Blower Door Test SUCCESSFUL !!

Blower Door Test SUCCESSFUL !!

Tak máme za sebou blowerdoor test a rovnou z kraje říkám, že úspěšně! Sice ne super-uspešně, ale taky ne jen-tak-tak úspěšně, prostě tak průměrně úspěšně 😉

2016-06-27 14.25.11

Hodnoty nám vyšly přetlak 0.26 a podlak 0.34 (tuším). Finální průměr pak byl 0.32. To není špatné, jelikož na projití stačí 0.6, Na druhou stranu to není ani nejlepší, jelikož se to prý už někomu povedlo na 0.09 a našemu projektantovi na 0.25 😉

Takže do finálního testu holt ještě zabereme, dořešíme dvoje dvěře co nešly úplně dovřít, dodělám izolaci k dvířkám do komína, na kterou jsem úplně zapomněl, a hlavně natáhneme ještě celý dům z venku do lepidla, což doufám také pomůže.

2016-06-27 13.32.44

Co se týká samotného testu, probíhá to tak, že se celý dům uzavře krom vstupních dveří. Do těch se vsadí speciální rám s plachtou, ve které je dole díra na obrovský ventilátor. Během testu se pak ventilátor usazuje ve dvou směrech podle toho, jestli se fouká do domu nebo z domu.

2016-06-27 14.11.09

Samotný ventilátor se pak zakrývá redukčníma kroužkama a čím máte lépe utěsněný dům, tím menší dírka se ve ventilátoru nechá. My jsme se propracovali postupně až na kroužek D.

2016-06-27 13.57.49

Po vsazení ventilátoru se pak pomocí počítače testuje, jestli domem někde fouká při různých tlacích. Začíná se na 50Pa a postupně se snižuje. Pro detekci úniků pak jde do/z domu foukat až 70Pa.

2016-06-27 13.52.14

U celého testu byl přítomný i náš projektant, který u testu asistoval a předával všechna potřebná čísla k testu.

Jsem rád, že to dopadlo takto. Aspoň vím, že všechny ty isocelky, butyly, zásuvky zatlačované do lepidla a další parotěsné blbiny měly smysl. Prošli jsme hned napoprvé bez jakýchkoli úprav a věřím, že až se dodělá vše výše zmíněné, budeme mít výsledek ještě lepší.

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

8 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Milan
Guest
Milan
7 years ago

Nevypadá to nijak složitě ale to co tomu předcházelo byl pravděpodobně celkem záhul.
Jak jsem s článku pochopil tak test budete dělat ještě jednou. Je to nutnost když už teď to vyšlo nebo je to jen o tom že chcete být lepší než projektant? :o)

PCA
Guest
PCA
7 years ago
Reply to  L

Blahopřeji k úspěšnému testu. Jak vám těsnil HS portál? Tam je těsnění docela problematické.

Já prošel BlowerDoor tento týden, první pokus na 0.25 🙂

Něco se samozřejmě našlo také, takové klasiky jako – zásuvky, někde bude nutno seřídit kování oken, dotěsnit spáru prahu u dveří do sklepa atd. + u HS portálu to trochu teče nahoře (v místě kolejničky), ale tam to z principu asi moc utěsnit nejde, zkrátka “daň” za bezprahový vstup na terasu (upřímně…i kdyby to teklo ještě víc, tak mi to nevadí, protože 5m HS portál je prostě paráda parádní 🙂
Všechny úniky samozřejmě opravím, ale nový test asi už dělat nebudu, zdroje se krátí a navíc nemám (v mém okolí) s kým soutěžit 🙂 Ale vám přeji, ať vašeho projektanta dáte, žák překonávající mistra!

Radim
Guest
Radim
7 years ago

Dobrý den,

máte velmi čtivý a srozumitelný blog. Chtěl bych se přesto zeptat, co vás vedlo k myšlence instalovat zásuvky do lepidla? Mám si to představit tak, že díra pro zásuvku ztenčí cihlu a zvýší tím její průvzdušnost? Pochopil bych utěsňování všech průchodů ven, ale v případě kdy i kabeláž do zásuvek je v drážkách na vnitřní stěně bez průchodu ven mi to nedává smysl.

Roman
Guest
Roman
6 years ago
Reply to  L

Zdravím,
vy jste prošly blower door testem i když jste neměli ještě celoplošné zateplení domu? Jsem nyní ve fázi hrubé stavby vidím, že některé cihly přesně na sebe nesedí a jsou tam maličké škvírky. Vy jste to před testem nějak natahovali lepidlem? Nebo k tomuto stačí mít hotové vnitřní omítky? Děkuji za vysvětlení.

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x