Zásuvky, zásuvky, zásuvky

Zásuvky, zásuvky, zásuvky

Poslední tři dny se toho děje spousty, ale vlastně nic nového. Máme teď rozděláno strašně moc věcí najednou a tak částečně budujeme, částečně zásobujeme řemeslníky a částečně už klasicky řešíme vznikající problémy.

2016-08-04 09.39.38

Hlavní naše téma jsou teď zásuvky. Zapojujeme jak vzteklí. Pod stoly, za skříněma a všude tam, kde je potřeba více zásuvek a nejdou vidět, máme ABB dvouzásuvky, zatímco všude tam, kde jsou vidět jsou hezké od Unica.

2016-08-02 13.22.44

Co se týká zapojování, je to šumák. Blbě se dělají obě ;-). Ale potom, co jich člověk zapojí prvních několik desítek, tak už to dostane do ruky. Ví, kde a jak předohýbat drát tak, aby se to povedlo celé zastčit, kolik nastříhat propojky mezi sousedícími zasuvkami a tak podobně.

2016-08-02 13.37.38

Při zásuvkách jsem zpětně opravdu rád, že jsme měli tak křivé zdi a že jsme díky tomu museli dávat nadstavbové rámečky. Díky tomu je v krabičkách dost místa a dělá se to alespoň trochu rozumně. Nedokážu si představit jak bychom cpali těch šest tvrdých tlustých kabelů do té malé mělké krabičky (ta obyč, ne ta ještě více mělká).

2016-08-04 09.39.42

Zítra bychom měli zásuvky dorazit v celém domě. Pak nás čeká podlaha v obyváku a pracovně a příprava CAT kabelů a zamac rámečku Unicy na tlačítka. Ty pak s p. Hrubanem máme naplánované na pondělí.

2016-08-04 20.07.46

Co se jinak týká Loxone, tak nám už svítí všechna světla, ačkoli zatím nemáme jediný vypínač. Teda vlastně první už máme, takový naprogramovaný kočkopes pro řemeslníky, aby si uměli rozsvítit tam, kde potřebují. My jinak zatím vše jedeme jen přes mobil. A je to úplně v pohodě ;-).

2016-08-04 09.36.19

Náš obkladač pomalu ale jistě také postupuje. Sice dost často slyšíme hlášky o nerovnosti všeho možného, ale to už nás fakt nepřekvapuje. Zkrátka náš dům prostě žádné rovné zdi nemá a kdyby někdo nějakou našel, bylo by to podezřelé.

2016-08-04 14.48.44

A jako poslední budovatelský tým na baráku jsou fasádníci. Ti teď poslední dny dělali kastlíky na žaluzie a brousili a penetrovali zdi na pondělní natahování fasády.

2016-08-02 14.37.32

Co se týká kastlíků, trochu s tím bojovali, ale nakonec je výsledek pěkný. Na připravené konzoly přichytili extrudovaný polystyrén, dali perlinku, okapničky a přetáhli do lepidla. Zároveň pak ještě vnitřek boxů a horní rám oken natřeli do fasády, aby při pohledu dovnitř nebyl vidět polystyrén nebo jiná barva okna.

2016-08-03 16.41.09

Taky máme už z pozemku odvezený veškerý bordel ze zateplení, konkrétně čtyři vozíky polystyrenu a dva vozíky pytlů se všelijakým bordelem. Velká akce ;-). No a protože už máme dodělané horní patro, zažínáme postupně stěhovat krabice a navážet je do domu.

2016-08-04 19.08.36

Zatím jsou to spíš méně důležité a aktuálně nepoužívané věci, ale postupně bychom takhle chtěli převozit vše, aby na konci stačilo vzít dodávku a přestěhovat velké skříně, sedačku, stoly atd.

2016-08-04 20.08.19

Na závěr tu pak máme budovatelský tip. Pokud Vám třeba úplně náhodou zbyde 80m2 mirelonu (protože to se běžně stává, například u nás se to stalo 🙂 ), tak se dá výborně použít jako ochrana již položené podlahy pokud ještě v domě chodíte v botách.

2016-08-04 09.34.02

Další použití je pak jako podklad pod vše možné, nebo jako vystýlka při balení křehkých věcí 😉

2016-08-04 14.48.33

A jako poslední dnešní novinka je náš nový přírustek do oddělení naprosto nezbytných věcí. Protože mám v obyváku 120kg těžká kamna, ledničku a sušičku a v jednom se to fakt blbě stěhuje, koupil jsem si rudl. Věřím, že najde hodně využití i během stěhování a navíc fungl nový jen za 800kč, to je super kauf. A vypadá opravdu dobře.

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉

4 thoughts on “Zásuvky, zásuvky, zásuvky

 1. To už začíná vypadat k bydlení :o) Gratuluji vypadá to super.
  Rudl jsem shodou okolností prohlížel na netu minulý týden. Kde jste ho pořídili za tyto peníze? Nějaký bazar nebo eshop? Já jsem momentálně ve fázi pročítání vašeho blogu od začátku protože se chystám během dvou týdnů konečně začít (doufám). A myslím že rudl by se mohl hodit už od začátku na ztracené bednění, cihly atd.
  A ještě jeden dotaz. Řeším zemnící pásek a u vás jsem nikde neviděl nějaký drát vytažen někam do technické na uzemnění rozvaděče. Není to nutné nebo jsem si toho jen nevšiml? Děkuji a hodně zdaru ve finiši

  1. Jo a ten zemnici pasek. Kdyz jsme ho tahali, vsechny vyvody jsme vyvedli smerem ven az na jeden, co byl vyveden smerem dovnir. Ten jsme pak ale stejne omylem vyhnuli ven ;-).

   Takze jsme ho pak pres ZB prosekli zpet dovnitr a uvnitr je pak na tento zemnici pasek napojen zemnici drat vedouci do rozvadece

 2. Rudl se urcite hodi uz od zacatku stavby, jen to byla jedna z tech veci, kdy si clovek rika, ze na tu jednu vec ho kupovat nebude. Ale pak ho potrebuje znovu a znovu.

  Zkusenost se stavbou je, ze na zacatku se vyplati koupit opravdu temer vsechno naradi sveta, protoze ho budete proste potrebovat nekolik-set-krat, pujcovny cehokoli se nevyplati, protoze i lepsi naradi se po case z tech opakovanych pujcek zaplati (az na ruzne atypy, jako 20kg kango, zaba, vibracni deska,… 😉 ).

  Jinak rudl jsem koupil tady http://www.torriacars.cz/rucni-vozik-rudl-nosnost-200kg-350x180mm-cerveny-geko a to nakonec z toho duvodu, ze kdyz si koupite za cca 230 nejakou drobnost, mate dopravu na oboje zdarma ;-).

  Takze jsem si ktomu prihodil jeste nove bity do akusroubovaku (tech neni nikdy dost) a bylo vybrano 😉

 3. Nářadí se určitě hodí jenže ze začátku je většině lidí líto za to ty peníze vyhodit. A pak když je to donutí si to někde půjčit tak toho litují. To je jasné. Rudl už jsem objednal. Díky za typ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *