Zdanění C-corp

Zdanění C-corp

Pro pročtení všech možných příspěvků věnovaných zdanění jednotlivých typů společností jsme pro naši firmu určili jako nejvhodnější tzv. C-corporation. Pro nerezidenty USA je tato forma administrativně i daňově nejvýhodnější. Firmu bychom chtěli založit v Nevadě.

Potřebovali jsme si ale ujasnit některé věci – jak je C-corp daněna a jak je v případě potřeby vyplacení peněz z USA do ČR.

C-corporation je daněna na úrovni společnosti. V nevadských podmínkách to znamená, že zisk je daněn 15% federální taxou (zisk do $50 tis., pak se daň zvyšuje). Samotná Nevada už na zisk další daň uvalenou nemá. Pokud si nebudete vyplácet žádné peníze z firmy, je toto jediné zdanění, kterému podléhají.

C-corporation je akciová společnost. Pokud si nějaké peníze vyplatit chcete, realizuje se to formou dividend. Akcionář musí dividendy zdanit. Pro nás jako české rezidenty platí, že příjem z dividend můžeme zdanit buď v USA, nebo v ČR. Díky smlouvě zamezující dvojímu zdanění uzavřené mezi ČR a USA se zisk daní pouze v jedné zemi. Míra zdanění příjmu z dividend je v USA i v ČR 15%.

My bychom asi příjmy z dividend přiznávali spíše v USA. Přijde nám totiž logičtější daň zaplatit v místě, kde peníze vyděláme 🙂 V ČR už by pak nemělo být nutné podávat daňové přiznání právě díky smlouvě proti dvojímu zdanění.

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x