Forum

Forum

Notifications
Clear all

Ovládání bazénu

107 Posts
18 Users
6 Likes
28.2 K Views
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
Topic starter  
Posted by: koldavideo

 

Myslím že se už něco hnulo ! jsem v kontaktu se Španělským výrobcem zařízení 🙂

   

No tak to je snad nejlepší zpráva dne! Jestli poskytnou tabulku s registry, máme vyhráno. Uvidíme, jak se k tomu postaví. 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Už téměř vše mám 🙂 Takže vidím integraci Albixon - Loxone na nejlepší cestě 🙂

Hlavně obrovská úspora za senzory vstupy a výstupy 🙂

No a hlavně za pomoc ze strany Albixonu po stránce HW.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Momentálně největší problém je, že nemám volný Modbus Extension. Resp. mám ho v instalaci ale nastavený na rychlost 9600bd a Hidrolife má přednastaveno 19200bd. V šuplíku mám akorát RS485. Možná že bych ho nějak využil.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Tak konečně něco kloudného. V příloze je popis protokolu co mi poslali ze Španělska. Je to napůl anglicky a španělsky. 

Momentálně jsem se chtěl spojit s jednotkou přes modbus (TCP) ale nevím jestli to dělám dobře - asi ne 🙂

Zařízení je na vnitřní adrese 10.0.1.50 a po oskenování služeb jsem zjistil že je povolen pouze port 23 (telnet). Takže předpokládám, že když si vytvořím v Loxone Modbus zařízení a budu se chtít připojit přes IP adresu a port 23 tak to zřejmě fungovat nebude že?

Každopádně může mi někdo naznačit jak by měl vypadat v loxone senzor pro detekci nař. osvětlení? Pokud jsem se správně díval, tak bych měl vytvořit digitální senzor s adresou 0x0410.

Screenshot 2017 03 23 15.49.58

Takže jsem vytvořil digitální senzor s adresou 0x0410 což je po převodu 1040. Nevím ale jaký příkaz vybrat? tak jsem vybral 4 - Read input register(3x)

Screenshot 2017 03 23 15.49.43

No a stejně to nefunguje - zřejmě problém s tím portem, nebo dělám něco špatně? 

 

 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1508
 

Koldo a nebude pro ten modbus jiný port? Bývá to 502 myslím...


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jo to bývá jenže když jsem dal scan sítě, tak u té adresy byl vidět jen port 23 - nic víc:-(


   
ReplyQuote
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
Topic starter  

koldo, dobrá práce s tou tabulkou! Skoro se divím, že ti to poslali, když s tím tady Albixon dělá takové ofuky. 🙂

Tak a teď ten Modbus. Nemyslím, že ten wifi bazmek slouží k převodu z Modbus RTU (RS485) na Modbus TCP (Ethernet). Tam bude směrem od modulu  do cloudu jiný protokol, který to potom převádí na ten Modbus do solničky. V tom vidím problém. 

Podle mého názoru se musíš drátově připojit na jeden z těch 485 portů. Podle návodu jsou zrcadlené, takže wifi modul a display mohou běžet paralelně, jak ostatně popisují. Wifi modul máš a místo displeje bych připojil Modbus extension. Modbus adresa=1, rychlost 19200b, parita žádná a jeden stopbit. 

To prostě musí fungovat. Chyba bude v tom, myslet si, že se jedná o 485-TCP převodník. Tak to nebude... To by komunikovaly Modbusem až do Španělska a tomu nevěřím. 🙂

Takže buď máš Modbus extension (pak můžeš použít pro elektroměry), nebo převodník, který jsi nedávno našel na ALi na TCP. Pak je jedno, do kterého z těch dvou portů to zapojíš a ten jejich wifi bazmek nepotřebujeme. Pokud bys to převedl na Modbus TCP, pak doporučuji testovací sw http://download.cnet.com/AVReporter-Modbus-Communication-Tester/3000-2084_4-76134867.html

Používal jsem to k rozchození PAC4200 od Siemensu . I tohle se tváří dobře:  http://www.simplymodbus.ca/TCPclient.htm


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ano máš pravdu postupně jsem na to taky přišel a začal vše chystat na připojení na Modbus extension. Bohužel mám jen jeden v rozvaděči, na který mám připojené elektroměry. No a protože nevím jak bych tu solničku přepnul na jinou adresu (defaultně je nastavena na 1), tak jsem musel přečíslovat elektroměr který na adrese 1 původně byl. No a pak začaly další potíže. Modbus mám nastavený na rychlost 9600bd, takže jsem začal vše překonfigurovávat až u elektroměru v datové skříni jsem narazil na problé - že má max rychlost právě 9600bd. Hned jsem si vzpoměl proč jsem to měl takto nastavený. No a teď zase všechno zpět - leda že bych elektroměr v datovce oželel. No stejně to ale neřeší můj problém a stejně se budu muset spojit s bazénem na zahradě přes podružný rozvaděč v zahradním domku, no prostě tento Modbus co mám prostě stejně nemůžu použít.

Takže jsem narychlo napsal číňanovi co že to vlastně prodává TENTO PŘEVODNÍK  . Po pár větách kdy jsem já po něm chtěl user guide mi on odpovídal Yes, how much you want to buy?  🙂 nakonec mi odepsal : As long as your modbus solinator has 485 port, and supports modbus RTU protocol,it will can work . Takže to asi objednám a zeptám se jak rychle to bude - no už vidím tu jeho odpověď.

Mezi tím jsem se zeptal Španěla k čemu je tam ten port EXTERNAL? Zatím čekám na odpověď.

V Albixonu tento dokument nemají - protože jinak by mi ho dali. Jsem ve spojení s jedním zástupcem, takže pak Ti tam něco zkusím domluvit 🙂


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Kde ty na to všechno bereš čas 😀

Ten modbus extension musí běžet jako master a to ten display port tak funguje, takže fungovat by to mělo.

Asi si někdy udělám výlet do KM, protože ty doma máš tolik věcí co mě zajímá 😉


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1508
 

Proto Kolda musel na horách fungovat přes telefon, neb mu jeho ženy určitě zakázaly vzít si s sebou notebook protože by zase řešil ten barák 😀


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

🙂 Kluci není problém přijeďte kdy chcete. Ono to vypadá že toho mám hodně ale to je jen zdání. Hlavně spoustu věcí potřebuju dořešit a nevím jak na to. No a hlavně já už mám dostavěno. Během stavby na tyto kravinky moc času není.

Nejlepší pocit nemám z toho když mi něco slouží ale když přijdu na to jak to rozchodit - pak už je to nuda 🙂

Dnes jsem dostal pár fotek svého interiéru, jak je nafotil profík do časopisu. Je taková moje splátka kamarádovi co mi dal spoustu krásných designových věcí za režii. Když tak to vezmu na pivo nebo dám odkaz - pro inspiraci. Samozřejmě pro skalní členy vodníků je max sleva. 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Tady máš k tomu převodníku datasheet, jestli ti k něčemu bude. Já jsem to rychle projel a moc moudrej sem z toho teda nebyl 🙁

 


   
ReplyQuote
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
Topic starter  

Z té Číny to nebude extra rychlé. Jak se tvářil Číňan, když jsi chtěl jeden kus? Chceš to jen na test, nebo to necháš bezdrátově u solničky?

Nemám ti poslat ten extension? 😉 Jeden kus doma mám, používal jsem ho pro Railduino, teď čeká na ty nové elektroměry. Tam jde rychlost snad nastavit.

 

V manuálu píšou:

The first port, labelled in the board with the legend “DISPLAY” is usually connected to the Screen Controller, which is itself a MODBUS master. The other port, labelled as “RF/WIFI” is available for external communications. 

Takže použití portů je jasné.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: Dawe

 

Ten modbus extension musí běžet jako master a to ten display port tak funguje, takže fungovat by to mělo.

 

Jasně v tom manuálu od španěla se to i píše. Trošku ale nechápu jak to s těmi Mastry je? Myslel jsem že když objednám od Číňana ten převodník, tak by mi mohl nahradil Loxone Modbus extension.

No škoda no, v šuplíku mi leží jeden RS485 ext.

@ Radek - díky za ten datasheet 🙂 Ten blbec číńan mi to pořád ještě neposlal asi mu napíšu že chcu 1000ks a pak ať si to vřiťne do pichy 🙂  


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@ Vlne - jo proto asi i v manuálu píšou - Nestrkej ten kablík od displeje do konektoru wifi 🙂

Ten Modbus posílat nemusíš, stejně ho budu muset objednat. O víkendu bych mohl vypnout elektroměry a vyzkoušet to 🙂


   
ReplyQuote
Page 3 / 8
Share: