Hektický čtvrtek

Hektický čtvrtek

Ve čtvrtek jsme chtěli dodělat plot a nechat zaměřit základy geodetem. Nakonec to zase dopadlo trochu jinak, ale rozhodně ne špatně.

Dopoledne bylo nejprve nutné sehnat štěrk, což se ukázalo lehce jako problém, protože všechny lomy se štěrkem jsou od nás celkem daleko. Nakonec jsme koupili šterk v nedaleké betonárce, takže byl i s trochou betonu, takže kůly v dírách parádně zpevnil.

2015-07-16 09.39.35

Nakládání štěrku byla docela legrace, tam kde běžně couvají míchačky jsme nacouvali s našim vozíkem a po chvilce hlasitého chrastění se z nebe spustil dešť kamení. Naštěstí to obsluha pustila na ten nejnižší výkon, takže nám to vozík nerozpláclo ;-).

Šterk jsme pak dovezli na pozemek a za pomoci našeho nového kolečka jsme ho rozváželi ke všem sloupkům.

2015-07-16 09.58.00

2015-07-16 11.01.58

Protože jsme měli do jedné ještě půjčený vrták-zabiják, dodělali jsme i díry na vzpěry. Dopoledne uběhlo docela rychle, práce na plotu postoupila a my si jeli dát za odměnu oběd.

2015-07-16 11.02.41

Protože jsme se měli potkat na pozemku s majitelem bagru a domluvit na detaily na víkend, pro jistotu sem mu během oběda zavolal. No, a tady nám začala druh8, o mnoho více hektická část dne.

Majitel bagru nám řekl, že nejen že se schůzkou počítá, ale už je i s klukem co to bude bagrovat na pozemku a čekají na nás, žejo. Takže jsme oběd dost rychle ukončili a mazali zpátky na pozemek. Tam se dozvídáme druhou jobovku dne, žádné kopání o víkendu, ale buď v pátek nebo až za 10dnů. Samozřejmě bereme ten pátek a naháníme projektanta, aby nám přijel pomoct s vytyčením celého domu, jelikož v 7:00 v pátek se začíná bagrovat.

2015-07-16 13.56.54

V tu chvíli se rozjiždí šílený maraton, kdy musíme sehnat dřevo na lavičky na vytyčení, zajet domů pro vrtačku a další nářadí na jejich konstrukci, narychlo sehnat elektriku na pozemek od sousedů, zkoordionovat to ještě s příjezdem geodetů na vytyčení rohů domu, z latí nařezat metrové kolíky s hranama na zatlučení a spousta dalšího. Nakonec máme v cca 15h všechno připraveno a jen čekáme na projektanta na začátek vytyčování. Tady musím opět ocenit jeho ochotu a schopnosti, protože za cca 3h od toho, co se dozvěděl nový termín prací, opravdu přijíždí spolu se vším vybavením a do cca 19h nám pomáhá vše nachystat. Bez něj a mnoha užitečných rad bychom to rozhodně celé nestihli.

Kolem osmé večer pak odjíždíme z pozemku a ještě míříme do Hornbachu pro vápno a nějaké další věci na druhý den. V cca 22h dorážíme domu a téměř ihned jdeme spát, protože budíček v 5:45 abychom v 6:30 byli na pozemku a ještě stihli dopřipravit pár věcí pro bagrování.

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

4 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rich
Guest
Rich
7 years ago

Dobrý deň, ako ste mali pripevnenie debnenie dosky? Vidím, tam zázračne držiacu dosku z drevoštiepky, ale bez akéhokoľvek podopretia.. Nemáte náhodou fotku detailu, ako je debnenie pripevnené na debniace tvárnice? Ďakujem

rich
Guest
rich
7 years ago
Reply to  L

Dobrý deň, mal som na mysli debnenie dosky – to je tá doska po obvode betónových debniacich tvaroviek, ktorá zabraňuje vyliatiu betónu..

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x