Forum

Forum

Notifications
Clear all

Scmi Sinclair 0-10v

4 Posts
3 Users
0 Likes
1,246 Views
(@semba)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 54
Topic starter  

Zdravím pánové , má někdo nainstalovaný tento modul na řízení TČ Sinclair ASG ve spolupráci z Lox?

Jakými bloky řídíte to rozdilové napětí 0-10V na SCMI modulu?

Já zatím začínám na pokojovych regulatorech ve spolupráci s blokem inteligentní regulace teploty a hodnoty Topné vody posilam na smesovaci ventil. Z něho beru ty hodnoty 0-10V.

Modul používám na topení,chlazení a ohřev TUV pomoci ASG .

Dekuji za další nakopnutí.

S pozdravem


   
Quote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

https://diskuze.divamse.cz/?thread=149

Fungovalo to pokym sme chodili do prace, co sme ale rok doma tak to ten dom vzdy strasne rozkmita. Svoje bude robit aj fakt ze 1wire cidla mam vo vypinacoch v VPC tehle, takze namerane teploty su v obrovskom sklze za realitou. Kazdopadne mam za 3 sezony pokokot dat v grafane, takze tuto sezonu budem riadit podla teploty vratky a uvidime.

Este dodam, ze loxone je na akekolvek MaR uplne nepouzitelne, okolo Sinclairu mam 4 ci 5 stranok v loxone a aj tak to nie je dokonale. Planujem skusit custom stavbu PLC nad esp32, pripadne pouzijem nejake hotove riesenie a-la SDS.


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 
Posted by: @dusanmsk

... takze namerane teploty su v obrovskom sklze za realitou. .

Máš ty teploty ve vypínačích nějak porovnané s teplotním čidlem umístěném jinde v prostoru ?

Docela by mě korelace těch teplot zajímala... 

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Pravdepodobne to bude v grafane, v par miestnostiach mam k tomu este zigbee cidla. Posledne 2 mesiace mi ale grafana nefunguje a nemam silu sa dokopat to fixnut, tak mozno na jesen ked zacne dalsia vykurovacia sezona. Kazdopadne cidla vo vypinacoch su kludne 2-4 hodiny v sklze. Dokym sme v baraku neboli 24/7, nebol to problem, ale posledny rok do toho furt rucne hrabem a pridavam/uberam pozadovanu teplotu (rozne tepelne zisky - varime/pecieme atd...). Ono by ani vystrcenie tych cidiel do priestoru moc nepomohlo, bo podlahovka. Takze budem riadit teplotou vratky (a mozno len sekundarne/drobne doladit teplotou interieru) a uvidim tento rok.


   
ReplyQuote
Share: