X
Forum

Forum

Ovládání osvětlení
 
Notifications
Clear all

Ovládání osvětlení

27 Posts
10 Users
4 Likes
7,388 Views
(@jdolezal)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 16
Topic starter  

Jak kdo řešíte ovládání osvětlení v různých místnostech? Já využil logiku co nabízí LOXONE a rozšířil o dlouhý stisk (tedy jen kde tak nereguluji jas či barvu) ovládání tlačítkem. V každé místnosti mám jedno tlačítko podsvětlené (Schneider UNICA), které je pro hlavní světlo a pak vedle ve dvojici druhé pro ostatní ovládání světel - to je zejména pro návštěvy, aby měli jasno, že si všude rozsvítí shodně) a na toto tlačítko jsem dal: 

1x - vypne konkrétní osvětlení

2x - vypne osvětlení v místnosti

3x - vypne celý byt

1x dlouze - vypne světla všude kromě místnosti kde jsem (to dělám přes dlouhý stisk a značku pro poslání resetu do ostatních ovládání.

Budu rád za případné jiné návrhy


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3070
 

- hlavni podsvetlene + ostatni bez mam take, to se osvedcilo

- 1x klasika on/off

- 2x nocni osvetleni on/of

vse ostatni jsem vyhodil, zpusobovalo to pri vyuzivani ostatnima cleny domacnosti vic skody nez uzitku


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1200
 

2x nocni osvetleni - je tam nejake zpozdeni, aby hned po prvnim stisku se nerozsvitilo hned svetlo na klasiku a neoslnilo v noci?

diky


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Dobu mezi stisky si nastavuješ v Configu. Takže záleží na tobě a ostatních členech domácnosti.


   
ReplyQuote
(@ivusosk)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 23
 

No napr. ja mam v spalni RGBW cez DMX orig od loxone. Je to aktualne nastavene ako smart control s ovladanim osvetlenia V2. Avsak neviem to nastavit tak aby mi to fungovalo nasledovne:

1 click - prepinanie nalad

2oj click - vypnutie 

3oj click - vypnutie celeho domu

Drzanie - meni sa intenzita nahoru/dolu podla toho ako som to drzal. 

Da sa to prosim vobec? Takto sa to da nastavit pri obycajnom dimmeri avsak pri tom RGBW mi to vobec nefunguje...

Velmi pekne dakujem za rady.

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

A zkoušel jsi to nastavit jako nesmart? Jen jako RGBW. Protože ja nemám originální dimmery a to co chceš mi funguje.


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
 

Který blok je nejlepší pro ovládání obyčejného osvětlení On/Off ? Jaké máte zkušenosti ?

Chci jedním kolébkovým tlačítkem (jeden impulz On, další impulz Off atd..) ovládat světlo. Zároveň bych chtěl centrální vypínání světel při odchodu apod.

Potřeboval jsem to nějak rychle vyřešit ať se dá alespoň nějak svítit, tak to mám narychlo takto:

SvetloJedimTlacitkem

. Logikou je testována náběžná hrana a pokud je/není světlo zapnuté, tak se vypne nebo zapne.. Narychlo jsem koukal do nějakých bloků osvětlení, ale vždy jsem našel dva oddělené vstupy na On a Off..

Díky za rady. 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Hmmm  precital som 3x krat a neviem ci to spravne chapem.
Ale ak to ma byt blbe tlacitko a jeden klik zapat dalsi vypat tak to mam spravene cez klasicky blok ovladania osvetlenia a jedna scena. Mam to tak v spalni.

svetlo

   
Georgio reacted
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
 

OK díky, teprve se základními bloky seznamuju. Takže mi ze startu přišlo jednodušší si to udělat narychlo podle sebe. Prostuduju a zkusím. Dík.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1200
 

podarilo se mi nastavit svetla jak bych si asi predstavoval a to bude dostacujici na zacatek. Mikrospinace, hornim budu rozsvitim svetlo, spodnim zhasnu. Pripadne hornim nastavim pozadovanou uroven (drzenim najede od nuly a postupne ke 100%, kdykoliv pustim, dana intenzita zustane a spodnim zhasnu a hornim opet rozstvitim.

 

DOTAZ: kdyz budu mit svetla, ktera budou mit CW a WW, jak bych docilil, aby se menila teplota svetla podle casu/slunce? Cil by byl, opet jednim tlacitkem pouze zapnout a druhym vypnout. Nic vic bych nechtel delat. Barva se muze menit prubezne sama. Jiste dva kanaly DMX ke kazdemu svetlu. Diky 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3070
 

@richard: nevim, jestli to nejde nejak jednoduseji, ale resil bych to tak, ze ze senzoru svetla bych udelal nekolik urovni a ty namapoval na konkretni hodnoty bile/zlute a ty pak posilat pres dmx.

Nevim, jestli na to nema primo neco novy LoxConfig, ale jinak se obavam, ze se to bude muset vyrobit cele rucne. A co je blbe, tak pro kazde svetlo znovu a znovu, protoze v Loxonu nejake zapouzdreni nebo sub-modul neudelas.

A nebo na to pak napsat neco treba v NodeRedu, ale tam je nesikovne, ze core feature svetlo uz by pak zavisela i na dalsim Ne-Loxone systemu.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1200
 

Odpoved na ticketu:

bohužel na ovládání teploty světla není v Configu zabudovaná funkce a je nutné použít vlastní logiku, například násobením obou kanálů číslem mezi 0-1, které se bude měnit v závislosti na denní době (číslo * kanál1; (1-číslo) * kanál2).


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

@Georgio vobec nechapem preco to riesis tak zlozito. Na svetla mam blok "Tlacitko" a signal "central_off" mam privedene na resety vsetkych tychto blokov v celom dome.


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
 
Posted by: Richard

... Mikrospinace, hornim budu rozsvitim svetlo, spodnim zhasnu....

 

Já chci právě rozsvěcovat a zhasínat jedním spínačem. Takže to zkusím dle smotek7


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Spinacem alebo tlacitkem?


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: