Forum

Forum

Notifications
Clear all

[Solved] Node-red - vystup

29 Posts
9 Users
0 Likes
5,892 Views
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

Pouzivate nekdo vice node-red? System vstupu jsem v pohode pochopil, ale jak dostat neco z loxone do node-red, uz ne(vystup)...Jo, nacpat napr pres TCP vstup node-red ok, ale jen pres vice portu, protoze nevim jak rozlisit prikazy....

Takze otazka: Jak jednoduse dostat vystup z loxone na vstup node-red?


   
Quote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

Podarilo se mi to pres http input+virtualni vystup v loxone. Ale node-red chvili ceka, nez se ukonci spojeni, takze se musi chvili pcokat, nez se provede treba vypnuti svetla. Neni nejaka jina moznost nebo tohle nejak obejit? Nevi napr @L  🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

Melo by to byt instantni. Neni nahodou problem v tom, ze v NodeRED nemas uzaviraci HTTP spojeni?

Podivej se na ten muj clanek o vanocnim stromecku. Je potreba Http odeslat a pak jeste uzavrit. 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  
Posted by: L

Melo by to byt instantni. Neni nahodou problem v tom, ze v NodeRED nemas uzaviraci HTTP spojeni?

Podivej se na ten muj clanek o vanocnim stromecku. Je potreba Http odeslat a pak jeste uzavrit. 

Dik za postrceni, vysral jsem se na HTTP a dal UDP, kde nasledne filtruju poslany prikaz z Loxone a uz to jede bez zpozdeni 🙂


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 

Doporučuju použít přímo Loxone node, který s Loxone komunikuje přes websocket

node-red-contrib-loxone
 
Lze tím propojit vstupy i výstupy. Jediné omezení je v tom, že lze propojit jenom to, co je vidět v samotném webovém rozhraní Loxone (tj. virtuální vstup nebo výstup musí mít v Loxone Config ve vizualizaci zaškrtnuto "použít").

   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

To jsem mel původně v plánu, ale s loxone V10 uz to nefunguje, stale se pripojuje a odpojuje. Takze zbylo jeste udp.


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 

Aha, tak to je zásadní věc.... Zrovna jsem přemýšlel nad upgradem na Loxone 10. Dík za varování.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

Pošlu borcovi dotaz,zda neudela aktualizaci, komunikoval jsem snim ohledne udp-dmx a byla snim rozumná domluva.


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 

Zdar, nemáš od Meyera nějaké nové zprávy ohledně kompatibility node-red-contrib-loxone a Loxone 10? Díky moc!


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

Ty woe,ja nato úplně zapomněl:) jdu mu napsat.


   
ReplyQuote
(@alladdin)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 48
 

Teoreticky bych se příští týden mohl dostat k nějaké analýze toho problému s v10 a node-red-contrib-loxone. Bohužel mám k dispozici jen jeden miniserver v domě a na tom se mi nechce experimentovat.

Takže pokud by někdo měl v10 někde na internetu, tak můžu udělat pár pokusů.

(loxone knihovna na který jede ten node-red plugin je totiž moje dílo)

Dál pak uvažuju, že předělám node-red-contrib-loxone na oficialni LxCommunicator knihovnu.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

A ten borec, co vybral penize na miniserver na ten node-red by ti ho nezpristupnil? Ja jsem nejak porad myslel, ze je to komplet tvoje dilo ;-).


   
ReplyQuote
(@alladdin)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 48
 

Ja udelal knihovnu a pak nad ni Patrik Mayer postavil ten node-red-contrib-loxone a trochu jsem mu s tim pomahal.

Zkusim se ho zeptat, ale soude dle posledniho komentare v githubu, mam dojem, ze si ten miniserver dal do baraku. Ten node-red-contrib totiz delal na pujcenem miniserveru od kamarada a v te dobe planoval barak.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

No ja si porad myslel, ze ten Patrik si ty. Ale doted sem nevedel, ze je to nemec.

Ale jestli teda vybral v kampani na vyvojovej miniserver a ten si pak nacpal do baraku, tak je to trosku prasarna ;-))


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@alladdin potrebujes na net zavesit MS na testovanie? Na aky cas?


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: