První šár ztraceného bednění

První šár ztraceného bednění

Původně jich bylo 180. 180 kusů tvárnic na první šár (řadu). Založením rohů jsme ve středu 23 kusů zpracovali a zbývalo 157. Po celodenním včerejším maratonu jsme to zúžili na 60 kousků. A dneska jsme to pak dotáhli celé.

IMG_9749

Na poslední stěně obýváku jsme odpočítávali od 20ti a s každou další jsme se pomalu blížili vítězství.

2015-07-23 09.37.27

Po zdolání i jižní stěny zbývaly ještě dořezy. To jsou takový ty různě dlouhý místa, který zbydou někde uprostřed, když délka daného úseku není přesně dělitelná 50cm. A to si piště že zbydou, většinou jak napotvoru jen o pár cm, aby bylo řezání ještě veselejší.

Řezali jsme to tou větší flexou kotoučem speciálně na betonové tvárnice za 800 kč. Jde to tím jedna radost, jak rožhavený nůž do másla. Problém je, že ta obrovská potvora (flexa) by tím kotoučem projela čímkoli, včetně lidských nohou a rukou. Mám z ní dost respekt ;-).

Celou první řadu jsme tedy nakonec zvládli za dva dny. Z toho včera jsme měli na pozemku tři brigádníky, kteří nám dost pomohli s řadou činností.

2015-07-23 09.36.41

To hlavní, co měli na starost, bylo roznosení všech tvárnic na všechny šáry podél všech výkopů. Tady si chlapci dost mákli, jelikož to bylo cca 400 kusů a každá váží oněch 25kg.

Dál nám dost pomohli s nařezáním roxorů do bednění, kterých bylo 180 kusů, pomáhali nám s míchačkou a trochu i kopali.

2015-07-23 14.31.17

Kopání jsem ale odpískal, protože byli moc pomalí ;-). Hlína byla moc tvrdá, takže jsem dneska raději půjčil zbíječku a o víkendu se do toho pustíme znovu.

Celkově to s brigádníkama šlo celkem rychle, jen se musí pořád kontrolovat, úkolovat a hlavně hlídat, aby se zbytečně nezakecali. Dva ze tří byli fakt dříči a pomohli hodně. Ten třetí byl údajně na stavbě poprvé a navíc trošku línej. Podle mě ho dost překvapilo, jak moc musí makat.

2015-07-23 09.37.56

Dneska jsme pak už budovali sami jen za pomoci kámoše, který se staral především o míchačku a dodávky malty.

Na zítra máme naplánováno navrtání všech roxorů do bednění, vložení horizontálních i vertikálních roxorů do prvního šáru, brigádníci pak budou skládat druhý a třetí šár a my dál prokládat roxorama.

Taky jsme dneska poprvé měli sebou naši bílou opici. Díky tomu, že je hotový plot, můžeme jí tam nechat navolno puštěnou. U boudy má hozenou deku a vodu, takže se tam spokojeně opaluje nebo chladí ve stínu.

A nakonec zase timelapse. Tentokrát jsou to dva dny lidské dřiny shrnuté ve 5 minutách :-).

 

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

7 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bořek
Guest
Bořek
8 years ago

Zdravím, podle fotek hádám, že šířku ZB máte 250 mm. Pokud hádám správně, pak bych se chtěl zeptat, proč jste se rozhodli pro tuto šířku ZB a ne jen 200 mm, když zdi nad tím máte šířky 175 mm?

Bořek
Guest
Bořek
8 years ago

Děkuji za vysvětlení. Jaká je nyní Vaše zkušenost? Je tato tolerance nutná, nebo je zdění ZB pro “amatéra” dostatečně přesné, že tolerance není potřeba? Ptám se proto, že ve svém projektu mám VPC 200 mm a ZB také 200 mm.

Tom B
Guest
Tom B
8 years ago

Dobrý den, začal jsem pročítat váš příběh a všimnul jsem si, že si některé nástroje půjčujete. Vyhodnotil byste na základě svých zkušeností, které nástroje se vyplatí koupit a které si jen příležitostně vypůjčit? Kdo si staví svépomocí, a většinou je to poprvé, to je jistě mnohdy dilema a uritě by mnoho lidí tuto zkušenost velmi ocenilo. Možná by se o tom dal napsat spešl článek 😉

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x