Akce plot

Akce plot

Z několika různých důvodů (zabezpečení, pes, pocit klidu a jistoty) jsme se rozhodli oplotit pozemek už před začátkem stavby. Přece jen se nám tam bude asi časem válet docela dost věcí a všechno do naší boudy nenacpem (kor když nemá vstupní dvou-dveře, žejo….).

Takže bylo potřeba vymyslet, jak co nejlevněji udělat plot. Prvotní plán s ocelovýma sloupkama vzal za své při první cenové nabídce. Další plán pak byly různé latě, hranoly a podobné nesmysly. Problém je, že všechno tohle je již opracované dřevo a někdo si to nechá velmi dobře zaplatit.

Finální volba tak padla na neopracované, co nejlevnější dřevo (i když trochu-více křivé, ale aspoň ten plot má duši, žejo ;-)). Po troše googlení jsme našli štípaně i neštípané akátové kůly. Nejřív jsme se dostali na cenu cca 100kč/bm, což při 2m sloupku (z toho 50-60cm po zemí) dělá 200kč za sloupek. Takže pořád nic moc. Takže další várka hledání a nakonec jsme našli akátové dřevo za 45kč/bm včetně udělání špic na konci klády pro snazší zatloukání (a až doslouží, bude se na něm dobře grilovat ;-)).

2015-07-15 13.51.57

Takže bylo rozhodnuto, objednali jsme a dneska ráno jsme se i s naším vlekem sporťákem (jak jinak říkat vleku, který jezdí rychlejc než většina běžného silničního provozu) vydali na cca 40km výlet pro dřevo.

2015-07-15 11.46.54

Dřevo dopadlo a tak bylo potřeba doladit drobný detail, a to jak takové dřevo dostat dostatečně hluboko do země aby drželo. Volba padla na benzinový vrták o průměru 15cm. Tim to máme za hoďku hotovo, to je brnkačka, ne? No ani h…..

2015-07-15 13.52.27

Cca hodinu jsme strávili čmáráním sprejem po zemi a plánováním kam přesně kůly dáme (ale byla to sranda, připadal sem si jak drsnej sprajer 😉 ). Když bylo naplánováno, pustili jsme se do vrtání.

2015-07-15 15.40.53

To co vypadalo se začátku jako sranda se dost rychle proměnilo v dost vydatnou fyzickou bolest. Vrták sice vrtal, ale když potkal cokoli tuhýho, místo vrtání přešel do režimu točení se, takže dokázal dost ošklivě nafackovat.

Nakonec jsme vrták drželi vždycky dva. Po tom, co jsme vrták vítězoslavně zavrtali do země, jsme ho museli postuně vysunovat a ručne shrnovat hlínu, jinak se všechno vesele nasypalo zpět do díry. Každou díru bylo potřeba vrtat tak 5x, abychom z ní dostali dostatečné množství zeminy.

2015-07-15 18.09.05

Po nějaké třetí díře jsme to už dostali do ruky a tak nám dalších 19 děr šlo skoro jako po másle. Teda než jsme začali dělat díry blíž stromu (a pod stromem), kde je dost kořenů a vrták se do nich rád zakousne a neprojde. Takže u stromu jsme dělali třeba i 4 vrty na jednu finální díru, dokud jsme prošli dostatečně hluboko (no, vypadalo to tam jako po útoku robo-krtků 😉 ).

Nakonec jsme to ale po cca 6h zvládli, nanosili a zapíchali jsme kůly a zítra můžeme pokračovat s jejich obsypáním nějakým štěrkem a natažením pletiva.

2015-07-15 18.10.00

A taky jsme zvládli celý proces natočit timelapsem, takže máme naše první stavební video 😉

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

3 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sandra
Guest
Sandra
8 years ago

Ahoj,můžu poprosit nějaký kontakt na někoho,kdo vám prodával kůly za takovou fajn cenu? Pamatujete si ještě, jakou jste vybrali tloušťku? Taky bychom je chtěli na oplocení, takže se špicí a myslím, že by šířka cca 10 cm měla stačit?…,výška pletiva bude 150 cm, takže asi optimálně dvoumetrové kůly, pokud jste kopali díry 50 cm do země…Díky moc za odpověď a ať se vám daří,roste vám to rychle 🙂

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x