Forum

Forum

vyber senzoru teplo...
 
Notifications
Clear all

vyber senzoru teploty a vlhkost

21 Posts
11 Users
1 Likes
3,446 Views
(@sundevil)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 197
Topic starter  

Zdravim,

 

 mam takovy technicky dotaz zda nekdo jiz resil.

 

Ktery senzor vybrat??:

 

Senzor teploty a vlhkosti (vnitřní) tree

nebo

Senzor teploty & vlhkosti Air

 

nebo

 

Sedtronic 1-wire senzorový modul typ U1WTVD

 

Pripadna ze nejlepsi je tree senzor od loxone ale nevim zda az tak moc je lepsi


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

osobne mam sedtronic. Za par korun spoustu legrace a neni potreba dalsi tree sbernice, protoze 1-wire mam stejne uz tazeny.

co koukam, tak ty loxone bazmekty jsou priserne drahy a velky. Sedtronic nacpes do kazdy mistnosti pod vypinac a nic to skoro nestoji


   
czgaston reacted
ReplyQuote
(@sundevil)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 197
Topic starter  

Ahoj,

 

 jj to mas pravdu. Sedtronic mam taky na 1 wire ale i tak musim sakra koupit jeden air od loxone.  

 

Dekuji moc...


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

Ja se chystam poridit od Regmetu teplota+vlhkost+CO2 pres RS485 a to z nekolika dovodu:

1) da se to pomoci SW485 od Papoucha zapojit do hvezdy (na 1W jsem moc "hubu" nenasel) a nechci se vazat seriovym zapojenim -> treba v budoucnu bude vse na ethernetu a byl bych nahranej

2) Sedtronic mam doma, zkousel jsem, je super, funguje i s Arduinem, nicmene se na stabilni a vaznou instalaci sbernice 1wire nedoporucuje

3) Regmet dela tato cidla do mnoha vypinacu ruznych vyrobcu, nejen Unica

This post was modified 5 years ago by acter

   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Používáte někdo čidlo od sedtronicu ve vypínači na 230v? Je v tom velké riziko?


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

prosim vas, rad bych pouzil cidlo vlhkosti, ale nebudu mit Unica vypinace (nebo budu, ale s vlastni deskou, takze nebude misto na Sedtronic desky. Existuje nejaky obvod na mereni vlhkosti, nebo je to jeho knowhow? Nemam problem koupit desky do nej, jen bude problem s jejich integraci. Tak proto zjistuji nahradni moznosti. 

Jde mi o mereni vlhkosti v pokoji (pokojich) a v konstrukci domu. Napriklad ve stresni konstrukci a izolaci. 

Diky


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@richard ak chces mam nejake sedtronic dosky volne, kupil som 10ks a nevyuzijem vsetky.
Ale skusim to tam zaintegrovat do verzie 3.0


   
ReplyQuote
 mikk
(@mikk)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

@kudykam jj provozuji několik 1 wire čiděl ve vypínačích na 230V, akorát tedy svoje PCB osazenýma kombinací DS2438/DS18B20 kvůli integraci do ABB tlačítek viz foto. Fungují dobře.

1wire resize

@richard zkus mrknout na HIH-5030-001 používám ho v kombinaci s DS2438 a měří stabilně. Sedtronic používá to stejné HIH-5030...

@acter ze zvedavosti jsem koukal na ty senzory od regmetu.  Prijde mi celkem neprakticky v porovnani se  "Sedtronic" inside tlacitkovym resenim, ze senzor je umisteny v samostatne instalacni krabici a je zakrytovany zaslepkou -dle vyrobce a rady. V kazdy mistnosti navic dalsi krabice? 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

super, diky za info. HIH-5030 maji i v TME. Ale ma analogovy vystup, tak se do toho radsi nebudu montovat a koupim hotove 1wire.


   
ReplyQuote
Solcik
(@solcik)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 68
 

Ahoj, 

Nemá někdo typ na nějakej ekvivalent tohoto venkovního čidla ? https://shop.loxone.com/cscz/senzor-teploty-a-vlhkosti-venkovni.html

Asi se mi nechce platit 3tis, za to, aby žena věděla kolik je ráno stupňů a podle toho se mohla obléknout 😀


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

@solcik

A to ti nestačí jen teplota z 1-Wire čidla?40 Kč by tě nemuselo zruinovat, když už máš Loxone. Teda pokud máš i 1-Wire Extension.

3C15D0B9 876D 42A6 9658 EB4ECA4F5CD0

   
ReplyQuote
Solcik
(@solcik)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 68
 

K tomu mi chybí ta podstatná věc Wire Extension,  ale asi teda půjdu cestou Extension + čidlo za pár korun, pak do budoucna tam toho můžu napojit víc, než senzor 0-10V za cenu podobnou extensionu.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

@solcik

Extension sice něco stojí, ale můžeš k ní připojit cca 20 levných čidel a měřit teploty na různých místech v domě i mimo dům.


   
ReplyQuote
Solcik
(@solcik)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 68
 

Jo udělám to tak jak říkáš.. Opět děkuju za postrčení správným směrem 🙂


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Ak to nieje zivotne dolezita teplota (neviem posudit ked to je pre manzelku) postav si 1WtoUDP.


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: