Forum

Forum

Notifications
Clear all

NZU od 04.09.217

12 Posts
10 Users
0 Likes
2,512 Views
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
Topic starter  

Postuju pro info, pokud nekoho zajima, nebo se tyka.

Od  04.09.2017 se zmenily podminky NZU.

Cely dokument ke stazeni zde:  http://www.novazelenausporam.cz/zavazne-pokyny-pro-zadatele-3-vyzva-rodinne-domy-ucinne-od-4-9-2017/

Ve zkratce:
Dotace pro vystavbu novych rodinnych domu B.1 (nizkoenergeticky) a B.2 (pasivni) 
- NENI mozne kombinovat s A, C.1 a C.2. (jiz tedy neni mozne cerpat dotaci na TC)
- je mozne kombinovat s C.3 (solary, fotovoltaika) pouze v pripade, ze se zadosti nepodaji soucasne, ale nejdrive se zkolauduje B.1 nebo B.2 bez solaru, a teprve pote se dodelaji a zazada C.3
 
Pro B2 plati:
  • B.2 - dům s velmi nízkou energetickou náročností s důrazem na použití obnovitelných zdrojů energie
    • Fixni vyse dotace: 450 000 Kc
    • 2.3.4  Zvýhodnění při použití výrobků se zpracovaným environmentálním prohlášením typu III
      • Jsouli  pro  realizaci  opatření  použity  výrobky  a  materiály  s  vydaným  environmentálním  prohlášením  typu  III,  je  výstavba zvýhodněna částkou 10 000 Kč. Pro přiznání zvýhodnění musí být použito alespoň pět různých výrobků nebo materiálů se zpracovaným environmentálním prohlášením, přičemž souhrnné způsobilé výdaje spojené s pořízením těchto výrobků a materiálů musí být alespoň 150 000 Kč. Všechny environmentální prohlášení musí být zpracovány v souladu s ČSN EN ISO 14 025, případně EN 15 804, a musí být ověřeny nezávislou akreditovanou osobou.
    • 2.3.5  Podpora na výstavbu zelených střech
      • Podpora  se  poskytuje  na  výstavbu  extenzivních,  polointenzivních  a  intenzivních  zelených  střech  na  rodinných  domech, popř. na bezprostředně navazujících stavbách ve vlastnictví žadatele, plnících doplňkovou funkci ke stavbě hlavní. 
      • Intenzivní zelené střechy mohou být podpořeny pouze za předpokladu zajištění závlahy z jiných zdrojů, než z veřejné vodovodní sítě (např. využitím srážkové či přečištěné odpadní vody).
      • Podpora je poskytována formou fixní dotace ve výši 500 Kč/m2 plochy (uvažuje se plocha průmětu do roviny rovnoběžné se sklonem střechy) vegetačního souvrství zelené střechy
    • 2.3.6 Podpora na využití tepla z odpadní vody
      • O podporu v této doplňkové podoblasti lze žádat pouze současně s podáním žádosti z podoblasti podpory B.1 nebo B.2.
        Podpora se poskytuje na instalaci centrálních i decentrálních systémů využívajících teplo z odpadních vod pro předehřev
        teplé vody. Podpora je poskytována formou fxní dotace ve výši 5 000 Kč na jeden decentrální systém, popř. napojené odběrné místo (výtok) v případě systému centrálního. Maximálně však 15 000 Kč na jeden dům.
        V případě použití zařízení bez tepelného čerpadla musí být využito zařízení s výrobcem deklarovanou účinností zpětného
        získávání tepla minimálně 30 %. Tato podmínka se považuje za splněnou v případě zařízení s certifkací iPAH (International
        Passive House Association).
    • 2.3.7 Podoblast podpory B.3 – Podpora na zpracování odborného posudku a zajištění měření průvzdušnosti obálky budovy
      • Podpora se poskytuje na zpracování odborného posudku pro podání žádosti a na zajištění měření průvzdušnosti obálky budovy (blower door test).
      • Maximální celková výše podpory v této podoblasti činí 35 000 Kč.

   
Quote
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
 

Teď dotaz z opačného konce dotace. Musím se pochlubit že od minulého týdne máme ČP a teď čekáme na zapsání domu do katastru a tak začínám řešit vypořádání dotace. Jak dlouho vám to trvalo a jaký to byl problém? Od jednoho stavebníka mám info že podklady měli od prosince a peníze mu přišli minulý týden tedy po víc než půl roce. Což se mi moc nelíbí. Dík za sdílení zkušeností.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 

NZU - do 4 tydnu po dodani vsech dokumentu,resp po jejich kontrole.

Kotlikovka - do 3 tydnu po dolozeni vsech dokumentu, resp jejich kontrole.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 
Posted by: David

NZU - do 4 tydnu po dodani vsech dokumentu,resp po jejich kontrole.

Kotlikovka - do 3 tydnu po dolozeni vsech dokumentu, resp jejich kontrole.

Mně Kotlíková dotace byla proplacena až po 1,5 roce 🙁

Kotel namontovaný v 11/2016 a peníze přišly 05/2018


   
ReplyQuote
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
 

Tak to je parádička. Jsem zvědav nicméně projekty z vrácených peněz nechám asi na příští stavební sezonu. 🙂 


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

NZU asi 3 tejdny po schvaleni.


   
ReplyQuote
 peno
(@peno)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 19
 

Prosím o radu ty, co už úspěšně získali dotaci B.1 nebo B.2 (pasivní domy). Dělali s něčím problémy? Jak moc např. řeší, jestli mají faktury všechny náležitosti? Auditor mi poslal vzor faktury a co má všechno obsahovat a když je zpětně procházím, tak nám tam samozřejmě polovina věcí chybí. Jako třeba jednoznačná identifikace pozemku, číslo SVT, někde dokonce i přesné označení materiálu (např. chybí tloušťka tepelné izolace). Je nutné doložit doklady na všechny tepelné izolace, rekuperaci, TČ? Sice na všechno faktury mám, ale oproti jejich verzi bez spousty údajů, tak se bojím, aby nám to celé nezamítli kvůli pár drobnostem. Nám by, co se týče částky, stačila jen faktura na okna. 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Na NZÚ jsem se byl dvakrát doptávat co vše budou chtít (pracoviště Plzeň) a na fakturách chtějí větu:

Určeno pro RD Blablaba, Blažejov, na parc.č.1111/11 v katastrálním území 77777.

 


   
ReplyQuote
(@baros)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 88
 

@peno: Faktury musely mít všechny náležitosti jak píšeš - identifikaci stavby, typ materiálu ideálně s SVT kódem a množství materiálu. Některý faktury jsme museli nechat předělat.

Chtěli po nás faktury na B.2 - zdivo, stropy, okna, izolace, VZT a FVE. Taky by nám stačily faktury jen na něco na splnění limitu.

A na všechno doklad o zaplacení, což byl problém, když jsme to začali řešit 2 roky po převodu. Na účtu tak starý výpisy nešly udělat, ale na centrále banky to za mírný poplatek vytáhli. 🙂

 


   
ReplyQuote
(@cyklonit)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 93
 

Jak jste davali zadost na NZU, stavim sam, uz asi 2,5roku, kdyz jsme projektovali barak, tak nam projektanti rekli, ze na dotace nedosahneme. Projektova dokumentace je spose pro stavebni povoleni. Barak postavit strikne na penoskle atd. Kazdopadne kdyz jsem zadal o dotaci na destovku, tu jsme i dostali, byla povinost do 12 mesicu zkolaudovat, max. prodlouzeni o 3 mesice. Ted jsem zadost vzal zpet, ale nadrz postavil stejne. Ted uz jsem pred venkovnima izolacema, vzduchotechnikou, atd. Tech 12, nebo 15 mesicu bych stihnul. Ma smysl o neco zadat? 

Kdyz jsem si rozkliknul stranjy NZU, tak se tam zadavaji parametry zlepseni oproti stavajicimu stavu, ale ja potrebuji novostavbu. 


   
ReplyQuote
 eda
(@eda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 63
 

@cyklonit, jde ale uplatnit jenom faktury 2 roky zpětně, 2 roky od podání žádosti. Každopádně musí být projektová dokumentace s potřebnými detaily, ta pro stavební povolení opravdu nestačí.

A dešťovku jsem už prodlužoval 2x - o půl roku, a nebyl problém. NZÚ B.2 jsem prodlužoval o 3 měsíce


   
ReplyQuote
(@cyklonit)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 93
 

Diky za info, ono to bude asi i urad od uradu, jak to tak byva. Jeden neco toleruje, prehledne, ci si jinak vylozi. Jiny striktne dodrzuje. 


   
ReplyQuote
Share: