Forum

Forum

Měření spotřeby ply...
 
Notifications
Clear all

Měření spotřeby plynu

75 Posts
24 Users
3 Likes
25.4 K Views
(@sundevil)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 197
 

Zajimalo by men jay je rozdil mezi 

 

ELSTER INZ 61 Nízkofrekvenční snímač k membránovým plynoměrům

 

MK02/0-1B90-500W

 

rozdil v cene je znacny.


   
ReplyQuote
(@marsl)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 44
 
Posted by: Kuba

Mam plynomer mag cidlo primo do miniserveru a napocital uz vic nez 15000 pulsu, sedi to s plynomerem na kubik za cca 8 mesicu, mozna je to tim ze ten puls chvili trva .... nevim, fungovalo to na prvni pokus 

Prosim ta, ak pustis liveview a posle impulz vidis to v liveview, lebo ja som sa pokusal podla toho oddialit priblizit rele ale v liveview som impulz nevidel...

Aky typ plynomeru mas? Mas take iste rele ako mam ja? Pripadne nevies mi poslat ako to mas nastavene v loxone napr min casovy interval ja mam 0,01 .. fakt neviem coho sa mam chytit myslim ze som vzyskusal vsetko..

Este ma napadlo ci to nemoze ovplivnovat magneticke pole privodneho kabla. Cidlo od loxonu je cca 15m cez FTP kabel 5e. Kabel je tahany v extra 63m chranicke a vsak v spolocnom vykope s privodnym ele. kablom do domu. Mam von vytiahnuty aj jeden 6A kabel mozem to skusi prepojit na ten (pocitam ze ho pouzuzijem na nieco ine,...).


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@sundevil Elster je original pre elstracky plynomer, vnutry je len jazyckovy kontakt. Ten len nacvaknes na plynomer.
Ja mam osobne tento uz cca 3 roky.
Ten Meder je len dverny kontakt, tam moze byt problem s polohou toho kontaktu voci plynomeru.


   
ReplyQuote
(@sundevil)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 197
 

Dekuji moc za vysvetleni. Pokud se mi tam nejak podari dovezt kabel tak vezmi ten original.

 

Skoda ze neni neco prez air.  Dokonce jsem premyslel zda by tam nejak nesel napasovat okenni kontakt ale to men napadlo jak jsem usinal 🙂


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@marsl ked na vystup toho kontaktu das merak a ide plynomer taky ked sa pretoci posledny cislica mal by si namerat inpulz, alebo si tam daj blbu Ledku, ci vobec ti spina ten kontakt.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@sundevil dalo, ale otazka je kolko vydrzi baterka. Kabel je kabel.

Ja som kupoval tu
https://www.mercontrol.sk/tika/eshop/22-1-Plynomery/0/5/2128-IN-Z61

ale je aj tu
https://www.intergaz.eu/produkty/odczyt-danych/nadajnik-in-z61/

 


   
ReplyQuote
(@marsl)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 44
 
Posted by: smotek7

@marsl ked na vystup toho kontaktu das merak a ide plynomer taky ked sa pretoci posledny cislica mal by si namerat inpulz, alebo si tam daj blbu Ledku, ci vobec ti spina ten kontakt.

Ja to mam stale v stave zopnutu, cize ak dam merak a pretoci sa malo by sa to prepnut do stavu vypnute... Otazka ci ten stav zopnute je spravny.. a ci mam spravny kontakt...


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@marsl mal by byt rozopnuty, v kludovom stave, aky mas kontakt?


   
ReplyQuote
(@marsl)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 44
 
Posted by: smotek7

@marsl mal by byt rozopnuty, v kludovom stave, aky mas kontakt?

AA9D44EC 6E8C 4998 8FCD 93353585620D

   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

SPST-NC cize normal close. Cize je spojeny. Je otazka ci ten magnet v plynomeri ho rozopne.

Skus to ze ked sa toci plynomer to ho rozopne. S merakom.
V tom origo Elstrackom je NO.


   
ReplyQuote
 Kuba
(@kuba)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 109
 

@Marsl - jo jasne je to videt jak v liveview tak v aplikaci na mobilu, kdysi jsem na tom el i statistiku ale pak jsme ji vypnul, jsou to opravdu dlouhe pulsy maximalne s frekvenci radove v sekundach - prakticky jako bys cvakal tlacitkem (jestli jsem to spravne pochopil tak to tvoje reseni neni originalni a dle mych testu toto nikdy moc nefunguje)

Mam pokud se nemylim v plynomeru toto:  http://www.esl.cz/eshop/prislusenstvi/snimac-impulzu-g6-rf1/

primo v tom vyrezu nad cislenikem (to cidlo je primo pro to delane)

Kdysi jsem zkousel nejaky dverni kontakt ale nefungovalo to. Tohhleto reseni funguje uplne bez problemu. (pro spravny prepocet je treba zjistit na kterem cisle je ten magnet myslim ze ne vsechny plynomery jsou stejne)

Fotku ted nemuzu najit, kdyz tak vecer to muzu vyfotit.

Nastaveni plynomeru viz. obrazek dole

Co se tyka pulsu primo na Miniserver - podle me to funguje bez problemu mam tam poveseny i Elektromer, kde se jedna opravdu o pulsy v radech desitek milisekund (z toho optickeho oddelovace) a funguje taktez bez problemu uz vice nez pul roku

Co se  tyka delky kablu tak myslim, ze frekvencene neni o cem diskutovat, pouze muzes zmerit kolik ti prichayi zpatky napeti (jinymi slovy jaky je ubytek) ale nemyslim si ze by to mel byt problem pri proudech 00 nic. (mam tam nejaky sdelovaci kabel cca 25 m a nepozoroval jsem zadny problem)

02JVAshot000393

   
ReplyQuote
 Kuba
(@kuba)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 109
 

ted jsem se na to jeste dival ten dverni kontakt ti tam podle meho  nebude fungovat a kdyz tak velmi nespolehlive, vim ze kolega to zkousel dokonce to nejak rozchodil ale byl problem ze  to zustavalo viset delalo to jine paseky, tech par stovek navic stoji za to cvaknout a jede 🙂 ver mi 

Jeste je treba si byt jisty ze ten plynomer ma ten magnet (ne vsechny maji) 😉


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
Topic starter  

Sakra chlapi, co furt kurna resite, ja sem ten elstr rozebral a je tam ZROVNATAKOVEJ jazyckovej kontakt, jako v jakymkoliv jinym vehementu. Jestli se Vam za to chce dava 2 litry, tak k Vam pujdu pracovat...


   
ReplyQuote
 Kuba
(@kuba)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 109
 

v pohode jasne ze tam nic jineho nez magneticky jazyckovy kontakt byt nemuze 🙂 problem je umisteni na tom plynomeru, uchyceni a citlivost 🙂 pokud funguje dverni kontakt tak super, zjevne nefunguje. Ten muj snimac primo pro plynomer stal okolo 6-7 stovek 🙂 a fungoval na prvni sup, dverni kontakt stoji dve ale stravis tyden ustavovanim, lepenim, laborovanim a pochybovanim co je spatne viz. kolega vyse 🙂 takze kazdy dle vlastniho uvazeni  🙂


   
ReplyQuote
(@marsl)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 44
 

Dnes dorazil original snimac. Zalozil som ho a odvety to chodi ako ma. Uz len ponastavovat statistiky. 😉


   
ReplyQuote
Page 2 / 5
Share: