Aktivace druhého atomového reaktoru

Aktivace druhého atomového reaktoru

Vzpomínáte si, jaká to byla sláva, když se první blok naší domácí atomové elektrárny rozběhl naplno a začal dodávat více tepla do domu? Jako by to bylo včera, že? ;-).

2016-06-22 15.25.40

No, a teď si představte to zděšení, když zjistíte, že nejen že 2kW topný blok nestačí na Vaši podlahu, ale že dokonce ani 6kW nestačí. Teda on by stačil, ale není čas, není čas, není čas.

Ačkoli jsme včera na topení nastavili 40C a 6kW patrona jela jak o život, do dnešních 15h se vzmohla jen na 35C stupňů ve výměníku a 31C teploty vracející se vody z podlahy.  Ono by asi i dolezla do těch 40C, jenže po-ma-li-čku-po-le-hou-čku.

Co jsem koukal, tak to lezlo tak 1C denně, což by znamenalo, že abychom se dostali na těch 55C co potřebujem kvůli podlaze, tak budeme čekat nejméně měsíc. A o tom prostě žádná, tou dobou se přece už stěhujeme ;-).

2016-06-22 15.25.30

No nedalo se nic dělat, pojďme znovu vyzkoušet trpělivost a pružnost technického týmu Acondu ;-). Volám opět té šikovné paní (p. Černá), ale bohužel zrovna odešla a telefon mi zvedá jiný technik, se kterým se zatím neznám. Vysvětluju mu můj problém, ptám se jestli je tam nějaký blok na výkon čerpadla, nebo jestli prostě nestíhá.

Bohužel, B je správně a opět slyším, že mokrá podlaha, to je prevít. I v létě může vysoušení takhle trvat a že prej když budu trpělivý, tak to postupně bude růst. Vysvětluju mu mojí situaci se stěhováním a rovnou přidávám info, že bych teda navrhoval zapnout i druhý reaktor a cpát do podlahy celých 12kW výkonu kotle.

2016-06-22 15.25.36

Pán chvilku přemýšlel, jak problém takhle narychlo vyřešit, na to mu říkám, že kotel je na internetu, že mu dokážu dát i MAC adresu a že pokud chce, tak si to tam klidně ohnu sám, jen ať mi řekne, kde se druhá patrona aktivuje ;-).

Tak na to týpek slyšel, pochopil že na mě nemusí v rukavičkách a po chvíli spolupráce mi nadálku otevřel i druhou patronu. Tohle se mi na nich opravdu líbí. Podpora ví co dělá, já si sám můžu uzpůsobit/upravit spoustu věcí a co nevím/nejde, udělají na dálku oni.

chrome_2016-06-22_17-00-56

Pak už jen následovalo nastavení nové teploty a sledování, jak teplota z 35C ve výměníku roste na 45C a teplota v podlaze začíná také pozvolna stoupat. Po necelých dvou hodinách chodu obou patron jsme na 36C v podlaze a stále to leze nahoru!

Co na druhou stranu raději vidět nechci je kotouček u elektroměru, který má podle mě už pořádný hlavobol, protože takováhle nonstop centrifuga už dá zabrat 😉

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x