Forum

Forum

Arduino vývoj - IDE, debugging, ...  

  RSS

L
 L
(@l)
Noble Member Admin
Joined:4 years  ago
Posts: 1548

ReplyQuote
koldavideo
(@koldavideo)
Noble Member Moderator
Joined:2 years  ago
Posts: 1235
07/12/2016 7:36 am  

Super, konečně mám pocit že se posunu o notný kus dále. Myslíš že je rozumné spustit mosquitto i třeba na Synology NAS serveru (CPU Atom)? Jestli to správně chápu, tak MQTT broker běží třeba jako SQL, takže i po kompilaci zdrojáku pro arduino, MQTT broker musí stále běžet? To by znamenalo že pokud vypadne server na kterém běží broker, jsou ostatní zařízení nepoužitelná. Leda že by broker běžel třeba na samotném arduinu. Asi budu muset trošku postudovat. Díky za skvělý článek.


ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Prominent Member Moderator
Joined:2 years  ago
Posts: 851
07/12/2016 9:02 pm  

Broker pobezi na hocicom, ja planujem v dome k loxone jedno RPi, ktore bude dom orchestrovat z trosku vyssieho pohladu ako loxone. Spotreba 1W, vykonu az az, cena 1k.

Ale stale mi to pripada tazkotonazne a nejak by som to rad vsetko udrzal na 1wire. Uvidim.


ReplyQuote
Prema
(@prema)
New Member
Joined:5 months  ago
Posts: 1
13/08/2018 4:36 pm  

Ahoj všem. Dnes jsem náhodou narazil na vcelku zajímavou věc. Jedná se o grafické IDE pro Mikrokontroléry všeobecně. Zde je odkaz:  https://xod.io/ + video návody zde: https://www.youtube.com/channel/UCFlj_FeCmYAEwSA1Al0Wx5Q . Ležím s ledvinovou koliku v nemocnici, tak se tomu alespoň mohu trochu pověnovat 😀 . Snad to někomu pomůže, třeba i  v začátcích s Arduinem atd.

 

 


ReplyQuote
Kotrmelec
(@kotrmelec)
Active Member
Joined:5 months  ago
Posts: 7
15/08/2018 11:12 am  

Zdravíčko,

nevím zdalipak to zařadit přímo sem, ale nenašel jsem pro to vhodnější vlákno a nerad bych zakládal nové. Našel jsem nástroj , kterým si rychle a pohodlně vytvoříte IoT cloud a můžete odtud ovládat a monitorovat jednotlivá zařízení a senzory v domácnosti. 

Jde o aplikaci Cayenne MyDevices( https://mydevices.com/), díky které si můžete vytvořit svůj vlastní IoT cloud, a monitorovat a ovládat jednotlivé prvky poměrně jednoduchým způsobem a nemusíte prakticky umět programovat. Je to podle mě velice zajímavá varianta , která má samozřejmě svá omezení a někomu by se nemuselo líbit, že jde o cloudové řešení, nicméně hodit se to může.


ReplyQuote
Share:
  
Working

Please Login or Register