Forum

Forum

Notifications
Clear all

Krone moduly

86 Posts
28 Users
8 Likes
12.9 K Views
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Dneska mi člověk z Cetinu říkal o těchto krone svorkách https://www.telco-vnt.cz/lsa-universal-module--disconnection-2-10-hd180/? Nemáte někdo zkušenost? UTPčka se ukončují zespodu a vypadají užší. Jak moc užší jsou? A umíte je někdo sehnat za rozumnou cenu? Cena v odkazu je fakt děsivá.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Jak to zo spodu docvaknes ked zistis ze mas niekde studeny spoj? Nedokazem si nieco take predstavit.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

To máš jako s patch panelem. Musíš tu svorku vyndat a docvaknout.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

No, good luck s vytahovanim ked tam mas na hromade 100 svoriek za ktorymi mas vyviazanych 100 utp-ciek do jednej obrovskej hrce.


   
Mira reacted
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

Prosím o radu. Kdyz vedu utp napriklad od tlacitek, mam 4x kontakt, 24v, zem a 1wire. Vedete vsech osm vodicu na Krone? Pokud ano, vzdy vsech osm vedle sebe? Pak z Krone napriklad na +24v vedete na nejaky spolecny kontakt? (Dutinka, wago, cokolada?) Nebo pouzivate cervene spolecne Krone a tam bud vedete drat z onoho UTP, nebo z kontaktu Krone do Krone? (Snad jsem srozumitelný) 

Diky


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Mám všechny vodiče z UTP zakončené na Krone a pak +24V z Krone na červenou Krone.


   
Jakub reacted
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

U mně stejně jako u @Pavel. Líp se za pár let v tom vyznáš.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Já jsem KRONE zapojoval tak, že jsem dodržel systém jako u PoE ethernet. To proto, kdyby se někdy někdo spletl a připojil druhý konec např do PC, tak aby nešlo napájení na datové piny.


   
ReplyQuote
(@honza)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

Já jsem si zase říkal, že vlastně v každém vodiči těch 24V potřebuji, takže jsem na červenou krone přivedl oranžovou a oranžovo bílou. Prostě jsem si řekl že mne v každém vodiči těch 6 pracovních bude stačit a alespoň se mne to pak vešlo do těch krone. Takže mám  jednu červenou pak 6 klasických, a znovu opakuji. Vlastně tedy do jedné klasické KRONE se  vejdou tři vodiče. Pro mne ty dva pak ideální když sem třeba zapojoval tlačítka na žaluzie tak do jednoho sem dal ten oranžovej do druhého oranžovo bílý, nemusel jsem tam dělat mustek.. ale to je už taková blbost.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

takze vsech osm dratu z UTO do Krone a pak v rozvadeci zapojit kam patri a napajeni zase do krone (cervene spojene) na zem a na napajeni. Tim se mi Krone budou nasobit. Celkem jich budu potrebovat zapojit cca 50 kabelu, to je 50x zem a 50x napajeni, to je minimalne 10 Krone navic jen na toto propojeni. Pak tam je dost 1 wire, coz zase pujde do jednoho spolecneho Krone. Tak jeste navic musim neco pocitat. hmmmm.... vecer jsem nad tim premyslel, ze bych uz hned z UTP to vedl na Krone napajeni a zem a 1wire, aby nebyl pak zmatek co jsou "kontakty" a ty pak pujdou uz na vstupy a dalsi mista v rozvadeci. Pak bych jich usetril, omezil spoje, ale ukonceni UTP u Krone svorky by se pak nekonalo, koncilo by nekde ve zlabu a jednotlive vodice by se pak potulovaly zlaby a rozvadecem. Vse bude v 19" racku, a kdyz to vyjde, zabere to 3x3U. 


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 
Posted by: @koldavideo

Já jsem KRONE zapojoval tak, že jsem dodržel systém jako u PoE ethernet. To proto, kdyby se někdy někdo spletl a připojil druhý konec např do PC, tak aby nešlo napájení na datové piny

Dnešní počítače mají gigabitové porty a ty používají všechny čtyři páry. Myslím si ale, že malé stejnosrměrné napětí nemá na funkci vliv, takže odpálení se není potřeba bát.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ano, vím. Dělal jsem to z několika důvodů. Abych měl Loxone vždy online, tak napájím kompletní logiku ze zálohovaného zdroje, včetně mikrotiku atd... Tam také používám PoE a abych nad tím nemusel přemýšlet, vždy u mně platí že pin 5 je VDC a 8 GND. Akorát barevně to vychází, že plus 24VDC je modrý a GND hnědý.  


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Mám to stejně jako Kolda;

vše mám terminováno na LSA krone, + červené mám na GND, +24V, +5V apod s tím, že vždy mám porpoj z LSA, kde je terminovaný sftp do tí červené lsa.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Ja som setril miestom, ale mam ine krone. Mam pravidlo, ze oranzovy je vzdy +24V.

krone

   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

delate mi v tom pekny bordel 🙂


   
ReplyQuote
Page 2 / 6
Share: