle 😀


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

Dělal jsem pár instalací pod kuchyňský linky a dával jsem všude 12W. Na můj vkus je to světla až do řitě 🙂 Ty 20W budou vypalovat oči 😀 Nicméně na ně potřebuješ i větší profil pro chlazení, taky už docela topí. A čím nižší teplota čipu, tím delší životnost, to se ví 🙂 Jen jeden tip, konce pásků podlepuju kobercovkou, stříhám je nejvíce štípačkami (protože jsou ty pásky docela tlusté) a cca v 40% případů se stane že se pásek ve střihu vyzkratuje o hliníkový profil.

DSC 0336
DSC 0335
IMG 20160827 194919
2016 10 29 17.49.07
2016 10 29 17.48.49

   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Tak nejak si to predstavuju.

Akorát profil jsem si nechal truhlarem zafrézovat do korpusu a zdroj je stmivatelny MeanWell 0-10V, tak snad to pujde zregulovat 🙂

Vali se mi tu 2 mesice v krabici a ještě jsem to ani nerozbalil 😀


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Já mám pro nepřímé osvětlení 6W pásky (600lm/m) - mimo jiné i do skříněk v kuchyni, pro pracovní desku kuchyně 15W pásek (1150lm/m).

V obýváku mám navíc kombinaci CW+WW pásku pro možnost regulace teploty světla.

A do skladu na parapet mám připraven pro sukulenty na zimu 26W pásek (2200lm/m) aby se jim pěkně rostlo 🙂


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Jinak konecne mam zapojenou podlinku, a tech 20w/m je do kuchyne presne akorat (neutralni bila + mlecny difuzor) Neni potreba to nejak stmivat 


   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Já chci řešit zapojení centrálně stejně jako Bery. Na testy jsem pořídil za pár KČ zdroj: carlo gavazzi spd24240, který má výkon 240w. Jak řešíte napájení zdroje a jeho spínání? Na 10A zdroj budu potřebovat spojovací relé, podle datasheetu Loxone.

 

Dávali jste tedy relé před nebo za zdroj? Za zdrojem bych asi omezil náběhový čas zdroje, ale zase bude zdroj furt žrát. Případně pokud si někdo pamatuje kde se zde řešilo, tak link 🙂 Díky!


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Nejlepší pořídit zdroj, který má svorky na blokaci chodu. Mám takto použito, a pokud jsou svorky rozepnuty tak je zdroj bez odběru, pokud jsou spojeny, je zdroj v stand-by režimu (při kterém mi ale žere cca. 30W!)

zdroj 24V/480W


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Zdroj mam ovladan  0-10V a pokud není privedeno ridici napeti sam se vypne a nic nezere (0.01W)


   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

A jaké používáte zdroje? Nějaký link? Podle toho co koukám, toto ten testovací neumí 😉


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

Já mám připravené Weidmuller, protože prostě byli. V datašitu maj uvedenou spotřebu v idle 1-3W, záleží na velikosti zdroje (5-20A) Takže jsem od odepínání zdrojů nakonec upustil.


   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

A který typ konkrétně? Máš nějaký odkaz třeba na 10A?

 

Díky


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

Jsou to tyhle. Weidmuller PROeco. A objednávám je pro firmu z tohoto obchodu.

Jo a lhal jsem, 480W verze má v idle ne 3, ale 5W 🙂

http://www.elektrotechnika-shop.cz/spinane#!?&assist=1&assist_reinit=1&id=549&sort=name&dir=up&params_opened=0&ass_brand_text=0&ass_man []=122&ass_fid[0]=363&assistent_scroll[0]=&ass_fid[1]=364&assistent_scroll[1]=&ass_fid[2]=365&assistent_scroll[2]=&ass_fid[3]=366&assistent_scroll[3]=&ass_fid[4]=367&assistent_scroll[4]=&range_min_price=0&range_max_price=10002


   
ReplyQuote
Page 3 / 4
Share: