X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Patreon

3 Posts
3 Users
1 Likes
1,408 Views
Lamak
(@lamak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 100
Topic starter  

Protože jsem nenašel místo, kde by měl L vlákno k patreonu, tak jsem si říkal, že ho založím, ale případně mě nasměrujte 😉

Nedávno jsem se na patreon přihlásil s tím, že podpořím projekty s obsahem, který mě nějak zajímá a který pravidelně odebírám, abych jeho tvůrce trochu podpořil (1USD měsíčně je míň jak jedno malý pivo). Přihodil jsem logicky i vodníkům, nicméně jsem si říkal, že je škoda, že mají stránku na patreonu tak strohou, protože hodnota tohoto webu a fora pro stavebníky mi přijde celkem velká.

Co si myslím, že by pomohlo, kdyby tam bylo i jiné členství než jen za 1USD a klidně mít i nějaký obsah, který je navíc - nějakou přidanou hodnotu, kterou patron za podporu dostane.

Tím, že to tu otevřu se třeba přidají i další, ale třeba se L hecne a upraví to, pokud mu platforma Patreonu přijde zajímavá. Posledně říkal, že provoz tohoto webu už není levná sranda...

Pěknej profil tam za mě má i Honza Zemánek, fotograf od nás z dědiny. https://www.patreon.com/janzemanek/overview


   
Quote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Nevím jaká je aktuální situace u Patreonu s poplatky, ale mě osobně vadí živit prostředníka. To raději L pošlu něco napřímo na účet. (Což bych zase mohl 🙂 )


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Cus,

ten Patreon, ono je to dobry, kdyby to lidi pouzivali vic, ze se to o ty platby stara vic. Jenze, lidi moc posilat nechteji 😉

To s tema vyssima levelama by slo, ale jelikoz lidi neposilaji ani $1, obavam se, ze neposlou ani vic ;-).

Musel by se cast obsahu nejak zamknout, stejne jako to ma ten fotograf. Jenze, co na blogu zamknout?

Kdyz budu ukazovat pul clanku, tak novy clovek odejde, protoze se mu nebude chtit platit. Zamknout forum znamena, ze by se mohli odradit treba i lidi, co jinak ostatnim pomahaji. Stejne tak treba wiki, kam prispivaji i ostatni.

Musel by se vymyslet nejaky jiny benefit. I nad tim sem premyslel. Treba prave nejaka reklama. Jenze, to se zas nikomu nechce platit, ze je to pry moc (coz je blbost, protoze pri 20.000 unikatnich lidi mesicne je to za pusu).

Zkratka, tenkrat sem o tom hodne premyslel a nakonec dosel k zaveru, ze blog je dobry proto, ze je tu hromada ctenaru a pak par takovych, co jsou ochotni treba i pomoct dal. A tim, ze bych zacal neco uzamykat, tak bych to mozna pro par penez jen pokazil.

Proto radeji v prosinci udelam zas sbirku, ktera neco vysbira a ja z toho pak budu platit pres rok veci.

Proto cest vsem, co obcas neco prihodi, ale nejakym zpusobem omezovat "neplatice" by spis uskodilo nez pomohlo.

PS:

K tem specialnim odmenam na Patronu, puvodne sem premyslel treba nejake individualni setkani. Jenze to mame hospody, kam stejne chodime zase jen urcita skupin a za to vas prece nebudu zdimat 😉


   
Pavel reacted
ReplyQuote
Share: