A pořád vázali a vázali ;-)

A pořád vázali a vázali ;-)

Dnešek se od včerejška lišil snad jen tím, že bylo o něco větší vedro. Jinak celý den probíhal téměř identicky jako včera.

Ráno jsme vstali, vydali se na stavbu, tam jsme začali vázat roxory, třmínky a karisítě a když začalo slunce zapadat, pomalu jsme se sbalili a šli dom ;-).

Za dnešek jsme zvládli například přivařit středový sloup v obyváku:

2015-08-27 09.25.35

Postavit komín:

2015-08-27 11.02.46

 

2015-08-27 18.13.08

 

2015-08-27 18.06.31

 

Vyvázat všechny armovací koše nad všema nosnýma zdma a položit kari sítě:

2015-08-27 18.14.59

 

A připravit větší část monster-armovacího koše nad naším oknem v obyváku:

2015-08-27 18.15.20

A dobednit zbytek střešní desky ze všech stran, aby beton nedělal vodopád 🙂

K bednění jen info, jelikož byl dotaz z publika, jak jsme to dělali. Tak je na to celkem chytrá vychytávka, kdy se do desky přibijou hřebíky v požadované výšce, ty se pak zapřou o cihly (na fotce v pravo je hřebík naproti nosníku) a pak se desky skrz připravené díry přivážou k roxorům/nosníkům.

Ačkoli jsme toho udělali docela docela dost, pořád nám tam něco na zítra zbývá. A to máme na jednu hodinu objednaný beton ;-). Takže zítra budíček v pět, pak fofr-teleport na stavbu a rychle všechno doladit.

Důvod, proč spěcháme je jednoduchý, když to vylejeme zítra, má strop celý víkend na to, aby si v klidu tuhl a příští týden můžeme pokračovat horním patrem. Zatímco když to vylijeme až v pondělí, je skoro celý týden v čudu.

S dnešním videem to bude trošku zapeklitější, protože na youtube stávkuje nahrávání. Zkusíme sem dát link, možná pojede, možná, zítra to kdyžtak opravíme.

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

13 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bořek
Guest
Bořek
8 years ago

Dobrý den,
díky moc za ty detaily bednění. Zítra Vám budu držet palce s tím vyléváním, aby to bednění drželo. Osobně bych spodek OSB desek asi ještě pro jistotu přišrouboval turbošroubama do VPC.

Martin
Guest
Martin
8 years ago
Reply to  L

Zdravím, můžete to rozvést? Ty osb ruply nebo co? a opravdu to neteklo spodkem? ten nápad s turbošrouby mi přijde docela dobrý… Díky Maertin

Tom B
Guest
Tom B
7 years ago

Možná jde o optický klam, ale na time lapsech při provádění základové desky se mi zdá, jako by se OSB desky taky prohnuly ven (buď desky samotné, nebo se narovnal/dotáhnul vázací drát) a vypadá to, že okraj desky je v půdorysu mírně vlnitý (je to patrné na levé straně záběru). Možná se ale pletu.

Milan
Guest
Milan
7 years ago

Zdravím Luďku,
vzhledem k tomu že oproti vám jsem asi o rok pozadu tak čtu váš blog postupně od začátku. Mohl bych se zeptat co jste pořídil za komín? Možná že jsem tu informaci přehlédl ale neviděl jsme jí tam.
A posledně jsme se zapomněl zeptat. Jak jste řešili rovinu při zdění v rozích. Protože při zdění na tupo nám ty kotvy dělají trochu bordel v rovině ale řešili jsme to klínky. Nicméně se mi to zdá jako né moc vyřešené. Děkuji za odpovědi

Martin
Guest
Martin
7 years ago
Reply to  Milan

Zdravím a dovolím se vmísit do diskuze.
Taky stavím z VPC a musím říci, že ty pásky v rozích potažmo pásky pro napojení vnitřních zdí dělají opravdu bordel. Situace nakonec byla taková, že jsem se prostě na to vyprd(myslím na dodržení roviny) a zkrátka v místech pásů je mírná nerovnost. Rozdíl výšek mezi středem zdí a rohem zdi je cca 0,5 až 1,0cm. Beru to jako malou nerovnost, kterou pak stejně vyrovná věnec stropní.
Mají to ale nevychytané, to se musí říct. Jak alternativa by se muselo v cihle udělat drážka popř celou cihlu flexou zbrousit o ten 1mm… Asi to ale za to nestojí…
Martin.

Milan
Guest
Milan
7 years ago
Reply to  L

jsem rád že máme všichni stejné problémy. Ze všech těch článků a blogů na netu jsme měl pocit že jsem jediný komu to nejde úplně podle projektu. A i když to není tak hrozné tak přehlídka řemeslné práce u zdění to není ani u nás. Teď řeším co s otvorem na HS portál. Jak pomocníci neřešili milimetry při řezání tak když každou řádku cihle nechali o dva milimetry delší než tu před tím tak mám vrch o dva centimetry delší než spodek (spodek je dle projektu). Tak přemýšlím jestli to zaříznou (ubrousit) nebo dobetonovat do roviny. Ale jako lepší se mi zdá to o dva centimetry uříznout.
A co se týče komína tak budeme brát jeden systém a prodejce komína ho do výšky 1,5m přijede i založit a udělat instruktáž. A mluvil i o revizi ale to nevím jestli v rámci ceny nebo navíc. Na výrobce jsem se ho neptal ale dle internetu to vypadá že bere komíny od CJ Blok nebo tak nějak a jsou ze Svitav. Cena by měla být někde okolo 16k za 6m.

Milan
Guest
Milan
7 years ago

Tak s tím roztahování. To jsme nedělali. Já jsem měl dost práce vysvětlit starším zedníkům že se zdí na tupo. :o)
Otvor asi zařezávat budu. Překlad tam zatím není protože bude monolit spřažený s věncem. Ten se bude dělat až příští týden.

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x