X
Forum

Forum

CC2652rb zigbee
 
Notifications
Clear all

CC2652rb zigbee

70 Posts
12 Users
2 Likes
7,720 Views
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ale vsak naflashovanie je otazka jedneho pushbuttonu a zapisania firmware na seriovku. Nebud lenivy 😀


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@dusanmsk ono je to vzdycky "jenom" neco, a pak je z toho par hodin debugovani, proc to zrovna nejede ;-). Takze kdyz to slo objednat i s naflashovanim, rad sem vyuzil 😉


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@smotek7 husty, diky za tip. o tomhle udelatku jsem nevedel 😉


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

S tou ikeou mam rozporuplne pocity. Daco sa mi s nou spojilo, daco nie. Neviem ci je to zalezitost koncoveho zariadenia, koordinatora, toho ikea routeru, alebo skvrn na mesiaci. Zigbee je zatial pre mna jedna velka neznama, ale asi by som teraz s kludnym svedomim tento router neodporucal.

Cez vikend budem skusat lidl zasuvky tak poreferujem ci funguju ako router a ci uvidim nejaku zmenu.

A ked dorazi novy koordinator, tak overim ci to nieco pomohlo, alebo na to koordinator nemal vplyv.


   
L reacted
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

U mňa Ikea repeater funguje. V podstate mi obsluhuje celé poschodie kde sa zariadenia nevedeli pripojiť priamo k dongle cez zelezobetonový strop. Mal som s ním problém len so stašou verziou zigbee2mqtt. V aktuálnej verzii mi príde, že funguje lepšie.


   
ReplyQuote
(@koleen)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 24
 

@l

Na tu Ikeu bacha. Mě třeba nefunguje se senzory od Xiaomi. 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Napodobne. Ale co som cital tak vseobecne senzory od Xiaomi nie su schopne preroutovat na iny router nez na ten na ktory boli sparovane. No a sparovat idu len na koordinator. Alebo mas skusenost ze s inym routerom funguju v pohode?


   
ReplyQuote
(@koleen)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 24
 

@dusanmsk Zkoušel jsem ještě zásuvku od Xiaomi - tak nějak funguje, signál čidel okolo se zlepšil jen do 10%. Ale lepší než drátem do oka. 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

mne ta xiaomi zasuvka funguje fakt dobre, ta mi pokryva pul baraku


   
ReplyQuote
(@koleen)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 24
 

@l

Já jí mám v patře, aby přilepšovala tamním čidlům. Teď zrovna řeším takovou otravnou věc. Stává se mi, že když vypnou proud, UPS dojde šťáva a pak znovu nastartuje se koordinátor, tak se mi nepřipojí čidla, která jinak asi berou signál ze té zásuvky. 

Nodered i Zigbee2mqtt jedou jako služby po startu, nikde žádná chyba, jen holt musím vstát, vyšlápnout 17 schodů a otevřít jedny dveře. Jednou za rok je to v pohodě, teď u nás ČEZ předělává trafo a lítám 3x denně. 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

No, coz je presne ten dovod preco v mojom pripade nedokazem zigbee pouzit na nic solidne. Chcel som pouzivat aquara teplotne cidla (pretoze tie pod vypinacmi meraju uplne kraviny), ale nemozem si dovolit nemat signal z niektorych cidiel a zaroven riadit tepelne cerpadlo. Mohol by som ovladat stmievane ziarovky, ale nemam ich kam dat, kedze mam vsade led panely. Zvazujem zigbee zasuvky do zahradaku na bazen a svetla, ale mam obavy s vypadku signalu (kedy sa mi nepodari nic vypnut *1)

 

*1 pokial si poskladam rozvadzac z mojich komponentov, tak tam sa pri vypadku spojenia vsetko vypne. Strasne sa mi do toho ale nechce a radsej by som tam dal zasuvkovu listu a dalej neriesil.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

@dusanmsk tak neřeš opakovač ale přidej další RPi s zigbee2mqtt. Tam se ani nemusí nic moc zapisovat, takže i karta vydrží. Navíc použiješ levnější dongl a není co řešit. Předpokladem je, že na potřebná místa vede LAN.

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

No to sa mi prave moc nechce. Dve mqtt fronty, dve konfiguracie, rozmysliet ako to spojit s loxone ...


   
ReplyQuote
(@koleen)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 24
 

@dusanmsk

@l

Ahoj, tak jsem přes víkend pokročil a dostal jsem se blíže finálnímu stavu, kdy zapomenu, že mám doma Zigbee, protože ho nebudu muset pořád rovnat. 

Jak jsem psal, tak byl problém po restartu RPi, kdy sice služby naběhly, ale čidla, která jsou v patře routována zásuvkou zůstala v posledním známém stavu a neposílala aktualizace. Tak nějak jsem začal tušit, že to bude silou signálu, který je mizerný v celém domě (betonový monolit). 

Navíc používám i teplotní čidla pro korekci k těm z 1W pod vypínači, protože je super znát teplotu zdi, ale ta nesedí s teplotou v místnosti. 

Nevěřil jsem, že pár takových hovadin zvedne sílu signálu z cca. 30 na 90... z 255 :), ale 255 jsem nenaměřil ani s čidlem u koordinátoru. 

 

Takže co pomohlo:

  • přerovnání kanálů mezi wifi, Zigbee a DMX. Vtipně pracují všichni ve 2.4GHz, takže docházelo k rušení navzájem. Po kanálování by nemělo docházet k tolika rušení. A ano - přidalo to cca. 30 signálů (nevím... dB to nejsou)
  • vytažení donglu z racku pomocí USB kabelu. Jo, jasně... Faraday. Jenže jen 5 signálů doma.
  • otočení donglu a antény. Nevěřil jsem, ale fakt záleží na XYZ poloze antény. A největší překvapení - přidalo to 25 sígnálů.

 

Stejně mě asi nemine dát do patra zbylý CC2531 s firmware pro routování, ale tohle pomohlo. I po nečekaných restartech se všechna čidla přihlásí a pracují. 

 

 

 

 


   
jzaruba reacted
ReplyQuote
Page 4 / 5
Share: