Forum

Forum

Loxone rozvaděč - t...
 
Notifications
Clear all

Loxone rozvaděč - téměř hotovo

38 Posts
13 Users
0 Likes
12.8 K Views
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

osobne bych tady nesetril, to radeji nekoupim jeden extension a koupim casem az nasetrim. Rozvadec uz nevymenis a budes si to vycitat


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

hloubka 25cm bohate staci, 40cm monstra mi prijdou trosku overkill


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Tak rozvaděč mi už taky sedí v rohu technické místnosti teď se zrovna bavím jeho zapojováním.

Už teď je mi ale jasné, že měl být ještě větší 🙁 Bohužel ale vvíc místa nebylo.

IMG 5482

   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 

Pěkné to máš, i v bocích jsi našel místo. Jaký máš rozměr?


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Mam ho 2000x1000x400 + 100mm sokl (docela se mimochodem hodi).

A jak to mam hluboky 400 tak je na boku realne pouzitelnych 20cm,takze je skode to nepouzit.


   
ReplyQuote
(@zdenda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 77
 

Ahoj Radku máš pravdu, proč nevyužít prostor i na bocích a myslím, že pokud budeš mít málo místa lze využít u tohoto rozváděče i místo na dveřích, když použiješ slaněné vodiče s rezervou pro otevření dveří. Prosím tě, jak jsi spokojen s použitými DMX, já má s aliexpress objednán na zkoušku PX24506 a myslím, že je máš taky. A přepínači na DMX nastavuješ adresu, pro každý DMX jinou? Vidíš je pak v configu stějně jako prvek loxone?  Mezi prvky loxone máš žlab šířky 25mm, vejde se tam všechno prodrátování v pohodě? dík za odpověď a čest práci:) mě čeká vytváření rozváděče tento víkend, až bude co k vyfocení, taky vložím nějakou fotku.


   
ReplyQuote
Gargamelko
(@gargamelko)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 97
 

# Radek 
Pekna praca klobuk dole, a to vyuzite strany ties nie zle riesenie 😀 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

@zdenda DMx dimmery mám ty co píšeš (PX24506). Zkušenosti bohužel zatím moc nemám. Rozjel sem to na zkoušku na stole a to mi fungovalo. Rozvaděč ale ještě nemám oživený, takže ještě vlastně čekám. Ale za 10USD / kus to beru jako malou zkoušku.

Ano, přepínačem si nastavím adresu, každá by měla být jiná.

Šířka žlabu je hodně individuální. U loxone mám žlab 25mm ale hodně vysoký (tuším 60mm). Vešlo se mi to tam vpohodě - všechno jsou to tam lakna, kteá se dobře skládají. Problém byl u svorek, kde se ukončovaly CYKYny tam to mám hodně nacvaklý.


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
 

@Radku, máš dimmery/zdoje jen v hlavním rozváděči nebo máš distribuované i po domě ? 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Všechno mám centrální v rozvaděči. Celkem devět 3-kanálových DMX dimmerů (+ 1 DMX triak) - to bych ale rád časem ještě rozšířil podle zkušeností, jaké s tím budu mít 🙂

A pak mám na boku rozvaděče pověšený dva zdroje 24VDC/480VA pro světla. Ale v místěch, kde zatím budou 230VAC světla s LED, tak budu mít malé zdroje až v místě. To bych ale rád časem také zrušil a chtěl mít zdroje pouze v rozvaděči.


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
 

OK, díky za info. Ale když máš všechno v centrálním rozváděči, tak musíš počítat s úbytkem napětí, pokud máš dlouhé vedení ke spotřebiči (při malém napětí zdroje). Ale to sis určitě počítal.. 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Jasně, na to je jednoduchý vzoreček. Pokud by se ti hodilo,. dal sem do přílohy svoji kabelovku, kde to mám na konci vypočítaný. Proto mám taky k většině světel taháno CYKY 3x2,5 :-(.

Jinak tady ještě pro představu nákres, jak to mám uvnitř rozvaděče uspořádané.

 


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
 

Super, díky moc, paráda ! 🙂


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

na pocitani ubytku napeti apod. je super app ElectroDroid


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Já používám Elektro kalkulačka ale vypadají asi hodně podobně. Je to taky v cz a umí to fakt hromadu věcí (koupil jsem si teda Pro verzi). Mimo jiné to umí třeba vypočítat, kolik kabelů nacpete do které trubky (samozřejmě teoreticky, praxe je často horší 🙂 )


   
ReplyQuote
Page 2 / 3
Share: