X
Forum

Forum

Loxone svorky Tree ...
 
Notifications
Clear all

Loxone svorky Tree - vytahnuti dratku

7 Posts
6 Users
1 Likes
1,141 Views
(@honzab)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 15
Topic starter  

Dobry den panove,

 

hadam, ze tento post bude aspirovat na "Nejdebilnejsi dotaz vsech dob" ale... Pokousel jsem se vytahnout dratek z loxone tree svorek ( https://shop.loxone.com/cscz/svorky-tree.html ) a absolutne jsem pohorel. Nenasel jsem zadnou dokumentaci kde by to bylo popsane (neco jako maji relatkove patice), zadny navod na netu, nic. Navody co jsem videl pouzivaji loxone svorku + wagovku, ale to mi prijde zbytecne plytvani wago svorkami (ok, jedna stoji cca 5,- ale to neznamena, ze se s nimi bude plytvat, no ne? 🙂 ) a mistem. Svorka ma takovou "dirku na mikro sroubovacek" ale jak se s tim ma kvedlat netusim a proste to nefungovalo. Vedi starsi (a klidne i mladsi:) ) a rozhodne moudrejsi a sikovnejsi jak na to?

 

dekuji moc


   
Quote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Podle mě vytáhneš jen tak že ho ucvakneš. Tyhle svorky nejsou dělaný na opakovaný připojování a odpojování drátů. Na tyhle účely jsou potom svorky s páčkama.

Mimochodem tohle jsou podle mě ty stejný svorky a určitě je koupiš levněji než "loxone tree svorku" - https://www.wago.com/cz/instala%C4%8Dn%C3%AD-svorky/spojovac%C3%AD-krabicov%C3%A1-svorka-compact/p/2273-204

EDIT: I když teĎ tady koukám že i u nich to nějak jde - https://www.youtube.com/watch?v=t4lgN_n5SMw

This post was modified 2 years ago by radek

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Kroutit a vytahovat.

This post was modified 2 years ago by kobra23

   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Jak pise kobra krutit a vytahovat,
alebo vytiahnut spodnu krytku a tam zapacit, treba dobre oci.


   
ReplyQuote
 zefe
(@zefe)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 80
 

Loxone to robi oficialne ako jednorazovku a predpoklada, ze pouzijes stale novu svorku.


   
HonzaB reacted
ReplyQuote
(@honzab)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 15
Topic starter  

Kroutit a vytahovat... hm... tedy kontrolovane nasili v mire skoro az nadbytecne? 🙂

@radek to nejsou ty wago. Me jde o ty ktere se strkaji treba do tree tlacitka... (nebo vlastne skoro do vseho loxone)

zkusim, dekuju.


   
ReplyQuote
 JanP
(@janp)
New Member
Joined: 2 years ago
Posts: 1
 

@honzab Mně pomohlo zastrčit tam, kde je vsunut drát, jehlu na šití. Packa se do ní nezakousne a drát jde vytáhnout (jehla také 😀). Nevyjde to vždy napoprvé, ale nakonec se mi dílo většinou dílo podaří. 

Před 2 roky jsem se ptal přímo supportu v Loxone a dostalo se mi následující odpovědi:

Dobrý den,
nejde-li vodič vytáhnout, je možné, že byl do svorky zatlačen příliš a je uvnitř ohnutý.
Malý otvor slouží pro testování kontaktu.
V příloze zasílám rozebranou svorku. Po odstranění spodní krytky je možné svorku mírně roztáhnout úzkým předmětem.

 

This post was modified 2 years ago 2 times by JanP

   
ReplyQuote
Share: