Browsed by
Tag: dum

Nové hračky, vágrys, okna a vypínače

Nové hračky, vágrys, okna a vypínače

Je to už nějaká chvíle, co jsme se tu dělili o naše zážitky, a konečně máme zase něco nového, o co se podělit.

2016-01-14 18.36.56

Tím prvním jsou naše dvě nové hračky. Tou první je laserový metr Bosch DLE40, naprosto úžasná věc. Trochu jsme váhali, jestli si ho nechat koupit (byl to dárek od rodičů I.), ale nakonec výborná volba. Původně jsme si nebyli jisti, zda ho nějak víc použijeme, ale jen díky posledním dvěma dnům se to rozhodně vyplatilo.

Druhou hračkou je náš nový laserový nivelační přístroj. Původně jsme zvažovali stroje z česka, ale cena byla brutální a natož, když jsme chtěli aby to umělo i něco málo navíc. Jen pro srovnání, Bosch laser, co umí několik rovin včetně přenášení bodů ze země na strop, cena nejméně 5-7 tisíc.

Stejná věc, jen místo Bosch se jmenuje rozsypaný čaj, cena 1500kč. Bylo to poprvé, co jsme něco objednávali z AliExpresu, ale celkově zkušenost lepší než ebay. Zboží dorazilo za cca dva týdny a nebýt debilní pošty a celníků, bylo by tu rychleji.

Edited: Protože se nás hodně lidí ptalo kde jsme laser koupili, tak tady je link http://s.click.aliexpress.com/e/3nMnmAaQF

Edited2: Původní link docela zdražil, ale tady je pořád za $60: http://s.click.aliexpress.com/e/e2vVBAQZr

2016-01-14 15.42.40

A co jsme tedy vlastně dělali? V týdnu jsme měli na baráku schůzku s dodavatelem našich úžasných oken. Proběhlo zaměření, dohodli jsme nějaké detaily a hlavně domluvili další postup. Na přesné zaměření a usazení oken bylo potřeba zaměřit vágrys. No fakt jsem netušil co to je ;-).

Ale je to celkem easy, je to vyznačení výšky 1m nad čistou podlahou po obvodu celé místnosti, především pak u oken a dvěří, aby věděli, kde přesně je mají usadit. Spolu s tím pak je ještě potřeba všude určit, kolik je celková vzdálenost mezi vágrysem a podlahou, jelikož díky zakřivení desky tahle vzdálenost rozhodně není všude stejná.

2016-01-14 16.23.21

Naštěstí nám zrovna dorazil laser, takže jsme se mohli začít realizovat. Opravdu netuším, jak to lidi dělají bez obou laserových pomocníku. Samonivelační laser, co kreslí po celé místnosti jednu rovinu, v kombinaci s laserovým měřičem je naprosto kulervoucí kombinace. Nastavili jsme přesně výšku místnosti, promítli rovinu na zdi a obešli místnost a změřili všude výšky. Pohoda a radost pracovat a i tak to nějaký čas vzalo. Dělat to šlaufkou a metrem, asi si to hodím ;-).

2016-01-14 15.43.34

Navíc jsou k laseru fakt husťácké brýle, takže člově vypadá jako super-hrdina (jinak jsou brýle dobré k tomu, že jde laser vidět i na slunci) ;-).

2016-01-14 15.42.59

Dneska jsme pak byli na baráku podruhé (a využli tak druhého a posledního teplého dne) a začali zakreslovat elektriku a vypínače. Šlo to teda fest pomalu. Dovymyslet, vyzkoušet a naplánovat kde jaký vypínač bude není žádná sranda (a to jsme používali opět laser, abychom měli vše pěkně v rovině). Asi to bude tím Loxone, ale všude nám vychází hromada vypínačů abychom mohli ovládat co nás napadne ;-). Stihli jsme jen dolní patro a to jen vypínače.

Až se zase oteplí, doděláme zásuvky a horní patro. Dál pak musíme zakreslit vodu, audio, zabezpečovačku, prostupy na rekuperaci a podobné radosti. A až bude nakreslíno, budeme bourat 😉

PS: Původně se článek jmenoval …lágris…, teď je to vágrys ;-). Očividně slovo vágrys bude asi správněji, ačkoli i slovo lágris se na googlu najde.

Hrubá stavba domu za 2 minuty

Hrubá stavba domu za 2 minuty

Po celodenním scriptování, dekódování a kódování videí a přelévání fotek sem a tam se mi konečně podařilo udělat video z celé hrubé stavby.

Před samotným videem trochu čísel:

  • Celkově jsme při hrubé stavbě (bez základové desky) vyfotili 167.645 fotek.
  • Celkově je to 465 hodin (tzn 19,5 dne)
  • Pokud by se udělalo zrychlené video ze všech fotek najednou, bylo by z toho video na 3h a 6min.
  • Abych udělal video divácky zkousnutelné, zkrátil jsme ho nakonec na 2 minuty a 30 sekund
  • To znamená, že je ještě 74x rychlejší než klasický timelapse
  • Tzn 1 sekunda videa = 3,1 hodiny reálného času (hustý 🙂 )

No a to by stačilo, teď video:

Další video pak budou vnitřní práce, snad se to nějak povede rozumně fotit 🙂

PS: Některé fáze ve videu částečně chybí, například část izolace rovné střechy nebo založení krovu. Bohužel ne vždy náš home-made-timelapse fungoval na 100% a tak sem tam něco není zdokumentováno.

PS2: Izolace sedlové střechy tam schválněnení, to už nepočítám do hrubé stavby ale do následující etapy.

Končíme, zavíráme…

Končíme, zavíráme…

… teda pro teď ;-). Ale prý bulvární titulky táhnou, tak to musíme okořenit 😉

Dneska jsme byli na baráku poladit nějaké drobnosti (dodělali jsme prkna na půdě a tak). A když už jsme tam byli, udělali jsme i závěrečné video k naši hrubé stavbě.

Celé video ze stavby domu postneme jen co ho připravíme.

Dvě 12h šichty – záklop hotov

Dvě 12h šichty – záklop hotov

V pátek a sobotu jsme si celkem slušně mákli. Ačkoli jsem v pondělí byl optimistický a myslel si, že na konci týdne budeme mít i vyzděno, opět všechno jinak. Dořešení třetího rastru a zaklopení se nám nakonec ošklivě protáhlo.

V úterý a středu jsem normálně pracoval, protože řemeslník nemohl. Abysme to ale dohnali, domluvili jsme se, že v pátek a v sobotu uděláme “prodlouženou” ;-). Řemeslník to vzal trochu v extrému a tak jsme se na pozemku potkali už v půl sedmé. Což byl fakt prima nápad, nebýt toho, že den před tím jsme měli výbornou akci u známeho, kde jsme koštovali naši domáci slivovici ;-).

2015-12-12 07.24.21

Ale zvládl jsem to, i 4h spánku přece musí stačit a tak jsem se ještě se zalepenýma očima a nejspíš i nějakou setinkou alkoholu v krvi vydal po naprosto opuštěných silnících skrz hnusnou mlhu a tmu směrem k baráku. Krom mlhy a tmy už byla taky slušná kosa (-1C), takže jsme měli krom zakrytých oken taky puštěný horkovzdušný fukar, čímž sme si vevnitř udělali celý 1C, což už byl fakt luxus 😉

Opravdu jsme mysleli, že když tam budeme první den 12 hodin, že stihneme vše zaklopit a druhý den se už budeme věnovat příčkám. Ale bohužel, zase to bylo složitější a hlavně pomalejší než byl můj předpoklad.

2015-12-11 09.12.05

Ono to celé nebylo zase až tak složité, jako spíš časové a na přesnost náročné. Každou desku bylo potřeba vyzvednou nad hlavu, přesně usadit a naplno “zacvaknout” do okolních dvou desek. Už tohle byla fuška, ale když se pak během zaklápění ještě narazilo na nějaké řezání, byla to konečná.

2015-12-11 09.12.47

Boky vikýřů byly takový patvar, že to ani nešlo změřit a přenést napoprvé, takže nezbylo než si udělat šablonu, tu několikrát dupilovat a výsledek pak až překreslit na desku a vyříznout naostro.

2015-12-11 18.43.53

Dalším oříškem pak byly příčky se zataženým věncem, na který na jednu stranu bylo potřeba vyříznout přesnou díru aby tudy “nefoukalo”, zároveň ale bylo potřeba desky zaklápět a zasouvat do těch okolních, což prostě fyzicky nebylo možné a tak jsme museli improvizovat, vytvářet v deskách vlastní drážky, podkládat sflakama a výsledek pak ještě opěnovat, abychom všechno pořádně uchytili a uzavřeli.

2015-12-11 18.43.50

Za pátek jsme zvládli zaklopit celý zbytek vršku a jeden bok střechy. Večer jsem dorazil domů a totálně grogy téměř hned usl a v sobotu v šest už nám zase houkal budík, protože jsem měl sraz na baráku opět v sedm (ačkoli se to pak o půl hodky posunulo, ale odpočinku to moc nepomohlo. Jen jsem se stihl nasnídat 😉 ).

2015-12-11 18.43.57

Na baráku jsme pak pokračovali zaklápěním boku. Už jsme byli celkem sehraní, takže šlo všechno docela rychle až do momentu, kdy jsme zaklápěli desky nad schodištěm.

2015-12-11 18.44.14

Celkově je tam dost špatný přístup, takže tam máme vždy fošny a kozy různě přes okno, přes schodiště atd. Tentokrát však v kombinaci se zvedáním a zarážením velkých desek bylo všechno o dost složitější. Celkově z toho mohl být dost průser, ale naštěstí vše dobře dopadlo.

IMG_0004447

Když jsme zaklápěli jednu z desek, opřel se do ní řemeslník víc, než kolik byla koza s fošnou připravena unést, a celá konstrukce se začala nezastavitelně řítit dolů ze schodiště, konkrétně 3m dolů.

IMG_0004449

Naštěstí jsem to celé viděl, takže sem stihl na řemeslníka zařvat a ten se pohotově chytl desky, která byla chycena jedním vrutem a na druhé straně držena mnou. Po chvíli rachotu se vše vzpříčilo na schodišti, on visel jen na desce, co jsem držel, a nohama šmátral po té zaseklé fošně. Když pak z fošny opatrně slezl na bezpečné místo, poslední zaseklá fošna se taky zřítila dolů.

IMG_0004451

Sice z toho nemáme super fotky (divné že? 😉 ), ale timelapse foťák to alespon trochu zachytil. Takhle zpětně je to super příběh, ale v tu chvíli nám moc do smíchu nebylo. Když jsme celou konstrukci postavili znova, žádná další komplikace už nenastala a tak jsme doklopili zbytek desek.

IMG_0004452

Další na řadě pak bylo zaklopit díry kolem komína pomocí Cetris desek (které jsou nehořlavé a tak můžou kolem komína být).

2015-12-12 11.49.31

Desky jsme opět nařezali a připravili, pak ještě párkrát upravili a nakonec přesně zapasovali do otvorů. První vrstvu jsme pak všude vytmelili kamnářským tmelem, ale tam nezůstaly žádné prostupy.

První desku jsme pak ještě celou překryl druhou větší, aby se to pořádně utěsnilo. Bohužel se mi povedlo druhou desku zlomit po tom, co jsem ji pracně vyřezal, takže jsme ji ještě lepili mamutem a opět tmelili v půlce ;-). Celkově ale myslím, že by to mělo být ok a ještě pak všechno přetmelíme parotěsnícím tmelem před tím, než budeme dávat těsnící pásky.

2015-12-12 15.19.03

A jako poslední jsme dodělali průlez na půdu. Na to jsme použili zbytky OSB desek. I tady bude pak potřeba zatmelit a přelepit všechny hrany a prostupy. I když jsme se opravdu snažili a já jsem řemeslníka cepoval jak malého Jardu, stejně to prostě úplně neprodušné udělat nejde. Stačí 1mm-3mm odchylka a už je tam mezera a to se bavíme o 2.5m x 0.675m deskách těžkých jako kráva, co člověk uchytává 3m vysoko ;-).

Na konci dne jsme pak ještě pořádně přichytili jednu stranu šikmého záklopu, druhá strana a rovina nám zbývá do příště. Teď jsou totiž desky chytnuté vždy jen 2-3 vrutama, aby se snadno povolovaly a doupravovaly během celého zaklápění. Každé zaklápění totiž většinou obnášlo tak 2x-3x desku nandat, sundat, dožíznout, pohnout okolníma, vše sklepnout aby do sebe zasedlo a zase usadit. Díky tomu máme ale všude zámky zaklapnuté úplně do sebe s maximální 1mm škvírou.

2015-12-12 10.41.45

A tohle nám zbylo z našich 65 kusů desek. Pekně jsme to naskládali dolů do místnosti a přikryli plachtou, protože z nich pak uděláme nějaké poličky nebo psí boudu ;-).

V sobotu večer jsem pak opět dorazil domu, padl do postele a usnul. Dneska bylo stavební volno a část dne jsem doháněl spánkový deficit ;-). Další týden pak budu kombinovat svou práci a pokud bude teplo a půjde to, tak konečně snad i dozdění příček.

A opět zase timelapse video, tentokrát však díky době na stavbě trochu delší ;-).

A zase zateplování střechy (den 5.-8.)

A zase zateplování střechy (den 5.-8.)

Psát články o zateplování střechy je peklo. Je to neuvěřitelně monotóní a zdlouhavá záležitost. Jeden den člověk dělá dřevěné rošty, druhý den cpe vatu, pak zase dělá rošty, pak zase cpe vatu, pak… pozor, změna…. dva dny dělá rošty a pak opět změna, dva dny cpe vatu.

2015-12-01 10.49.41

A takhle nějak by se dalo shrnout vše co za poslední dny na baráku probíhalo.

2015-12-05 13.24.09

Naštěstí se ale pomalu blížíme a už nám zbývá jen celou izolaci zaklopit OSB deskami a bude hotovo (zatěsnění spár a přelepení parotěsnýma páskama necháme na jaro, až bude teplo).

Když jsme u toho počasí, tak to začíná být docela vydatné a jsem fakt rád, že už děláme věci pod střechou. Bohužel takové štěstí nemá naše kamera, co dělá timelapse, která byla chuděra do dneška venku :-). A protože nám tam i pořádně fučí, museli jsme ji zase zatížit cihlou ;-).

2015-12-01 12.48.05

Novou oblíbenou hračkou pak je pokosová pila (zatím jen půjčená). Taková malá cirkula na rameni, kterou se fakt dobře řežou hranoly a latě o požadovaných délkách a hlavně úhlech, takže nám latě pěkně sedí opřené o zeď.

2015-12-01 12.58.12

A takhle vypadá “pracovní sešit” vedle pokosky, kam si píšu všechny rozměry když něco řežeme 😉

2015-12-01 14.33.32

Každou nařezanou lať pak přichytíme dvěmi úhelníky k věnci, závěsy k předchozímu rastru a rovným plechem ještě k rastru vodorovnému.

2015-12-02 13.02.14

Dneska jsme pak připevňovali ještě dvě boční latě ve štítech, ty jsou pro jistotu chytnuté turbama do cihly, závěsem k předchozímu rastru a ještě vypěnované tam, kde jdou kolem bočního polystyrénu

2015-12-07 11.02.57

Dalším dnešním oříškem pak byla konstrukce mezi částí střechy, kde je vikýř, a tou, kde není. Ale i to jsme myslím zvládli, takže i tam už máme zaizolováno.

A jako poslední jsme dneska dělali konstrukci kolem komína a kolem průlezu na půdu. Tam jsme si zatím jen připravili všechny hranoly. Zítra pak komín oblepíme kamenou vlnou, vyplníme všechny zbývající otvory izolační vatou a připravíme vše na záklop, do kterého se pustíme hned následně.

A na závěr zase timelapse, tentokrát za poslední čtyři dny na stavbě.

 

Další den na stavbě, další den zateplování střechy

Další den na stavbě, další den zateplování střechy

Dneska jsme po delší době byli zase na stavbě. Bohužel dnes nemohl náš řemeslník, takže jsme museli zabrat jen ve dvou s I. Zároveň jsme to nemohli zrušit, protože nám ještě měli dovézt nějaké zbývající OSB desky na parozábranu.

2015-11-30 13.47.17

Z minulého týdne jsme měli připravený horní rastr na třetí vrstvu izolace, takže jsme ho dneska alespoň celý vyplnili vatou.

2015-11-30 13.47.27

I když to pak vždycky na videu vypadá jako brnkačka, zase nám to vzalo víc než půl dne. Tentokrát jsem vatu k roštu přichytával sponkovačkou já a na konci dne jsem měl pocit, že mi obě ruce upadnou.

2015-11-30 13.46.26

Krom toho mám dneska velmi pozitivní zkušenost se servisem Metabo. Před týdnem jsem dal naši aku-vrtačku do reklamace, protože v ní jednak nějak divně chrastilo a pak začala občas vynechávat a namísto šroubování jen pískala.

2015-11-30 17.30.41

Dneska to bylo teprve sedm dnů, takže jsem vůbec nečekal, že by to měli už vyřešeno. Ale měli, a co víc, volali, že mi dávají vrtačku rovnou novou. Sice jen tělo vrtačky, ale i tak. Hodně super servis.

2015-11-30 17.30.07

No a ještě video z dneška na závěr:

Izolační intermezzo

Izolační intermezzo

Během dneška jsme na stavbě zažili první sníh. Venku nám totiž teplota klesla na úžasných -4.5C, takže zatímco desku jsme tvořili v 35C, nyní budujeme v takovéhle kose. A protože to už bylo vážně moc, řešili jsme, jak zadělat okna tak, aby dovnitř nefoukalo a bylo tam aspoň maličko teplo.

2015-11-23 10.25.14

Původně jsme zvažovali klasické plachty nebo igelity, udělat z trámků rám a pomocí pěny uchytit do okna. Jenže je to docela dost práce a navíc chceme nechat dům přes zimu otevřený, aby se pořádně profoukal a vysušil.

2015-11-23 10.25.25

Místo igelitů jsem vymyslel polystyrény. Nějaké nám zbyly ze zateplování rovné střechy, tak proč je nevyužít. Abych je nemusel nijak řezat nebo přichycovat, pomohl jsem si zbylýma vépécéčkama. Okna jsem “zazdil” cihlama tak, aby zbývaly mezery přesně na výšku/šířku polystyrenů. Ty jsem pak usadil do oken a podložil je menšími zbytky tak, že s nima snad nepohne ani větší vítr.

2015-11-23 11.12.08

Díky tomu tam bylo dneska o poznání tepleji a to bylo pořád jedno okno otevřené (kvůli foťáku 😉 ). Takto pak vypadá nyní náš dům z dálky.

2015-11-23 13.06.53

 

Odvoz palet a prodej vrátku

Odvoz palet a prodej vrátku

V pátek jsme po delší pauze byli opět na baráku. Rozdíl oproti minulým návštěvám byl, že tentokrát jsme i docela dost vydělali ;-).

Jako první jsme totiž prodali náš stavební vrátek. Ano, ten vrátek, co jsme s takovou slávou koupili, dovezli, a…. nechali ležet do doby, než jsme ho prodali :-). Nějak na něj vůbec nedošlo.

P1030223

Co je důležité, nejen že máme peníze za vrátek, ale dokonce jsme na něm i vydělali. Koupili jsme ho za 6000kč a prodali za 7000kč. Zisk jak kráva, skoro nám to pokreje ty naše okna, že? 😉

No, ale tím nám den nekončil. Jako další jsem se rozhodl konečně zúčtovat s našema paletama a vrátit je. Ačkoli už cca 2 měsíce honím stavebniny, přes které jsme vše brali, aby si pro palety přijeli, nějak se k tomu nemají (asi proto, že chci aby jeli zadarmo a nebo to spojili s nějakou dodávkou. Jenže on vždycky nakonec jel jen externí kurýr).

2015-10-04 13.23.19

A protože “Winter is comming”, nechtěl jsem to dřevěné zlato nechávat na pozemku a riskovat, že přes zimu klesne na hodnotě (rozuměj rozpadnou se) nebo ho někdo ukradne a my přijdeme o zálohu.

Ona totiž taková paleta není úplně sranda. Záloha na ni je 200kč a měli jsme jich tak 130ks. Bohužel si ty potvory strhnou 40kč za opotřebení, ačkoli se k nim chováme jako v bavlnce, ale pořád to trhne docela slušný balík.

No a protože firma ne a ne, tak jsem z nich vyrazil alespoň možnost vrátit palety ve vedlejší vesnici v prodejně ProDoma. Bohužel tam bylo možné vrátit jen palety z VPC, ale těch je 97ks, což je vlastně většina a nakonec bych toho stejně víc neuvezl.

2015-11-13 14.47.37

Začali jsme teda dávat palety na vozík a počítat, kolik jich máme. Bohužel se počítadlo zastavilo na 87 a 10ks chybělo. První čtyři jsme našli docela záhy a to pod narovnanýma OSB deskama. Nedalo se nic dělat, museli jsme všechny desky přeskládat.

2015-10-29 15.57.32

Ale pořád nám chybělo dalších šest. Po chvilce hledání jsme je bohužel našli. Jsou to ty palety, na kterých ještě stále stály příčkovky z VPC, na které se ještě zatím nedostalo. No tak to už byl větší oříšek, takže jsem si zavolal na pomoc ještě jednoho brigoše a pěkně jsme přeskládali 6tun cihel z místa A do místa B vzdáleneho cca 10cm.

2015-10-17 13.33.00

Tím jsme měli palety všechny, už je jen naložit, pořádně přikurtnovat a pak hurá do Prodomy. To hurá zas tak hurá nebylo, protože se to celý kinklalo, takže rychlost 20-30km/h bylo to maximální, co palety cestou zažily.

2015-11-13 14.59.12

V Prodomě pak krom drobných komplikací proběhlo vše ok. Nejvíc jsem se bál, aby je všechny nezkoumali a třeba nám některé vůbec nevzali. Ale naštěstí tam byl dost flegamtický skladník, který je dokonce ani nespočítal a stačilo mu jen říct, že jsou všechny ;-).

2015-11-13 15.33.47

Zmiňovaná komplikace byla v tom, že tam zřejmě moc často palety takto neberou a už vůbec ne od VPC. Takže brblali, že se to má hlásit 3 dny dopředu, a že to není jejich zakázka atd…

Toto jsem řešit fakt nehodlal, takže jsem zavolal člověku z mých stavebnin, ať si to domluví jak chce, ale že já už je nikam jinam nevezu. Dopadlo to tak, že mi je vzali, na mne nebyli ani nijak naštavní, zato na ty druhé stavebniny zřejmě docela dost ;-).

Duležité je, že palet jsem se zbavil a záloha kolem 15.500kč je doma. Suma sumárum 23.500kč do plusu za jedno odpoledne na domě. Škoda, že to tak není pokaždé ;-).

Tak už máme i rovnou střechu…… skoro

Tak už máme i rovnou střechu…… skoro

Dneska nám druzí střechaři dokončili většinu naší rovné střechy. I když to byl tentokrát fakt boj, nakonec se povedlo.

Jak psala včera I., tak nejprve chyběly kotvy. Během včerejška pak střechaři ještě zjistili, že nemají dostatek některých lišt, protože projektant jim množství napočítal úplně napřesno a zapoměl, že momentálně není na domu polystyren, čímž se lišty na dvou straných musí dát o 28cm delší a pak prý chyběla ještě jedna hrana atiky. To ale nebyl žádný větší problém, včera po práci je zajeli dokoupit.

2015-10-30 16.38.51-2

Bohužel zakletí s rovnou střecha pokračovalo i dneska. Ačkoli si střechaři včera dokoupili lišty, nenapadlo je, že když byly špatně spočítané lišty, možná nebude sedět ani množství fólie. No a co byste řekli? Nesedělo.

Takže mi někdy kolem dvanácté volají, že chybí cca 10m2 fólie, což je zhruba přesně rozměr, který vznikl tím, že jsme fólii dávali i na místo budoucích polystyrenů, aby tam přes zimu nezatýkalo.

Jelikož stavebniny, kde fólii mají, je docela daleko od baráku a protože zrovna začínalo páteční peklo v Brně, bylo jednodušší abych to vyzvedl a dovezl já, než aby pro to jeli oni. Nedalo se nic dělat a z báwy bylo zase stavebně-transportní auto. Výhoda byla, že se mi na stavbu povedlo přes celé Brno tam i zpět dostat relativně rychle ;-).

Naštěstí toto už byla poslední věc, která jim chyběla a mohli dodělat co šlo. Bohužel logisticky jsme rovnou střechu úplně nezvládli zkoordinovat a namísto, aby se i na rovné střeše připravili okapy v době, kdy se dělali na šikmé střeše, musí se nyní na klempíře čekat znovu.

Dobré vědět pro příště. Tak nějak jsem žil v domění, že okapy na rovné střeše si dělají sami. No nic 😉

2015-10-30 16.45.07

Ten by snad měl dorazit během přístího týdne, připraví háky a okapy a pak další víkend dorazí opět střechaři a dodělají okapnici a izolaci nad okapem (která nyní nešla udělat, protože musí být nad hákama okapů).

Bohužel ani tím práce střechařů ještě nekončí. Další návštěva pak bude na jaře, kdy po té co zateplíme dům polystyrénem, přijedou a napojí izolaci na něj. Ta se pak finálně schová pod fasádu a tím bude snad i rovná střecha hotová.

Důležité ale je, že už od dneška do domu přes střechu nebude nikudy zatýkat a nám tím pádem odedneška konečně vysychá dům.

No a tady máme ještě video z uplynulých dvou dnů budování střechy. Bohužel tak jako všechno ostatní na rovné střeše, ani video se úplně nepovedlo. Dneska kolem 13:30 vypověděla baterka, takže finální položení fólie bohužel zaznamenáno nebylo.