X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Dešťovka - dotace

38 Posts
13 Users
0 Likes
7,890 Views
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
Topic starter  

Tyjo to je hodně filtrů.. Ještě sem si spočítal náklady na provoz čerpadla (s pomocí prodejce)a došel sem na částku 1800 kč za rok za elektřinu (kdy čerpadlo běží hodinu denně), což je asi částka kterou bych ušetřil za vodu na splachování.

Takže se na to asi vykašlu a nechám si vodu jen na zalévání zahrady.


   
ReplyQuote
David
(@david)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 96
 

Nechal jsem si dělat předběžnou kalkulaci u fy Asio Brno a vychází to takto:

Filtrace šedé vody - Aqualoop 6 = 50 tis., tato technologie je umístěna v 1m3 nádrži AS-REWA 1 EO ECO = 17,5 tis.
Sběr vyčištěné šedé vody + děšťovka bude sbírána do 7m3 AS-REWA 7 Kombi, osazena veškerou technologií (ponorné čerpadlo) = 59 tis. Ten obsah mi přijde malý, takže bych navrhoval aspoň tak 12m3.
Projekt 11 tis. + doprava, montáž, atd. Celkem 140 tis.  Ceny bez DPH.

Na kalkulátoru ministerstva mi vychází dotační titul max. 105 tis.

Takže náklad min. 70 tis. a otázka správné filtrace, dvojitých rozvodů,... Dost nad tím dumám a nejsem z toho nadšený. 

 

EDIT:

@kudykam Mmch, ta kalkulace spotřeby energie jim vychází jinak. "Požadovaná spotřeba vzduchu pro biologické procesy: 19 l/min x 60 min x 24 h = 28 m3/den. Počet membrán: 1 tj. 15 l/min

Objem náplně: cca 55 litrů, tj. 27,5 l/ min
Návrh dmychadla: 60 l/min, 64 W
Návrh pracovního cyklu dmychadla:
5 min provzdušňování, 10 min bez provzdušňování
20 min/h x 24 h = 8 h/den = 480 min/den
480 min/den x 60 l/min = 28 800 l/den = 28,8 m3/den > 28 m3/den 8 h/den x 64 W = 0,512 kWh
Spotřeba vyjádřená na 1 m3 vyčištěné vody:
0,512 kWh/0,318 m3 = 1,61 kWh/m3

5.9 Celková spotřeba elektřiny
Celková spotřeba elektřiny je součtem spotřeb jednotlivých elektrických spotřebičů,

které jsou zapojeny v systému. U AQUALOOPu se jedná o:

Dmychadlo

Čerpadla (sací, proplachovací, čerpání vody do rozvodného systému)

Ostatní (UV lampa, ozonizace...)

Celková spotřeba (dmychadlo, čerpání,...) se pohybuje okolo 3kWh/m3 vyčištěné vody."

A to je model 60, ještě je i 30, takže poloviční výkon. Tedy 180 kW ročně = 400,- Kč ?


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
Topic starter  

Tento systém úpravy vody se mi zdá velmi přehnaný vzhledem k tomu že jde jen o splachování. A ta cena celého systému je absurdní. Tohle by si pořídil jen blázen.


   
ReplyQuote
(@zahrada86)
New Member
Joined: 5 years ago
Posts: 1
 

S dotací máme udělané celé zpracovávání odpadní vody a tepelné čerpadlo. papírování bylo hodně, ale ušetřilo nám to dost peněz. Máme klasický 3 komorový septik a plastovou jímku na dešťovku. Dešťovou vodu využíváme pouze jako užitkovou na zahradě. Navést ji do domu na splachování WC bylo už dost nákladné a opravdu by se to nikdy nevrátilo.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
Topic starter  

Jak souvisí tepelné čerpadlo s dešťovkou?


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Dnes jsem byl na NZÚ dořešovat dotaci na dům a pán mi při odchodu povídal jestli nechci zkusit i dešťovku, povídám mu to asi né, to bych musel mít projekt a kdesi cosi, navíc jsem si nádrž dělal sám...Ale pán říkal, že i tak by to šlo, stačilo by mu doložit faktury od materiálu, čerpadla, prohlášení vodáka že mi WC připojil na vodu z jímky (WC mám naštěstí připravené na separé okruhu). Tak o tom začínám uvažovat.

Pro novostavby prý přichází v úvahu pouze  "Akumulace srážkové vody pro splachování WC a zálivku zahrady"  https://www.dotacedestovka.cz je to ta modrá uprostřed 🙂


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Já jsem si dešťovku vyřídil celou sám. Nic na tom není. 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

To rád slyším 🙂 taky to zkusím.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

kobra23 jak jsi vyřešil "odborný posudek" ?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Udělal jsem si ho sám.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Tak jestli s tím nebyl problém vypadá to velmi pozitivně, to bych mohl zvládnout i já. Když jsem zvládnul boj s ČEZem při připojení FVE, tak snad dám i SFŽP  🙂 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Když si ho vypracuješ, dám ti na něj razítko, které k tomu potřebuješ 🙂


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Jo tááák  😀 Beru  👍 


   
ReplyQuote
 peno
(@peno)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 19
 

Povedlo se někomu vyřídit dotaci na dešťovku pro zalévání zahrady a splachování WC? Řešili jste sami nebo přes nějakou firmu? Můžete někoho doporučit popř. co jste použili, jakou nádrž, filtry apod.?


   
ReplyQuote
David
(@david)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 96
 

@peno Mám schválen projekt na filtraci šedé vody (recyklace do WC + technická voda) a dešťovka na zálivku. Zpracovala mi to brněnská Trigy. Komunikace výborná, projekt prošel bez komplikací. Realizaci plánuji svepomoci.


   
ReplyQuote
Page 2 / 3
Share: