X
Forum

Forum

Měření spotřeby ply...
 
Notifications
Clear all

Měření spotřeby plynu

75 Posts
24 Users
3 Likes
25.5 K Views
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
Topic starter  

Pro vsechny, kdo maji od rwe (jako ja) nebo od jineho distributora plynu plynomer  BK G4 a podobne, lze pomerne jednoduse a lacino vyresit mereni spotreby plynu. 

Tyto plynomery maji pod poslednimi cislicemi takove vybrani plastu, kam si distributor umistuje vlastni merici udelatka. Napr. Z61 - ktere pak pripojji na bezdratovy sber dat. Principielne je to udelano tak, ze pod posledni cifrou je na kolecku umisteny magnet. Po rozebrani uvedeneho hyperzarizeni za hypercenu narazite pouze na dve jazyckova rele, reagujici na uvedeny magnet.

za bratru 1900,- hezky vydelek. Koupil jsem na TME vhodny jazyckovy kontakt od MEDER, Outdoor verzi se stredovym vyvedenim kabelu.
pekne tam zapada a staci lehce prilepit nejakym vhodnym fixatorem (aby to slo pak pripadne odendat, vymenit). Jsou i lacinejsi, ale tenhle tam pasuje presne a funguje.

IMG 20170427 2039105
IMG 20170427 2039056
IMG 20170302 1121413

Pripojit na dig. vstup a napojit na merici blok. Asi 14 dni jsem chodil kontrolovat cisla na plynomeru a na loxone a navypadnul ani jeden puls, tak snad na to bude spolehnuti. Nechalo by se experimentovat i s Hallovou sondou, ktera stoji take par korun, ale tohle se zda citlive dostatecne. Uvidime jak se to popere s casem.

Jednani s RWE o instalaci takoveho zarizeni na jejich plynomer probehlo bez problemu, dokonce i sam technik doporucil nejake lacinejsi zarizeni nez zminene z61. Slibili i oficialni papir s povolenkou.

Toz tak. 


   
MartinB and Aleq reacted
Quote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Hmm, i když plyn nemám, docela dobrá rada 🙂


   
ReplyQuote
MartinB
(@martinb)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 132
 

Ja plyn mít budu tak že, pro mně cenná informace 🙂 zrovna jsem přemyšlel pravě nad měřením plynu a vody jak to udělat bez větších investic 🙂


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

Ahoj,

jake je presne oznaceni modelu?

odkaz mas na MEDER MK02/0-1B90-500W

ale mam pocit, ze vidim u namontovaneho "6ku" a tudiz to spis vypada na MEDER MK02/0-1A66-500W

kupovals na gsmcentrum.cz?

dekuji.


   
ReplyQuote
(@sundevil)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 197
 

Mel bych maly dotaz. Nemam natazeny kabel k plynomeru. Je nejake reseni prez air?


   
ReplyQuote
(@marsl)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 44
 

gisbern:

- Nevies mi prosim Ta poslat foto ako mas umietneny magnet? Pripadne ako mas nastaveny digitalny vstup a citac? Neviem kde je problem, ale od piatku som spotreboval podla meradla cca 30m3 plynu a loxon zapocital cca 1,5m3 🙁

Ja to mam takto:

 


   
ReplyQuote
MartinB
(@martinb)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 132
 

možna je jazýček příliš blízko a nestačí odpadnout ? zkoušel jsi oddálit snímač ? 


   
ReplyQuote
(@marsl)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 44
 

Skusal som zapnut liveview. Snimac  je stale v stave zapnuty. Ked sa pretoci z 9 na 1 nic sa neudeje. Ak snimac odoberiem a prilozim k zelezu prepne sa do stavu vyp. Je to tak spravne? Ako dlho pri snimani plynomeru je v stave vyp? Mam sancu co vidiet vo liveview? Viem zapnut logovanie stavu?

 


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Napadá mě, nemáš náhodou snímač připojený na DI miniserveru? Ten totiž neumí impulsy, na rozdíl od extensionu


   
ReplyQuote
(@marsl)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 44
 

ano mam to pripojene priamo na miniserver. Mam aj extensionu tak to vecer prepojim.. To so nevedel...


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Tak ted to víš. 🙂

 


   
ReplyQuote
(@marsl)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 44
 

Prepojil som to, ale ziadna zmena stale to nepocita. Rozmyslal som ci nemozem mat zle rele. Kupoval som :

AA9D44EC 6E8C 4998 8FCD 93353585620D

   
ReplyQuote
MartinB
(@martinb)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 132
 

a co to oddálení snímače ?


   
ReplyQuote
 Kuba
(@kuba)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 109
 

Mam plynomer mag cidlo primo do miniserveru a napocital uz vic nez 15000 pulsu, sedi to s plynomerem na kubik za cca 8 mesicu, mozna je to tim ze ten puls chvili trva .... nevim, fungovalo to na prvni pokus 


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
Topic starter  

Hele, ja jsem si s tim taky nejak nehral. Fotky tu byly, ale zmizely. Nevim proc. Ja to zkusim jeste nafotit. Ale lipnul sem to tam a taky mi to fungovalo na prvni pokus. Nijak sem s tim nelaboroval. 


   
ReplyQuote
Page 1 / 5
Share: