Forum

Forum

Notifications
Clear all

Elektro rozvaděč

1,411 Posts
83 Users
144 Likes
921.7 K Views
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Je to asi nejaka novinka.Pred pul rokem,kdyz jsem patral jeste nic takovyho nebylo.

Vypada to fakt hodne dobre,ale pro me je to uz taky pozde ...

Nicmene kdyby to nekoho zajimalo tady je katalog.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Mne sa to teda kurevsky paci, ale nemam ziadne prakticke skusenosti. Preberem to s mojim elektrikarom, ale zatial dotaz - vy, co ste uz montovali rozvadzac - vidite nejaku zasadnu nevyhodu tohoto sposobu svorkovania?

Diky.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Neměl jsem to nidky v ruce tak těžko soudit.

Určitě je potřeba zkusit, aby to pořádně drželo v tom adaptéru a nemohlo se stát, že se to vytrhne.

Zkusit si promyslet kolik místa to zabere v porovnání s jiným řešením (krone, vícepatrové,...).

Záleží, na co to budeš chtít použít - pokud na 4-párové data kabely, tak to zapojování a celková organizace vodičů už bude složitější. Tady jde vidět, že se mezi sebou všechny vodiče navzájem kříží, což není nejlepší.

Propočítat, jak to vychází cenově.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 831
 

panove, zrovna to instaluju 🙂 privezl jsem si 10 tech drzaku z obchodu (jedinej v Praze, kde to maj skladem) a prave rozmyslim jak to udelam. Zatim se to zda byt absolutne nejlepsi reseni. Dokonce jsem si objednal 2 ty drahe weidmuller svorky, ale prijde mi to nic moc.

Pri nejmensim budou ty wago svorky/drzaky idealni na distribuci potencialu. Mam svazek potencialu ze vsech vypinacu v baraku - celkovy pocet 25, takze jsem ti osadil komplet 60koveho papoucha a rovnou na 2 vypinace a jeste mi 10 vstupu zbylo 🙂

no a ted vezmu 25 vodicu, soupnu je do wago svoky, privedu do ni 24V z Loxone trafa a mam +24V potencial v cele dome na rozmeru 1,5cm v DIN liste.

zatim teorie... uvidim behem vikendu, nafotim a ukazu 🙂

uplne jsem se vykaslal na rozvodne kanaly apod, protoze mam proste MOC UTP kabelu a malej rozvadec. Papoucha jsem hodil do praveho horniho rohu kam ustej vsechny UTPecka.

Cidla, alarm, mereni atd pojedu naprimo v loxonu. nejak se mi uchylne libilo, ze vypinace resi papouch, loxone resi zbytek... v pripade ze chcipne papouch vim, ze jede vse, ale rozsvecet musim mobilem 😀

Kuba


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 831
 

tak jen pro predstavu 🙂 svorky drzi jak na DIN liste v drzaku jak v betonu, cele to pusobi vylozene kvalitne.

image1.JPG

   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Super, tak nám nafoť, až jch budeš mít pár připojeno v rozvaděči. sem zvědavej!


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1508
 
Posted by: koldavideo

 

v detailu to vypadá takto. A hlavně ta cena je super.

   

Jak jsi prosím "kotvil" ty svorky? Použil jsi ty jejich plastový nožky na DIN lištu nebo jsi to vymyslel nějak jinak?


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1508
 

Koldo prosím prozradil bys jak si kotvil svorky? Děkuju.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

jestli myslíš ty šedé nebo oranžové řadové wago, tak jsem je zacvaknul do sebe (celou řadu) natiskl do din lišty a zezadu přišrouboval vhodnými vruty. Jinak ale se na tyto svorky provávají přímo i držáčky. Jsou to snad nejlevnější svorky na trhu.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1508
 

Ano, myslím ty řadové WAGO. Díky za info 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

někde jsem tu dával i odkaz kde jsem je koupil. Cena za kus byla asi 3,-kč.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1508
 

Já už je mám 🙂 jen jsem k nim nekoupil ty držáčky, tak proto jsem zjišťoval jestli je mám dokoupit, nebo to půjde i bez nich.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No tak když si je zkusíš zasunout do sebe do řady, tak zjistíš že perfektně pasují do din lišty. Zezadu musíš najít opatrně místo na vrut . Možná najdu nějakou fotku.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1508
 

Díky, s tím si už poradím 🙂 Je fakt, že na DIN jsem je ještě pasovat nezkoušel. Zítra to zkusím...


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1508
 

Koldo ještě bych měl prosbu, na srazu v Brně jsem si u tebe všiml excelové tabulky na kabely, půjdu stejnou cesty jako ty ohledně číslování. Byl bys ochoten tu tabulku poskytnout ať nemusím vymýšlet vymyšlené?


   
ReplyQuote
Page 6 / 95
Share: