Forum

Forum

Integrace NILAN VP1...
 
Notifications
Clear all

Integrace NILAN VP18

71 Posts
14 Users
0 Likes
18.7 K Views
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
Topic starter  

Uzivatel Styx po me chtel nastaveni pro NILAN. Zde je muj loxconfig pro NILAN Compact.  Kdyby bylo treba neco doplnit pro jinou verzi VP18 prikladam i popis registru.


   
Quote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Díky, bude se hodit i mě Compact už je na místě, tak snad se brzy dostanu k propojení s Loxone.

EDIT: neznáš heslo pro změnu zamčených nastavení? Mě ho technici řekli, ale nenapsal jsem si ho a už vím kulový, jen si pamatuju, že tam byly sedmičky...


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
Topic starter  

Co myslis tim zamcenym nastavenim? Me napada akorat ze pres modbus nejde nastavit comp_min a priorita voda / vzduch. Jinak mi neprijde ze by tam neco duleziteho schazelo. Spis naopak se to da snadno nesmyslnym nastavenim uplne rozhodit.

Ale tezko rict, kdyz nevim co se tam da nastavit 🙂


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Na ovládacím displeji je u některých položek zámek a pro změnu je nutné heslo, ale to při ovládání přes modbus asi odpadne...

nilan

   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
Topic starter  

Jo jo tohle vsechno se da nastavit v modbusu. Ja ani nebral ten predrazenej touch panel 🙂

Jinak jakou mas sw verzi? 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 
nilan2

   
ReplyQuote
(@zcheva)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46
 

Pro nksh.

Bylo by možné vytvořit loxconfig i pro Nilan VPL 15?


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
Topic starter  

Muj config by mel fungovat na vsech jednotkach s CTS602 i na VP15. Vetsina nastaveni je stejna (viz ten prilozeny seznam registru pro Modbus). Ale samozrejme nejake fce nebudou fungovat - jako ohrev teple vody atd.


   
ReplyQuote
 Styx
(@styx)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

Posílám odkaz na config dodaný s Loxone od Nilanu

 

http://uschovna.cz/zasilka/RXAF3YY4CSHIEFN7-T7Y/95VD3BW3LA


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

@nksh prosím tě jak u tebe probíhá odmrazování resp. jak máš nastavené odmrazování? Mě se zdá že u mě odmrazuje každou chvíli, celej víkend to pozoruju a jakmile T6 spadne na -2°C tak odmrazí, ale na druhou stranu jsem už 2x přistih jak je T6 -7,4°C a vesele nahřívá vodu.

2017 12 02 15.15.45
2017 12 03 12.21.43
2017 12 03 12.22.06

Druhý dotaz pro všechny 🙂

Narazil jsem na tento text u regulace, kterou mám:

Modbus Communication
The CTS 700 control communicates as standard with Modbus TCP/IP communication. A CTS system using this form of communication can easily be connected to the unit.
Nilan units have an open Modbus communication, i.e. not only can the unit be monitored, but its operation can also be set in the same way as it can via the operating panel.
The protocol is set up by default for a Modbus TCP/IP. IP-adress: 192.168.5.107 Port: 502 (adjustable)
A Modbus converter allows you to connect one or more units to a computer to monitor and control the units.

Chápali byste to, že nově už Nilan používá Modbus přes TCP/IP?

Díky.

 


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
Topic starter  

To vypada ze Ti do toho keca ten Touchpanel 🙁 Asi by to fakt chtelo sehnat ten servisni kod a odemknout nastaveni. Jinak tady jak je to u nas:

T6
NILAN

 

Vyparnik T6 se odmrazuje tak jednou za 2hod na par minut. Ale nemam to statisticky podlozene 🙂

Jinak je prakticky porad kolem -7st. Pouze kdyz zapnu rezim "uspora" jde to nekam k 15st. Viz graf.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Snažím se udělat dočasné zvýšení výkonu, při pobytu na WC, viz priloha.

AirFlox.VentSet je vstup, kde je aktuální výkonový stupeň, který má nastavený Nilan. Tenhle vstup je na blok "Výkon ventilace" připojený kvůli tomu, aby se do Loxonu dostalo info o tom, že někdo změnil nastavení přímo na nilanu mimo Loxone. Když tenhle vstup odpojím, tak mi to funguje, jak má. Tedy na čas, který je nastavený v bloku Ovládání WC se spustí vyšší výkon, potom se to zase vrátí k normálu. Ale když připojím ten vstup z loxonu, tak se mi trvale nastaví ten zvýšený výkon. Vím proč, ale nevím, jak správně udělat to dočasné zvýšení. Prosím o postrčení.

 

EDIT: Blok status tam je jen kvůli tomu, aby překlopil log 1 na výkonový stupeň, který se má nastavit, tedy momentálně 2.

image

   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Nebylo by jednodušší použít na zvýšený tah kontakty na svorkovnici Nilanu?


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
Topic starter  

Místo MinMax tam mam Analogovy vyberovy prepinac a funguje to k me spokojenosti. Pripojovat to primo na svorky Nilanu mi prijde zbytecne slozite.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Trochu jsem to předělal. Taky jsem použil ten výběrový přepínač, ale MinMax tam mám stále. MinMax zajistí, že když pojede jednotka třeba na stupeň 4 a já zapnu odtah smradu, tak mi stále pojede na stupeň 4, i když odtah smradu zapíná jen stupeň 2. Je to jen takový corner case, kdyby nebyl ošetřený, tak se nic nestane, ale je jednoduché ho ošetřit.

Každopádně můj problém je, že na to Radio "Výkon ventilace" mám připojený vstup AirFlow.VentSet, který po zapnutí Odtahu smradu nastaví stav radia na 2 a ten už tam zůstane i po skončení odtahu smradu. To jsem vyřešil vypnutím vstupů toho radia v době, kdy je odtah smradu aktivní. Funguje to, jen to má malý háček ve vizualizaci. Když běží odtah smradu, tak ve vizualizaci mám zobrazený výkonový stupeň, který byl aktivní před aktivací odtahu smradu.

 

Je to složitě popsané, tak zkusím příklad. Třeba pomůže.

Jednotka mi běží na stupeň 1 (Vstup AirFlow.VentSet má hodnotu 1). Jdu na záchod, aktivuju zvýšený odtah. Ten nastaví stupeň 2. Vstup AirFlow.VentSet má hodnotu 2, ta se ale nedostane do rádia Výkon ventilace, protože je aktivní vstup Dis. Tím pádem mi v tuhle chvíli ukazuje vizualizace, že jednotka běží na 1, i když ve skutečnosti běží na 2. Jakmile zvýšený odtah skončí, jednotka se zase přepne na stupeň 1 a vše je ok. (Kdybych neaktivoval vstup Dis, tak by mi tam stupeň 2 zůstal i po skončení zvýšeného odtahu)

Asi s tím dokážu žít, ale kdyby někdo věděl, jak to udělat správně, tak budu rád.

 

Připojovat přímo na vstupy jednotky nejde, protože mám touch tree. Takže bych musel stejně do loxone a potom přes relátka.

image

   
ReplyQuote
Page 1 / 5
Share: