X
Z řemeslníka dozorcem

Z řemeslníka dozorcem

Tak máme zapojenou první část rozvaděče. Všechny kabely, které jsme tak pracně natahali a připravili, jsou nyní napojeny na svorkovnici. Takový malý autistův ráj. Vše seřazeny podle typů, barev, místností a čísel. (s těma barvama to tak horké není, ale zbytek jo 🙂 ). Až budu mít deprese, dám si houpací křeslo k rozvaděči a dlouhé hodiny se tam budu kochat.

2016-06-18 16.43.18

Zatím jsou hotové jen přívody všech kabelů, propojení s jističema a dalšíma věcma bude následovat. Momentálně máme propojenou jen jedna zásuvku v celém domě :-).

Jinak co se zbytku stavby týče, tak jsem za poslední dny/týdny plynule přešel z pozice realizátora do pozice kontrolera a řešitele problémů. Není den a hodina, aby se něco někde nepokazilo.

2016-06-18 16.43.56

Tak třeba dočasný kotel. On sice topí, ale nestíhá to. Problém je, že jsme si s Acondem jaksi odsouhlasili, že 2kW patrona musí stačit, protože dům má mít v budoucnu tepelnou ztrátu 3.6kW. A tak jsme se celý víkend snažili z kotle vymáčknout maximum. Pro jistotu jsme kotel i monitorovali na dálku 😉

2016-06-18 16.54.05

Jenže takový mokrý anhydrid, to je prevít, ten Vám sežral teplo… I když se 2kW patrona snaží co může, tak anhydrid stíhá vše ochazovat. A tak jsme s jednou hodně šikovnou slečnou/paní z Acondu na dálku kotel ohnuli a zapli i druhou patronu. Paráda, super, teplota šla nahoru. Jenže nejen teplota podlahovky, ale i prodlužky a rozdvojky, do které byl kotel napojen. Přece jen 4kW z prodlužky, co je zapojená v prodlužce, co je zapojená v rozdvojce se zbytkem elektrospotřebičů, to už není úplně ideální.

A tak se to musí přepojit na třífázi. Takže musí technik z Acondu dorazit fyzicky a nikoli jen po internetu. A když už dorazí, tak nejen že zapojí 4kW, ale rovnou 6kW, což je maximum, co z kotle na třífázi vytáhnou. A to už by bylo, aby tepla nebylo.

Jenže z tohoto požadavku vyvstal nový požadavek. Je potřeba zajistit do zítra třífázi ke kotli. Takže jsem musel ještě nahnat lidi z Loxone, aby v rozvaděči připravili třífázové propojení. Ale i to se povedlo, zítra to snad klapne a začneme topit i na více než 25C.

A pak rekuperáři, další jejich návštěva je naplánovaná na zítřek. A ačkoli to šlo minule technikovi parádně, zapomněl na dvě přívodové klapky. Takže bude muset zítra část potrubí rozebrat a přidat je tam. Ale jinak by mělo být vše ok, zkoukl to i projektant a říkal, že dobrý. A pokud se zítra zadaří i to, bude od zítřka běžet na vysoušení už i rekuperace a to by snad mělo s vlhkostí taky zahýbat.

Jinak co se týká vlhkosti, měli jsme o víkendu půjčený vlhkoměr od souseda-stavebníka z vedlejší vesnice (ještě jednou díky 😉 ). Vlhkost máme zatím dost “nerovnoměrnou”. U oken a dveří je vlhkost už jen 14%, uprostřed místností 18%-20%, ale v různých zákoutích a špajzu je to špatné. Tam jsme přes 35%, takže to ještě bude chtít trochu vysoušení.

A na závěr pak ještě report z dua vodák-dlažičkář. Vodák dopřipravil sprchové kouty k vylití, do čehož se dneska pustil náš dlaždičkář. Vodák by měl během zítřka dokončit fázi tahání vody a další pokračování bude, až bude hotová dlažba a bude vše osazovat, dělat kotelnu a vše oživovat.

Dlažičkář se pak po vylití a přípravě sprcháčů pustí do příprav stěn v koupelnách, udělá hydroizolace a přípravu na dlažbu. Pak má týden dovolenou, to by mělo vše doschnout a začne se s dlaždičkama.

Akorát dneska není moc fotek, protože jak jsem lítal od rohu do rohu, tak jsem moc nestíhal fotit. Ale abych Vám to vynahradil, musím se podělit o toto foto 😉

2016-06-19 12.19.24

To je (teda teď už spíš byla) psí hračka. Dělalo to neskutečněj bordel, takže to slavilo obrovský úspěch. Bohužel cena 50kč odpovídala i výdrži a po cca 3h cupování to kuře vzdalo. Ale ta psí radost, ta byla k nezaplacení 🙂

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

2 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
David
Guest
David
7 years ago

Dobrý den,
Jestli jsem přehlédl, tak se omlouvám, ale zajímalo by mě, jaký máte rozvaděč. Plánuji také Loxone, ale moc velké rozvaděče jsem nenašel, tak bych uvítal kdybyste mi poslal odkaz na Váš, který mi připadá vyhovující. Kolik má prosím modulů?

Moc děkuji,
S pozdravem,
David

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x