X
Forum

Forum

Ovládání osvětlení
 
Notifications
Clear all

Ovládání osvětlení

27 Posts
10 Users
4 Likes
7,386 Views
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
 
Posted by: msk

@Georgio vobec nechapem preco to riesis tak zlozito. Na svetla mam blok "Tlacitko" a signal "central_off" mam privedene na resety vsetkych tychto blokov v celom dome.

Ještě jsem neměl čas prostudovat detailně všechny bloky v knihovnách, tak jsem to tak narychlo udělal, aby mi to fungovalo...

Jinak k tomu bloku Tlacitko jsem se dočetl: "S náběžnou hranou signálu na vstup Tr nebo stiskem v aplikaci, se aktivuje výstup Q na předdefinovanou dobu parametrem T."

Já bych chtěl první stiskem zapnout a druhým stiskem vypnout...

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Cumim na to ako brezi krava. Doma sa schvalne pozriem ako sa ten blok co pouzivam vola, ale na 99% je to Tlacitko, takze jedine ze by toto bola nejaka idiotska novinka novych loxone configov (neaktualizoval som 2 roky).


   
Georgio reacted
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
 
Posted by: msk

Spinacem alebo tlacitkem?

Tlačítkem, jsem se nepřesně vyjádřil.. Sepnutím je vygenerován puls a vrátím se do výchozí polohy. Nepřepínám logické úrovně přepínačem. 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 
Posted by: Georgio
Posted by: msk

@Georgio vobec nechapem preco to riesis tak zlozito. Na svetla mam blok "Tlacitko" a signal "central_off" mam privedene na resety vsetkych tychto blokov v celom dome.

Ještě jsem neměl čas prostudovat detailně všechny bloky v knihovnách, tak jsem to tak narychlo udělal, aby mi to fungovalo...

Jinak k tomu bloku Tlacitko jsem se dočetl: "S náběžnou hranou signálu na vstup Tr nebo stiskem v aplikaci, se aktivuje výstup Q na předdefinovanou dobu parametrem T."

Já bych chtěl první stiskem zapnout a druhým stiskem vypnout...

 

Výstřižek

tady jsem si jen hral, ale bude to delat co potrebujes. Quido 59 by to stiskem zaplo, stiskem vyplo. Pri drzeni nastavujes intenzitu. To je co hledas? Ja tam dal jen jedno navic, aby na zdi vsichni vedeli, ze hornim to "rozsviti" a spodnim zhasnou. Hornim ale muzou delat vic nez rozsvecet. Spodel je jasny na zhasnuti. 

Nebo nechapu co hledas? 


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
 

Stejným tlačítkem chci zapnout i vypnout. Třeba tím Quido-59. Když kliknu poprvé, tak světlo zapnu, když podruhé, tak vypnu. A tak pořád dokola.


   
ReplyQuote
 MiH
(@mih)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 35
 

Nejjednodušší varianta: tlačítko, nastavit na "spínaný", použít - je vidět ve vizualizaci, vstup z fyzického vypínače napojen na Tr.

Vypínač2
Vypínač

   
Georgio reacted
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
 

Ta volba "spínaný" v mé verzi není

TLacitko

(mám verzi 10). Něco podobné psal už @msk... budu si muset nastudovat celou knihovnu funkcí  🙂

 


   
ReplyQuote
 MiH
(@mih)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 35
 

Jo, já mám verzi poslední a všimnul jsem si, že to změnili, blbci. Taky mě to zmátlo. Dříve tam byla u "Zobrazení" myslím volba "vypínač", blok "vypínač". "Typ objektu" je "Vypínač"!

Vypínač3
This post was modified 5 years ago by MiH

   
Georgio reacted
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
 

Díky za info. Prostuduju..


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@georgio jednim tlacitkem to dela co chces, jen tam budu mit jedno navic, pro zhasnuti. Zkus, navic tam mas jeste tedy regulaci pri dlouhem stisku, to se nekdy muze hodit. Zatim testovaci nastaveni, abych vedel co a jak udelat nejrychleji. Jedno zapne a stejne vypne 


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
 

@richard, díky. Už jsi mi to psal v tom předchozím postu, ale nějak jsem to špatně pochopil. Původně jsem si myslel, že Quidem 59 zapínáš a Quidem 60 vypínáš.. teď už mi to je jasné...

Až se vrátím za měsíc ze služebky, tak to zkusím 🙂 Díky !


   
ReplyQuote
scrollik
(@scrollik)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

Ahojte, nasiel som tu tuto staru temu. Akurat zacinam nastavovat Loxone a riešim osvetlenie. Vsimol som si, ze viacerym prekaza defaultne nastavenie od Loxone a to dvojklikom vypinat svetlo a u nas to nie je inak. Kazdej navsteve vysvetlovat sa mi to nechce uz po dvoch tyzdnoch. 🙂 Naviac aj mna to otravuje.

Kazdy to riesi inak a ma inu situaciu, tak skusim popisat moje zadanie a prikladam aj schemu z configu, mozno niekoho inspiruje. Ak ma niekto nejaku radu, comu by to mohlo vadit do buducna pri programovani dalsich prvkov, budem rad. Aj tak toto uz je moja asi piata verzia, lebo som vzdy narazil na nejaky problem, no zatial sa mi zda ze by toto mohlo fungovat.

 

Moje zadanie:

- ak ja svetlo vypnute, jednoklikom zapnut defaultnu scenu

- ak je zapnute akakolvek scena, jednoklikom vypnut 

- ak je zapnuta akakolvek scena, dvojklikom prepnut na dalsiu scenu

- ak je svetlo vypnute, dvojklikom zapnut ambientnu (nocnu) scenu

- trojklikom vypnut svetla v celom dome

- stvorklik zatial neviem na co by som pouzil a ci to ma vobec vyznam, mozno neskor

 

Vyriesil som to blokom viacnasobny klik, kde som potreboval hlavne vyriesit, aby jednoklik isiel vo vypnutom stave bloku osvetlenia na T5 vstup predvolenej sceny a ak je blok osvetlenia v inom stave ako vo vypnutom, tak aby jednoklik smeroval na vstup "off". Pouzivam na to spatnu vazbu z vystupu bloku osvetlenia, kde taham z neho aktualny stav bloku "M". Tento vystup ide na blok, ktory overuje ci sa rovna nule a potom dalej cez oneskorenie a logicke cleny, ktore zabezpecuju, ze podla stavu bloku sa bud impulz dostane na spominany vstup "T5" alebo "Off".

Potom uz iba riesim ze dvojklik posielam na M+ pre prepnutie dalsej sceny (prva scena je ambientne osvetlenie (teda z vypnuteho stavu sa dvojklikom dostanem hned na nocne osvetlenie) a trojklik na centralny blok pre vypnutie svetiel.

 

Osvetlenie1
Osvetlenie2

Ak mate nejake postrehy, ci pri tejto konfiguracii mozem narazit na nejake problemy pri ovladani osvetlenia v suvislosti s inymi blokmi (alarm, pohybove cisla, atd..) budem rad. Zatial som zacal len osvetlenim a studujem dalej. 🙂

 

This post was modified 2 years ago by scrollik

   
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share: